Rozmowy niefiltrowane

 • Pozytywne świąteczne emocje

  Piątek, 08 grudnia 2017

  Okres przedświąteczny to nie tylko pracowity, ale także bardzo przyjemny czas. Bożonarodzeniowe ozdoby w sklepie i świąteczna muzyka wprawiają wszystkich w pozytywny nastrój. Odczuwa się wtedy dobre emocje, również ze strony klientów. Mimo pośpiechu i wielu obowiązków nie tylko w pracy, ale także w domu, gonitwy za prezentami, ubieraniem choinki, porządkami – nie zapominamy... Czytaj więcej »

 • Świąteczna, wymagająca obsługa

  Piątek, 08 grudnia 2017

  W okresie zakupów przedświątecznych zwłaszcza klientom często towarzyszą duże emocje i wszyscy dookoła się nakręcają. Była taka sytuacja, że klientka robiła zakupy i kupowała wędlinę. Była podescytowana, że wszystko w ladzie ładnie i świeżo wygląda, więc próbowała po plastrze różnych wędlin. Była uśmiechnięta i zadowolona, a jej koszyk zapełniał się różnymi... Czytaj więcej »

 • Pogawędki przy kasie i rosnące kolejki

  Piątek, 08 grudnia 2017

  Na co dzień, jak i przed świętami spotykamy się z wieloma różnymi sytuacjami. O ile na co dzień możemy poświęcić więcej czasu klientom, o tyle przed świętami mamy go zdecydowanie mniej. Przychodzi Pani, powiedzmy Grażynka po jedną rzecz i ona musi mi opowiedzieć o swojej rodzinie, o swoim psie, i w tym czasie też zrobi mi kolejkę na pół sklepu, ale muszę jej wysłuchać.... Czytaj więcej »

 • Świąteczni komplemenciarze

  Piątek, 08 grudnia 2017

  Zabawne sytuacje z klientami zdarzają się zawsze. Czasem klient przychodzi i prosi o jednorazówkę, ale każdy rozumie przez to słowo co innego, ponieważ dla jednych jest to reklamówka, dla drugich maszynka do golenia, a dla innych – zapalniczka. To, że kupujący nieprecyzyjne mówią o swoich potrzebach – to standard. Natomiast w czasie świąt takich sytuacji jest jeszcze więcej,... Czytaj więcej »

 • Czas na „nerwówkę”

  Piątek, 08 grudnia 2017

  Okres świąteczny to przede wszystkim „nerwówka”, kiedy mamy dużo pracy, a klienci są niecierpliwi i sami siebie poganiają i upominają. Zawsze w tym czasie można usłyszeć „Za długo Pan wybiera te wędliny, ja też tu czekam” albo „Proszę się pospieszyć, bo jest kolejka za Panią”. Mieliśmy też taką sytuację, gdzie przy kasie klientka odwróciła się do stojącego... Czytaj więcej »

 • Przedświąteczny apel

  Piątek, 08 grudnia 2017

  Co roku walczę o stojaki świąteczne od kilku producentów na bożonarodzeniowe produkty. I co roku mam ten sam problem. Ilość takich stojaków jest mocno ograniczona i mimo, że mamy bardzo dobre kontakty z przedstawicielami handlowymi i dodatkowe standy zamawiamy naprawdę z dużym wyprzedzeniem – nie zawsze udaje się je uzyskać. Oczywiście rozumiem, mają wielu chętnych, a ilość... Czytaj więcej »

 • Zarówno Cydr Lubelski, jak i niedawno wprowadzony Cydr Niefiltrowany mają swoich zwolenników. Cydr Niefiltrowany ma troszeczkę inny smak. Powiedziałabym, że jest to produkt bardziej „winopodobny”. Dla mnie ten smak jest bogatszy. Jest to wersja dużo bardziej wytrawna niż klasyczna pozycja Lubelskiego. Cydr Lubelski sprawił, że Lubelszczyzna ma tak jakby swoją markę. Jest to... Czytaj więcej »

 • Cydr to kategoria, która najlepiej rotuje w okresie letnim. Jesteśmy z Lubelszczyzny i oczywiście obowiązkowo na półkach zawsze mamy Cydr Lubelski. Klienci zwracają uwagę na regionalną nazwę, chociaż nie tylko dlatego sięgają po ten cydr. Jest to przede wszystkim propozycja dla klientów ceniących głęboki i naturalny smaki powstały z polskich jabłek. Mi osobiście Cydr... Czytaj więcej »

 • Różne są cydry, ale Lubelski jest zdecydowanym liderem. I to nie tylko w rankingach, ale sama odczuwam to w sprzedaży. Z niecierpliwością czekam też aż wprowadzę do sprzedaży w swoim sklepie Cydr Lodowy, którego reklamę widziałam już w Hurt & Detal. Cieszę się, że cydr wpisał się mocniej w naszą kulturę, ponieważ jabłka od zawsze kojarzyły się z Polską, a Ambra dobrze... Czytaj więcej »

 • Cydr Lubelski jest znanym trunkiem niskoprocentowym, popularnym również wśród moich klientów. Od kilku lat zauważam, że z sezonu na sezon sprzedaje się on coraz lepiej, więc w ofercie mam różne pojemności, od najmniejszych 0,33 l po 1-litrowe. A kto kupuje? Wszyscy! Od młodych po osoby starsze. Wiek nie ma tu znaczenia, ponieważ cydr klientom kojarzy się z naturalnością, z... Czytaj więcej »

 • Jeśli sprzedajemy cydr, to tylko ten Lubelski. Marka jest znana i cieszy się zaufaniem klientów. To bardzo dobra, lżejsza alternatywa dla piwa i kupują go szczególnie młodzi ludzie, a najczęściej kobiety. Dobrze, że Polacy piją cydr – zawartość alkoholu jest nie duża, produkowany jest z polskich jabłek, producent też rodzimy, więc są same plusy. Czytaj więcej »

 • Cydr Niefiltrowany kojarzy mi się z pysznym lekkim trunkiem, fajną muzyką oraz bardzo pozytywną reklamą w tv! Reklama ta miała szczególny wpływ na klientów sklepu, którzy chętnie próbują nowości rynkowych i Cydr Niefiltrowany dobrze wpisuje się w koncepcję coraz popularniejszej w ostatnim czasie naturalności. Trunek ten to coś prawdziwego i niefiltrowanego jak Rozmowy... Czytaj więcej »

 • Rozmowy Niefiltrowane czytam zawsze dla odprężenia, wyszukuję zazwyczaj zabawne historie, które przytrafiają się innym osobom prowadzącym sklepy. Szczególnie przyjemnie jest przeglądać Rozmowy Niefiltrowane przy szklaneczce Cydru Niefiltrowanego, jest przepyszny! Połączenie cydru z Rozmowami Niefiltrowanymi to wspaniała mieszanka, która odpręża po ciężkim dniu. Ostatnio w Hurt... Czytaj więcej »

 • Rozmowy Niefiltrowane to ciekawy dział, to coś zupełnie innego i oryginalnego! Przypadki i historie tam opowiadane dają do myślenia, zastanawiam się czy coś podobnego spotkało mnie w sklepie, a jeżeli nie, to mam świadomość na co powinnam być przygotowana. Można w ten sposób wymieniać się doświadczeniami i wzajemnie się ostrzegać przed często nieprzyjemnymi sytuacjami... Czytaj więcej »

 • Pomarańczowe zwyczaje

  Poniedziałek, 13 listopada 2017

  Jedna z zabawniejszych sytuacji, jaka spotkała mnie podczas prowadzenia działalności handlowej i pracy w sklepie związana jest z… cytrusami, a w tym konkretnym przypadku z pomarańczami. U mnie w sklepie ułożone są one w drewnianych skrzyneczkach. Staramy się je ładnie układać. Część albo jest zawinięta w papier, albo na co drugą nalepione są naklejki. Pewna klientka, która... Czytaj więcej »

 • Zaczęło się od bazaru

  Czwartek, 09 listopada 2017

  W branży jestem już 27 lat. A zaczęło się od tego, że na bazarze na rozkładanym stoliku z parasolem plażowym sprzedawałem słodycze Wedla. Zaczęto na mnie mówić „Wedelek”. Jakiś czas później udało się podnająć lokal od spółdzielni na sklep. A przedstawiciel Wedla zaproponował, żebym poprowadził stoisko patronackie. Wszystko sprzedawaliśmy w ilościach hurtowych, bo... Czytaj więcej »

 • Niełatwe początki

  Czwartek, 09 listopada 2017

  Gdy zaczynałem przygodę z handlem przejąłem sklep od pewnej kobiety, która z alkoholi sprzedawała jedynie piwo. Podczas wyrabiania koncesji pomyślałem również, że zrobię na wódkę i wino. Załatwiłem tą koncesję, zamówiłem towar, zrobiłem całą wystawkę… no i się zaczęło. Wojna z sąsiadami. Mieli pretensje, o to, że w sklepie osiedlowym znalazł się alkohol. Według... Czytaj więcej »

 • W poszukiwaniu sprawiedliwości

  Czwartek, 09 listopada 2017

  W małych sklepach jest taki problem, że pomimo monitoringu zdarzają się niebezpieczne sytuacje. Mieliśmy klienta, który poprosił o potrzebne zakupy, kasjerka podliczyła i poprosiła o zapłatę, a klient wulgarnie to skomentował po czym wyszedł. Wszystko się nagrało i przyjechała policja. Mundurowi nawet go rozpoznali i wiedziali kim jest ten człowiek. I oczywiście w tym... Czytaj więcej »

 • Klient, który zamyka sklep

  Czwartek, 09 listopada 2017

  Przyzwyczajenia niektórych stałych klientów często bawią. Mamy klienta, który przychodzi zawsze 5 minut przed zamknięciem sklepu i kupuje szczypiorek. Przychodzi niemal codziennie i oczywiście jeszcze spaceruje między półkami oglądając inne produkty. Jednak do kasy zwykle podchodzi wyłącznie ze wspomnianym szczypiorkiem. Śmiejemy się, że przychodzi zamknąć sklep. Odwiedza... Czytaj więcej »

 • Produkty, które nie istnieją

  Czwartek, 09 listopada 2017

  Klienci naszego sklepu błędnie odczytują i wymawiają nazwy konkretnych produktów. Tworzą słowa, które nie istnieją, a sami są święcie przekonani że robią to poprawnie, co więcej że są niezwykle elokwentni, zwłaszcza kiedy popisują się znajomością – a tak naprawdę – nieznajomością – języka angielskiego. Wprawia nas to w osłupienie, ale najczęściej w... Czytaj więcej »

 • Trudne sąsiedztwo

  Środa, 11 października 2017

  Jakiś czas temu w naszej okolicy funkcjonował punkt z dopalaczami. Zanim go jednak zamknęli przysporzył nam wiele stresu i problemów. Zdarzało się, że do sklepu wpadł człowiek po zażyciu tych substancji i musieliśmy wzywać pogotowie, bo tracił przytomność. Tu też pojawia się problem z brakiem bezpieczeństwa, ponieważ niektórzy klienci przynoszą zakrwawione butelki na... Czytaj więcej »

 • Życzliwi klienci

  Środa, 11 października 2017

  Kilka lat temu przychodziła bardzo często do sklepu pewna starsza Pani. Teraz już coraz rzadziej ze względu na swój wiek. Fajna kobieta, zawsze lubiła rozmawiać i się pośmiać z nami przy okazji swoich zakupów. Później zaczęła chorować, po jakimś czasie przyszła do nas bardzo zmartwiona i powiedziała: „Pani Zakrzewska ja Panią tak kocham, a nie mogę sama przychodzić do... Czytaj więcej »

 • Nieuprzejmi przedstawiciele

  Środa, 11 października 2017

  Wkurza mnie to, że przychodzą przedstawiciele handlowi, którzy oferują towar i w momencie kiedy rozmawiamy już o konkrecie to wszystkie ceny podają w netto. Ja za każdym razem pytam dlaczego informują mnie o cenie, która nie jest ceną, którą ja będę płacić… Czy wyobrażają sobie, że ja żeby zachęcić klientów na półkach sklepowych będę umieszczała ceny netto? Na... Czytaj więcej »

 • O tym co dobre…

  Środa, 11 października 2017

  Mogłabym mówić o wielu złych rzeczach, które przytrafiły mi się przez 27 lat prowadzenia sklepu. O licznych kontrolach nasyłanych na sklep przez złośliwych byłych pracowników, o kradzieżach i oszustwach, których padliśmy ofiarą… To byłby materiał na powieść. Ale nie o to chodzi, by wspominać to, co złe. Chciałabym powiedzieć o tym, co dobre. I o tym, że każdy z nas... Czytaj więcej »

 • Trudnodostępny towar

  Środa, 11 października 2017

  Prowadzę sklep od ponad 11 lat. Jestem niezależnym, niezrzeszonym detalistą i dobrze mi z tym, chociaż bywa naprawdę ciężko. Jeżeli mam być szczery to 80% mojego obrotu to piwo i inne alkohole. Z tych kategorii mam największy zysk. Ale oczywiście muszę mieć w sklepie także pozostałe segmenty spożywcze. Uważam, że na rynku powinno być więcej hurtowni spożywczych. Miałbym... Czytaj więcej »

 • Kiedy pracownik widział już wszystko...

  Środa, 11 października 2017

  Praca w sklepie to praca z klientem. Nie ma chyba rzeczy, która może nas zaskoczyć. A to klient biorąc bułkę zje ją chowając się za regałami i myśli, że go nie widać, a to drugi narzeka przy półce na produkty, a my musimy tego wysłuchać... Czasem trzeba z klientem przejść przez cały sklep ponieważ, szczególnie w przypadku starszych osób, oczekuje pomocy choćby w postaci... Czytaj więcej »

 • Rosnące czynsze

  Poniedziałek, 11 września 2017

  Naszym problemem nigdy nie byli klienci. Odwiedzają nas stale te same osoby i jesteśmy w stanie przewidzieć nawet co kupią. Naszym największym zmartwieniem jest bardzo wysoki czynsz, który wzrósł nam ostatnio o 300%! Po negocjacjach udało się rozłożyć tę podwyżkę na 3 lata, ale nie zmienia to faktu, że co roku będzie rósł o 100%. Jedynym argumentem miasta jest to, że długi... Czytaj więcej »

 • Zakupy na telefon

  Poniedziałek, 11 września 2017

  Kiedyś prowadziłem jednocześnie 4 sklepy, teraz pozostałem przy jednym, który jest na rynku już 11 lat. Handel bardzo się zmienia, trzeba na niego teraz patrzeć z innej perspektywy. Rynek towarowy jest tak bogaty, więc nie można ograniczać się z asortymentem, a trzeba klienta przyciągać do sklepu też na inne sposoby. Jako jedyni w mieście prowadzimy usługę dowozu zakupów na... Czytaj więcej »

 • Małe sklepy są uzależnione od…

  Poniedziałek, 11 września 2017

  Pogody! Przynajmniej mój sklep. Istniejemy od 1994 roku, przetrwaliśmy najtrudniejsze momenty, walczyliśmy o klienta, zwiększyliśmy godziny pracy – do 20, wprowadzaliśmy produkty i usługi – które nie przynoszą nam dochodu – ale przyciągają klienta. Mam tu na myśli papierosy, bilety komunikacji miejskiej, prasę czy lotto. Mamy przy tym sporo pracy. Jako jedni z pierwszych... Czytaj więcej »

 • Brak rąk do pracy!

  Poniedziałek, 11 września 2017

  Dziś największy problem mam z pracownikami. Nie mogę znaleźć odpowiedniej osoby do pracy, bo po prostu się nie zgłaszają. Nawet podniesienie stawki godzinowej nie pomogło. Problemy zaczęły sie nasilać po wprowadzeniu „500 +”, ponieważ kobietom opłaca się zostać w domu z dziećmi, wziąć zasiłek, pieniądze z programu i w dodatku zaoszczędzić na żłobku czy opiekunce.... Czytaj więcej »