Wiadomości

Polskie alkohole na podium

Poniedziałek, 17 maja 2010
Żubrówka, BOLS, Absolwent i Złota Gorzka zostały uhonorowane najważniejszymi wyróżnieniami w branży alkoholowej. Polskie wódki należące do grupy CEDC zdobyły najwyższe odznaczenia jakości w prestiżowym, międzynarodowym konkursie Monde Selection pokonując 380 konkurentów z całego świata.

To kolejny triumf naszych krajowych wódek w konkursie Monde Selection. Organizatorzy badania już w zeszłym roku docenili niepowtarzalne smaki klasycznej wódki BOLS, Absolwenta i Żubrówki, która jest najczęściej nagradzaną polską wódką na świecie. Tym razem nie oparli się również wódkom smakowym - Złotej Gorzkiej i BOLS Cranberry, które dołączyły do grona zwycięzców.

„Jesteśmy dumni ze Złotych Medali przyznanych naszym produktom. Potwierdzają one ich wysoką jakość, która od zawsze była i jest naszym nadrzędnym celem. Dzięki temu, że Monde Selection jest w pełni niezależnym instytutem badawczym, możemy odważnie i zdecydowanie powtórzyć, że CEDC oddaje w ręce swoich konsumentów wyłącznie artykuły najwyższej próby" - mówi Joanna Bujarska-Ciszek, Dyrektor Marketingu Grupy CEDC. 

Jury w swojej ocenie żurawinowej wódki BOLS podkreśliło między innymi: „miękkość i pełnię długo utrzymującego się w ustach smaku". Absolwent doceniony został za: „siłę smaku oraz jego złożoność z długotrwałym i delikatnym efektem rozgrzania". Te cechy wyróżniono też w ocenie Żubrówki, która trafiła w gust jurorów również dzięki „wieloskładnikowemu, złożonemu, a zarazem finezyjnemu aromatowi". Medal dla Złotej Gorzkiej to natomiast wypadkowa „wyraźnego aromatu naturalnych składników oraz dobrze wyważonego smaku, który zaskakuje słodkawym początkiem z odrobiną ostrości i nutką goryczy".

W tegorocznej edycji Monde Selection przebadanych zostało około 2500 produktów z 82 krajów, z czego 384 z kategorii „Wódek i likierów".

Międzynarodowa organizacja Monde Selection bada jakość produktów żywnościowych w certyfikowanych laboratoriach na całym świecie. Przyznawane przez nią corocznie Złote Medale są wyrazem najwyższego uznania dla produktów danej kategorii i najcenniejszą nagrodą w branży alkoholowej.

Jury składa się co najmniej z ośmiu doświadczonych ekspertów, którzy badają produkty między innymi pod względem ich smaku, aromatu i przejrzystości. Oceny wystawione przez poszczególnych członków są sumowane i wyciągana jest z nich średnia procentowa. Dalsze analizy wykonywane są w laboratoriach akredytowanych przez Federalne Ministerstwo Gospodarki.

Finałowa gala konkursu i wręczenie nagród odbędzie się pod koniec maja w Wiesbaden (Niemcy).

(Monika Dawiec)

tagi: wódka,