Auto w handlu

 • Inteligentne samochody powoli stają się standardem. Już dzisiaj większość nowych samochodów wyposażana jest w szereg kamer i czujników, systemy multimedialne z ekranami dotykowymi czy asystentów głosowych. W 2024 roku 75 proc. nowych samochodów będzie miało możliwość łączności z sieciami komórkowymi. Dzięki temu w przyszłości auta będą mogły same diagnozować i... Czytaj więcej »

 • Na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie odbyła się konferencja prasowa Jeepa, podczas której zostały zaprezentowane nowe modele Jeepa: Wrangler i Cherokee. Czytaj więcej »

 • Na Salonie Samochodowym w Genewie zadebiutowała Toyota Auris trzeciej generacji, oparta na platformie TNGA. Popularny kompakt ma teraz nowe, bardziej dynamiczne nadwozie oraz zupełnie nowy napęd hybrydowy z silnikiem 2,0 l, który dołączy do dotychczasowej gamy napędów. Wraz z premierą Aurisa Toyota rozpoczyna wdrażanie strategii poszerzenia oferty najważniejszych modeli w Europie o... Czytaj więcej »

 • Modele należące do segmentu full-size SUVs znajdują swoich fanów nie tylko wśród amerykańskich kierowców. Użytkownicy takich aut chwalą sobie oczywiście ogromną ilość miejsca w kabinie pasażerskiej, z którą może konkurować tylko segment vanów, ale liczy się również przestrzeń ładunkowa i możliwość holowania dużych łodzi. Oto najciekawsze pełnowymiarowe SUV-y. Czytaj więcej »

 • Kierowcy rozglądający się za kompaktowym SUV‑em (pojazdem sportowo-użytkowym) wyróżniającym się atrakcyjnym stylem i efektywnością — zwłaszcza jeżeli często poruszają się po nieutwardzonych lub śliskich drogach — powinni zainteresować się nowym Oplem Grandlandem X z opcjonalnym aktywnym systemem kontroli trakcji IntelliGrip. Czytaj więcej »

 • Rekordowy rok sprzedaży Volvo

  Poniedziałek, 05 marca 2018

  Ponad 9 tys. sprzedanych w Polsce samochodów i 570 tys. na całym świecie oraz rekordowy, wyższy o 30 proc. zysk – to wyniki Volvo za 2017 rok. W najbliższych miesiącach motoryzacyjny koncern zamierza kontynuować ofensywę modelową i wprowadzić na rynek kilka nowości. Marka prognozuje, że dobra passa w gospodarce będzie się dalej przekładać na branżę motoryzacyjną i stawia... Czytaj więcej »

 • Serwis Otomoto.pl ogłosił wyniki rankingu "Internetowy Samochód Roku 2017". Opiera się on na analizie zainteresowania ogłoszeniami zamieszczanymi na portalu, który pozostaje największą bazą zapytań i ogłoszeń motoryzacyjnych w Polsce. Czytaj więcej »

 • Dobrze wyposażony sedan klasy premium idealnie sprawdza się jako samochód dla menedżera. Z jednej strony pełni reprezentacyjną rolę, z drugiej jest jedną z form wynagrodzenia. Dzisiaj bierzemy pod lupę luksusowe sedany klasy średniej, stanowiące największą konkurencję dla niemieckich samochodów tej klasy i będące dla nich ciekawą i stylową alternatywą. Czytaj więcej »

 • Consumer Reports, amerykańska organizacja konsumencka, opublikowała „10 Top Picks of 2018: Best Cars of the Year” – listę najlepszych samochodów w poszczególnych segmentach oferowanych na amerykańskim rynku w 2018 roku. W tym gronie znalazły się aż 4 modele Toyoty. Czytaj więcej »

 • Lexusy w rozmiarze XL

  Poniedziałek, 26 lutego 2018

  Największym samochodem klasy SUV, sprzedawanym przez Lexusa w Polsce jest cieszący się dużą popularnością model RX. Tymczasem na rynkach światowych – w tym za naszą wschodnią granicą – marka oferuje dwa jeszcze większe modele, będące w istocie luksusowymi samochodami terenowymi. Są to flagowy SUV Lexus LX i nieco mniejszy GX. Czytaj więcej »

 • Toyota AYGO, najpopularniejsze auto w segmencie A w Polsce, zostało poddane modernizacji. Odświeżony model jeszcze bardziej wyróżnia się w konkurencyjnym segmencie małych aut miejskich. Decydują o tym młodzieżowy styl auta i nowe możliwości personalizacji, zmodyfikowany silnik oraz niższe zużycie paliwa. Nowe AYGO zadebiutuje w marcu na targach w Genewie. Czytaj więcej »

 • Paliwa coraz mniej alternatywne!

  Czwartek, 22 lutego 2018

  Rośnie zainteresowanie Polaków elektromobilnością, a paliwa alternatywne są coraz popularniejszym tematem w polskich mediach – wynika z analizy Press-Service Monitoring Mediów dla Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA). Czytaj więcej »

 • Sprzedaż nawigacji samochodowych od kilku lat notuje tendencję spadkową, głównie ze względu na rosnącą popularność aplikacji na smartfony. Mimo to wciąż sprzedaż tych urządzeń utrzymuje się na poziomie ok. 300 tys. sztuk rocznie. Rosnącym segmentem, o który walczą producenci elektroniki samochodowej, są za to wideorejestratory. Polscy kierowcy coraz chętniej wyposażają... Czytaj więcej »

 • W ciągu najbliższych miesięcy eksperci motoryzacyjni wybiorą partnera do budowy pierwszego polskiego e-samochodu. Za realizację projektu odpowiada ElectroMobility Poland. Auto trafi do małoseryjnej produkcji w 2019 r. Czytaj więcej »

 • Toyota Yaris ulubionym samochodem Polaków

  Poniedziałek, 12 lutego 2018

  W styczniu tego roku Toyota Yaris była najchętniej wybieranym modelem przez klientów indywidualnych w Polsce. Jak podaje Instytut SAMAR za Centralną Ewidencją Pojazdów i Kierowców (CEPiK), w ciągu miesiąca zarejestrowano 992 egzemplarze miejskiej Toyoty. Czytaj więcej »

 • Insignia Grand Sport wygrywa głosami czytelników w kategorii „Auto klasy średniej” Czytaj więcej »

 • Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA), wspólnie z kancelarią DLA Piper Wiater sp. k., rozkłada podpisaną przez Prezydenta w dniu 5 lutego br. Ustawę o elektromobilności i paliwach alternatywnych na czynniki pierwsze. Główne założenia aktu prawnego przedstawiono w cyklu infografik. Czytaj więcej »

 • Toyota Hilux liderem segmentu pickup w Polsce

  Poniedziałek, 05 lutego 2018

  Rynek pickupów przeszedł w ostatnich latach duże zmiany. Choć nadal są to osadzone na ramie samochody do ciężkiej pracy, które sprawdzają się w trudnych warunkach, coraz częściej producenci doposażają je w akcesoria godne samochodów osobowych. Oto najpopularniejsze pickupy w Polsce. Czytaj więcej »

 • Toyota i Chubu Electric Power zawarły porozumienie w sprawie wspólnej budowy systemu magazynowania energii Storage Battery System na przemysłową skalę. Zostaną w nim powtórnie wykorzystane akumulatory z samochodów elektrycznych, hybrydowych i hybryd plug-in Toyoty. Dzięki temu baterie będą pracowały nadal po zakończeniu życia samochodu. Czytaj więcej »

 • Warszawa. Już w najbliższy weekend, w dniach 2 i 3 lutego, odbędą się Dni Otwarte nowego crossovera Opla – Grandlanda X. Klienci, odwiedzający w tym czasie autoryzowane salony sprzedaży marki Opel w całej Polsce, będą mieli unikatową okazję umówienia się na aż 3-dniową jazdę próbną Grandlandem X. Ponadto klienci biznesowi mogą skorzystać ze specjalnej oferty wynajmu... Czytaj więcej »

 • W tym roku Toyota po raz pierwszy została partnerem logistycznym Szlachetnej Paczki. Dostarczenie paczek do ponad 20 000 obdarowanych rodzin ułatwiły samochody dostawcze Toyota PROACE. W 17. edycji ogólnopolskiej akcji charytatywnej wzięło udział 800 000 osób. Czytaj więcej »

 • Po ubiegłorocznej stabilizacji cen polis OC w 2018 roku spodziewane są podwyżki, ale nie będą one tak znaczące jak w latach 2015–2016 – oceniają eksperci mfind.pl. To efekt rosnących wypłat odszkodowań dla osób poszkodowanych w wypadkach. Dziś najwięcej za ubezpieczenie OC płacą kierowcy z Wrocławia – to ponad 1,5 tys. zł, z kolei najmniej ci Zielonej Góry, Rzeszowa i... Czytaj więcej »

 • Dwie dekady Lexusa RX

  Poniedziałek, 22 stycznia 2018

  Luksus, dynamika, elegancka linia, przestronne wnętrze i dobre walory terenowe są trudne do pogodzenia. Ta niełatwa sztuka udała się konstruktorom Lexusa RX, wprowadzonego 20 lat temu w Japonii jako Toyota Harrier. Czytaj więcej »

 • Podczas wirtualnej konferencji prasowej, która odbyła się 19 stycznia 2018 o godz. 11:30, Luca Napolitano, dyrektor Marki Fiat regionu EMEA, przedstawił międzynarodowej prasie rodzinę 500 Mirror, nową serię specjalną przeznaczoną dla klientów ceniących nowoczesne rozwiązania i podążających za najnowszymi trendami z dziedziny multimediów i łączności. Czytaj więcej »

 • Marka Jeep znalazła się w czołówce tegorocznego konkursu "4x4 of the Year 2018 Awards" organizowanego przez czasopismo "4x4 Magazine", zdobywając trzy z najbardziej honorowych nagród. Czytaj więcej »

 • Przepisy zakładające wyrównywanie płacy minimalnej i składek socjalnych kierowców to część pakietu zmian socjalnych, które najbardziej niepokoją branżę transportową. Propozycje Brukseli mogą prowadzić do zwiększenia biurokracji i ograniczenia konkurencji – alarmują właściciele firm logistycznych. Branża już dziś boryka się z brakiem pracowników i rosnącymi kosztami... Czytaj więcej »

 • Elektryczny Lexus już za dwa lata

  Środa, 10 stycznia 2018

  Jak podaje japoński dziennik Nikkan Kogyo Shimbun, pierwszym modelem o napędzie całkowicie elektrycznym w ofercie Lexusa będzie nowa generacja popularnego kompaktowego hatchbacka CT, która trafi na rynek w roku 2020. Czytaj więcej »

 • Pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych odbyło się we wtorek 9 stycznia br. w Sejmie. Projekt, z poparciem wszystkich klubów, został skierowany do komisji: infrastruktury oraz energii i skarbu. Relacja Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL, powołanego przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych. Czytaj więcej »

 • Toyota pokazała na targach CES w Las Vegas nowy pojazd e-Palette Concept Vehicle. Jest to kluczowy element kompleksowej wizji Toyoty, obejmującej transport osób i towarów oraz nowe formy prowadzenia działalności biznesowej, w tym sklepów i usług internetowych. Czytaj więcej »