Auto w handlu

 • Nowy wymiar auta dostawczego

  Wtorek, 12 grudnia 2017

  We Frankfurcie odbyły się testy nowego Forda Transit Custom. Samochód dostawczy o ładowności jednej tony, wyróżnia się nową agresywną stylizacją, całkowicie nowym wnętrzem i jeszcze wyższą użytecznością. Mieliśmy okazję to sprawdzić. Czytaj więcej »

 • Barometr Flotowy 2017

  Piątek, 08 grudnia 2017

  Polscy menedżerowie flot optymistycznie patrzą w przyszłość. Rekordowe wyniki branży motoryzacyjnej przełożyły się bowiem na wzrost branży długoterminowego wynajmu aut. Tylko w I półroczu 2017 r. firmy rynku CFM kupiły o prawie 25% więcej aut osobowych, niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Rośnie także świadomość możliwości, jakie daje wykorzystanie kompleksowych... Czytaj więcej »

 • Kierowcy firmowi pokonują najczęściej o wiele większe przebiegi od właścicieli samochodów prywatnych. Dlatego też częściej narażeni są na niebezpieczne sytuacje. Oto systemy, które dbają o bezpieczeństwo kierowcy. Sprawdzamy, które cieszą się największym zaufaniem. Czytaj więcej »

 • Kompaktowy hatchback Lexusa zajął najwyższe miejsce w kategorii niezawodności tegorocznego rankingu Driver Power brytyjskiego portalu Carbuyer. Do pierwszej dziesiątki najbardziej niezawodnych aut trafiły jeszcze dwa inne modele japońskiego producenta samochodów klasy premium. Czytaj więcej »

 • Branża transportowa wchodzi w technologiczną transformację. Krajowe i unijne regulacje prawne oraz konieczność optymalizacji działalności skłaniają firmy transportowe do korzystania z systemów telematycznych. Pozwalają one na bieżąco zarządzać przebiegiem trasy, czasem pracy kierowcy, monitorować ładunek i parametry pojazdu. Zastosowanie technologii oznacza dla przewoźników... Czytaj więcej »

 • Od 1 stycznia pojazdy ciągnące naczepę o kodzie BC i o dmc równej lub nieprzekraczającej 3,5 t będą podlegać opłacie drogowej w Belgii. Poruszając się po drogach publicznych w Belgii, pojazdy te będą również musiały mieć włączone urządzenie pokładowe OBU. Czytaj więcej »

 • W 2018 zapłacimy więcej za paliwo

  Wtorek, 28 listopada 2017

  Na rynku ropy naftowej oczekiwany jest dalszy stabilny wzrost cen. Trend ten trwa od stycznia 2016 roku przy dosyć niskiej zmienności cen na rynkach światowych. Utrzymaniu tej sytuacji będą sprzyjały czynniki zarówno popytowe, jak i podażowe. Większe zapotrzebowanie na wymianę handlową będzie sprzyjało rynkowi ropy naftowej, zwłaszcza, że transport – frachty morskie i transport... Czytaj więcej »

 • Na polskim rynku motoryzacyjnym udział elektryków wciąż jest znikomy, ale dynamicznie rośnie. Wynika to z faktu, że znikają kolejne bariery. Po pierwsze, nowe modele oferują coraz lepsze osiągi, a ich ceny stopniowo spadają. Przykładowo trzyletni używany samochód elektryczny stanowi już ciekawą alternatywę cenową dla konwencjonalnych silników spalinowych. Dodatkowo koncerny... Czytaj więcej »

 • - W 2017 roku, w okresie od stycznia do października włącznie, Fiat Ducato był liderem sprzedaży wśród samochodów dostawczych w Polsce - polscy klienci do końca października zarejestrowali 6 089 egzemplarzy Fiata Ducato, zapewniając mu tym samym 12,3-procentowy udział w rynku. Czytaj więcej »

 • Segment SUV-ów jest jednym najszybciej rosnącym rynku motoryzacyjnym. Ten trend chce wykorzystać DS Automobiles – najmłodsza marka w portfolio Grupy PSA, do której należy również Peugeot i Citroën. W marcu rusza ze sprzedażą naszpikowanego technologią modelu DS7 Crossback – SUVa z kategorii premium, który właśnie zadebiutował na polskim rynku. Czytaj więcej »

 • 31 proc. zawodowych kierowców czuje się zagrożonych – wynika z badania Inelo. Co trzeci kierowca wyposażył się w przedmioty służące do obrony. Najpopularniejsze to gaz pieprzowy czy paralizator, jednak eksperci podkreślają, że takie narzędzia nie zwiększają znacząco bezpieczeństwa. Ważna jest profilaktyka, np. wykluczenie z mapy miejsc niebezpiecznych czy systemy... Czytaj więcej »

 • Popularna w Polsce Toyota Avensis jest obecna na rynku już od dwóch dekad. Pierwsza generacja auta wywodziła się ze słynnej Cariny E, dwie kolejne w 100% zaprojektowano w Europie. Czytaj więcej »

 • Modele spozycjonowane w klasie premium oferują swoim użytkownikom naprawdę wiele. Od luksusu i prestiżu, poprzez długą – praktycznie niczym nieograniczoną listę wyposażenia, aż po zaawansowane systemy bezpieczeństwa. Z ich obecnością wiąże się wiele zalet, które ze względu na oszczędność przy ubezpieczeniu samochodu doceniają również menadżerowie flot. Czytaj więcej »

 • Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Moto Data 85% kierowców, którzy wymieniają opony na zimowe, deklaruje wymianę jeszcze przed rozpoczęciem sezonu – w październiku lub listopadzie . Choć w Polsce nie ma wprost wymogu jazdy na oponach zimowych, to 78%* polskich kierowców opowiada się za wprowadzeniem wymogu wymiany opon letnich na zimowe. Czytaj więcej »

 • Premiera nowej generacji Jeepa Wranglera 2018. Pierwsze zdjęcia wnętrz nowego modelu samochodu można zobaczyć już teraz, jednak na więcej trzeba będzie poczekać do 29 listopada - zostaną zaprezentowane podczas Salonu Samochodowego w Los Angeles. Czytaj więcej »

 • Walka z piratami drogowymi będzie coraz skuteczniejsza. W ciągu kilku miesięcy na rynku będzie dostępny laserowy prędkościomierz z funkcją wideo, skonstruowany na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Pozwoli policji nie tylko zmierzyć prędkość pojazdu z dokładnością do 1 km/h, lecz także umożliwi rejestrację całego procesu pomiaru. Kierowca nie będzie mógł negować... Czytaj więcej »

 • Produkowany w Polsce, 4-osobowy, o zasięgu 150 km i w cenie 60 tys. zł - tak wygląda idealne auto elektryczne według polskich kierowców. Czytaj więcej »

 • Już 13 listopada w Sądzie Okręgowym w Warszawie odbędzie się pierwsza rozprawa w ramach pozwu zbiorowego wytoczonego przez polskich właścicieli Volkswagenów z wadliwym silnikiem w zw. z tzw. aferą Dieselgate we współpracy ze Stowarzyszeniem Osób Poszkodowanych przez Spółki Grupy Volkswagen AG (StopVW). Sprawa ta ma ogromne znaczenie zarówno ze względu na ochronę praw... Czytaj więcej »

 • Ruszyły zamówienia na Stelvio w wersji Quadrifoglio, pierwsze "Quadrifoglio", które jest również SUV-em. Nowy model Alfy Romeo, który stał się nowym punktem odniesienia dla segmentu kompaktowych SUV-ów kategorii premium, kosztuje 402.800 złotych brutto. Czytaj więcej »

 • Stanowisko Rady Unii Europejskiej w sprawie rewizji dyrektywy o pracownikach delegowanych było ostatnią szansą na ochronę jednolitego rynku transportu drogowego w Europie. Tymczasem wypracowane rzekomo kompromisowe rozwiązania dla większości polskich przewoźników oznaczają wykluczenie z zachodniego rynku. Czytaj więcej »

 • Nowości Toyoty na Tokyo Motor Show 2017

  Piątek, 27 października 2017

  Toyota przygotowała na Targi Motoryzacyjne w Tokio 9 nowości, reprezentujących wszystkie kierunki, w których koncern aktualnie się rozwija. Na stoisku Toyoty nie zabrakło samochodów sportowych, pojazdów na wodór i hybrydowych, sztucznej inteligencji czy nowych rozwiązań telekomunikacji mobilnej w chmurze. Czytaj więcej »

 • Spółka ElectroMobility Poland, która odpowiada za realizację projektu polskiego samochodu elektrycznego, zamierza ogłosić w listopadzie konkurs na prototyp takiego pojazdu. Niszą na tym rynku, którą mogą zagospodarować polscy producenci, są małe, miejskie elektryki. Eksperci podkreślają, że polski przemysł ma szansę z tym produktem zaistnieć na zagranicznych rynkach. Kluczem... Czytaj więcej »

 • Toyota zajęła pierwsze miejsce w rankingu niezawodności marek Consumer Reports, wyprzedzając w tym roku Lexusa, który znalazł się na drugiej pozycji. Najnowszy ranking niezawodności samochodów, opracowany przez amerykański magazyn Consumer Reports, został zdominowany przez modele marek Toyota i Lexus, które zdobyły łącznie siedem miejsc w pierwszej dziesiątce zestawienia. Czytaj więcej »

 • Samochody sportowo-użytkowe w coraz większym stopniu pełnią funkcję aut na co dzień do jazdy po mieście. Jednak rasowy SUV to pojazd, który nie utracił związku z grupą aut, od których pochodzi – samochodami terenowymi. Kiedy myślimy o SUV-ach, oczekujemy od nich, że będą to przestronne, uniwersalne samochody z napędem 4x4, które poradzą sobie z wyprawą nad jezioro czy w... Czytaj więcej »

 • Mieszkańcy Los Angeles i Long Beach będą mieli niedługo okazję oswoić się z widokiem zaskakująco cichej ciężarówki. 23 października rozpocznie się długofalowy test prototypowego samochodu ciężarowego Toyoty napędzanego wodorowymi ogniwami paliwowymi. Czytaj więcej »

 • Na tle Europy liczba zarejestrowanych w Polsce elektryków i samochodów hybrydowych typu plug-in wciąż jest niewielka. Jednak z roku na rok dynamicznie rośnie. Z badań wynika, że 12 proc. Polaków planuje taki zakup w najbliższym czasie, a blisko 30 proc. wciąż go rozważa. Dla tej grupy największą zachętą byłyby zapowiadane przez rząd dofinansowania i ulgi podatkowe przy... Czytaj więcej »

 • W ciągu ostatniego miesiąca notowania ropy naftowej na światowych rynkach poszły w górę o kilka procent. Niedługo mogą to odczuć polscy kierowcy. Zdaniem analityków e-petrol.pl ceny benzyny i diesla będą w kolejnych tygodniach rosnąć, ale utrzymają się na poziomie akceptowalnym dla kierowców. Przekroczenia bariery 5 zł za litr 95 nie muszą się na razie obawiać. Czytaj więcej »

 • Nowy Peugeot Expert Furgon

  Środa, 11 października 2017

  Auto dla profesjonalisty? Z pewnością nowy Peugeot Expert Furgon spełni wysoko postawione wymagania niejednego eksperta. Czytaj więcej »

 • Rekordowa sprzedaż SUV-ów w Europie

  Środa, 11 października 2017

  Szwedzki koncern motoryzacyjny Volvo umacnia swoją pozycję w segmencie SUV-ów, które już od kilku lat notują rekordowe wyniki sprzedaży. Marka wprowadziła właśnie na rynek nowy model premium XC40. Mały, miejski SUV został naszpikowany innowacjami i ma być jednym z najlepiej wyposażonych w swojej klasie. W kilka dni po premierze koncern ma już ponad 200 zamówień i liczy na... Czytaj więcej »

 • Biznes wybiera klasę premium

  Czwartek, 05 października 2017

  Czasy białego lakieru i szyb otwieranych jedynie siłą mięśni minęły. Firmy coraz chętniej sięgają po lepiej wyposażone auta cenionych producentów. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się również segment premium. Jak pokazują dane PZPM, klienci biznesowi stanowią aż 88% nabywców aut tej klasy. Przekłada się to na wyjątkowo duże wzrosty w tym segmencie – w pierwszej... Czytaj więcej »