Inwestycja ta otrzymała Tytuł „Budowa Roku 2008" w konkursie organizowanym przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa.
Dzięki tej inwestycji Maspex może zaoferować najwyższy poziom usług, poprzez całkowitą automatyzację procesów, a co za tym idzie, możliwość indywidualnego przygotowywania dostaw, doskonały serwis, wysoki standard i jakość obsługi.
Centrum Logistyczne posiada 30 000 mkw powierzchni użytkowej. Dysponuje bardzo nowoczesnymi magazynami wysokiego składowania z prawie 55 000 miejsc paletowych, a docelowo liczba ta zwiększy się do 84 000. Centrum posiada 27 ramp, w tym 5 ramp załadunkowych, a aktualna ilość odbioru to prawie 6 000 palet na dobę (4 000 z zakładu produkcyjnego i 2 000 z zewnątrz). Możliwość załadunku i rozładunku to 240 samochodów (6 000 palet) na dobę.
Centrum Dystrybucyjne M-Logistic korzysta z systemów klasy Warehouse Management System (WMS), Transportation Management System (TMS) oraz Yard Management System (YMS). Całość systemów zarządzana jest przez Enterprise Resources Planning (ERP).
TM
tagi: M-Locistics , Grupa Maspex Wadowice , Maspex ,
Przedstawiciele Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol udzielili...
Pierwsze półrocze br. to kolejny okres spadku rynku piwa w...
Związek Polskich Przetwórców Mleka apeluje o utrzymanie...
Ze wstępnych danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki...
Przedsiębiorcy wskazują, jak zaktywizować cztery wykluczone...
Jak wynika z analizy danych MRiT, w maju liczba wniosków...
Według najnowszego rynkowego raportu, obecnie 18,4% Polaków...
W UE co roku wytwarza się ponad 2,2 mld t odpadów...