Wiadomości

 • BAKALLAND S.A. została laureatem Nagrody Gospodarczej Polskiego Radia w kategorii Ambasador Biznesu. Spółka została doceniona za skutecznie promowanie polskich produktów za granicą. Rozdanie nagród odbyło się podczas uroczystej gali w Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, a nagrodę odebrał Marek Moczulski, Prezes Zarządu BAKALLAND S.A. Czytaj więcej »

 • W zakładzie w Olsztynku, w którym powstają m.in. soki Kubuś, sfinalizowano inwestycje o wartości 170 mln zł. Nowoczesny kompleks produkcyjny i centrum logistyczne pozwolą firmie umocnić się na pozycji lidera producentów soków, nektarów i napojów w Polsce. Przyczyni się to także do wzbogacenia lokalnego rynku pracy – w nowym kompleksie zatrudnienie znalazło aż 70 osób. Od... Czytaj więcej »

 • Jeronimo Martins Polska S.A., właściciel sieci Biedronka, zajmuje drugie miejsce na liście największych firm w Polsce. To już piąty raz z rzędu, gdy JMP jest wiceliderem prestiżowego zestawienia Lista 500, przygotowywanego przez dziennik „Rzeczpospolita”. Firmę wyróżniono również w konkursie Indeks Patriotyzmu Gospodarczego. Czytaj więcej »

 • Technologia zmienia branżę handlową

  Środa, 20 czerwca 2018

  Blisko połowie konsumentów zdarzyło się zrezygnować z zakupów, ponieważ kolejka do kasy w sklepie była zbyt długa – wynika z badań przeprowadzonych dla MasterCard. Klienci chcą większej wygody, dlatego duża część retailerów wdraża już nowe technologie i innowacje, które mają ją zapewnić. Sklepy bez kas, inteligentne koszyki, płatności bezgotówkowe, spersonalizowane... Czytaj więcej »

 • Już po raz kolejny 16 czerwca 2018 roku odbył się Światowy Dzień Mleka z MLEKOVITA, którego program zgodnie z ideą zyskał mleczną odsłonę, by promować mleko i produkty mleczne wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Czytaj więcej »

 • Coca-Cola HBC Polska liderem wśród firm branży FMCG w tegorocznym Rankingu Odpowiedzialnych Firm. Spółka od kilku lat, co roku figuruje wśród liderów rankingu przygotowanego przez Deloitte, Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Global Compact Network oraz od tego roku przez Koźmiński Business Hub. Czytaj więcej »

 • InsERT z tytułem IT CHAMPION 2018

  Czwartek, 14 czerwca 2018

  InsERT – lider polskiego rynku systemów do zarządzania dla małych i średnich firm – został laureatem IT Champion Polska "Mistrzowie nowych technologii”. Czytaj więcej »

 • Polski drób coraz bliżej Chin

  Środa, 13 czerwca 2018

  W zeszłym tygodniu chińskie władze weterynaryjne przekazały długo wyczekiwany projekt znowelizowanego protokołu bilateralnego pomiędzy Polską a Chinami, dotyczącego mięsa drobiowego. Bez wątpienia krok ten, przybliżający polski drób do powrotu na rynek Państwa Środka, jest następstwem intensywnych działań administracji rządowej, wspieranej przez Krajową Radę Drobiarstwa... Czytaj więcej »

 • W środę 13 czerwca rozpoczynają się zapisy na akcje producenta słodyczy, słonych przekąsek i produktów śniadaniowych – ZPC Otmuchów. Inwestorzy, w ramach prawa poboru i zapisów dodatkowych, będą mogli dokonywać zapisów do 26 czerwca. Cena emisyjna została ustalona na 2 zł za akcję. Z emisji nowych akcji Spółka planuje pozyskać ok. 25 mln zł, które zamierza przeznaczyć... Czytaj więcej »

 • Sektor piwowarski jest istotnym ogniwem polskiej gospodarki. W kraju działa ponad 200 browarów, które reprezentują światowy poziom technologiczny. 90 proc. wykorzystywanych surowców pochodzi od lokalnych dostawców. Polskie piwo jest znane i cenione w kraju i na świecie – w 2017 roku rodzimi producenci wyeksportowali złoty trunek do 88 krajów. W trakcie II Kongresu Pracowników... Czytaj więcej »

 • O wejściu w kategorię wody, bogatym portfolio produktowym i międzynarodowym sukcesie biznesowym – rozmowiamy z Wiesławem Włodarskim, Prezesem Zarządu FoodCare. Czytaj więcej »

 • Dwie spółki wchodzące w skład grupy spółek DANONE wprowadziły się do nowego gmachu biurowego na warszawskim Mokotowie. Żywiec Zdrój i NUTRICIA Polska zajmują, przy Bobrowieckiej 8, około 4,300 m kw. Strategię biurowej relokacji i konsolidacji opracowali konsultanci z Działu Powierzchni Biurowych BNP Paribas Real Estate Poland. Czytaj więcej »

 • Rynek e-commerce w Polsce rozwija się w tempie 18 proc. rocznie i na koniec tego roku osiągnie wartość 47 mld zł – wynika z prognoz Grupy Integer.pl. Najszybciej rosnącą kategorią jest sprzedaż żywności online. Ekspansję w tym segmencie planuje już Allegro, a InPost – z rozwijanym od pewnego czasu projektem lodówkomatów – chce skorzystać na rynkowym wzroście. – Za 10... Czytaj więcej »

 • W Pałacu Małachowskich w Parku Zdrojowym w Nałęczowie z inicjatywy nowego gospodarza, właściciela marki Cisowianka, odbył się uroczysty obiad nawiązujący do tradycji czwartkowych spotkań literackich organizowanych w Uzdrowisku w XIX wieku przez Deotymę czyli Jadwigę Łuszczewską oraz „obiadów” króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w warszawskich Łazienkach. Spotkanie, w... Czytaj więcej »

 • JAWO rezygnuje z jaj z hodowli klatkowych

  Czwartek, 07 czerwca 2018

  4 czerwca 2018 roku zarząd JAWO podjął decyzję o złożeniu deklaracji rezygnacji z używania do produkcji wyrobów firmy, m.in. pierogów, klusek czy naleśników, jaj „trójek”. Czytaj więcej »

 • W maju br. największa polska franczyzowa sieć pizzerii, Da Grasso, zadeklarowała wycofanie jaj z chowu klatkowego ze swoich potraw. Jako pierwsza w Polsce wyznaczyła trend innym tego typu lokalom. Politykę dobrostanu kur niosek przyjęły następnie także Telepizza, Dominium oraz Pizzeria Presto. Czytaj więcej »

 • Wzrost sprzedaży w sklepach Stokrotka

  Czwartek, 07 czerwca 2018

  Sprzedaż towarów w sklepach Stokrotka, należących do Emperii Holding, wzrosła rdr w maju 2018 roku o ok. 7,9 proc. do 219 mln zł - podała Emperia w komunikacie. Czytaj więcej »

 • Akcjonariusze ZT Kruszwica zdecydowali, że spółka wypłaci z zysku za 2017 r. w formie dywidendy 30,57 mln zł, czyli 1,33 zł na akcję - podała spółka w komunikacie. Czytaj więcej »

 • W dniu dzisiejszym odbyła się uroczysta konferencja prasowa poprzedzająca zaplanowane na 12 czerwca - otwarcie Muzeum Wódki Polskiej. Konferencję poprowadził Andrzej Szumowski - Prezes Stowarzyszenia Polska Wódka (PVA). Czytaj więcej »

 • Grupa Japan Tobacco ogłosiła dziś, że zainwestuje 100 mln dolarów w rozwój swojej polskiej fabryki o produkcję kapsułek tytoniowych PLOOM TECH, innowacyjnego wyrobu z podgrzewanym tytoniem. Nowocześnie wyposażony zakład o powierzchni 28 tys. m.kw. będzie gotowy do rozpoczęcia produkcji pod koniec bieżącego roku. Czytaj więcej »

 • Firma PepsiCo mianowała Michała Jaszczyka Dyrektorem Generalnym i Prezesem Zarządu PepsiCo Polska. Objął on stanowisko z dniem 1 czerwca 2018 r. Czytaj więcej »

 • Grupa Otmuchów – producent słodyczy, słonych przekąsek oraz płatków śniadaniowych, opublikowała dziś prospekt emisyjny sporządzony w związku z ofertą publiczną akcji z zachowaniem prawa poboru, w której zostanie zaoferowanych 12.748.250 akcji serii E. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na budowę nowoczesnego zakładu produkującego słodycze. Cena emisyjna w ofercie... Czytaj więcej »

 • Grupa E.Leclerc podpisała list intencyjny z siecią Frac w sprawie współpracy na polskim rynku. Partnerstwo będzie dotyczyło m.in. wspólnego negocjowania warunków handlowych z dostawcami obu sieci. Czytaj więcej »

 • Eurocash podpisał umowę dotyczącą przejęcia 100 proc. udziałów w spółce kontrolującej Mila SA, właściciela sieci 187 supermarketów - poinformował Eurocash w komunikacie. Czytaj więcej »

 • Walne Zgromadzenie Indykpolu zdecydowało o wypłacie dywidendy z zysku za 2017 r. w wysokości 0,80 zł na akcję - podała spółka w komunikacie. Czytaj więcej »

 • Małopolski browar regionalny powraca, prezentując dwie kolekcje piw: Klasyczną oraz nowofalową Piw „P” jak Piwna Rewolucja. Tenczyński browar wznowił produkcję po przejęciu przez spółkę Manufaktura Piwa, Wódki i Wina. Czytaj więcej »

 • Naturalność składników, własna receptura oraz obniżona zawartość cukru to dla Polaków korzystających ze słodkiej oferty lokali kluczowe czynniki wyboru czegoś słodkiego w lokalu. Co dziesiąty badany zwraca uwagę na zawartość glutenu czy laktozy. Najczęściej Polacy na coś słodkiego idą do lodziarni. Co ciekawe piekarnie i kawiarnie wybierane są przez Polaków w takim samym... Czytaj więcej »

 • Za nami kolejna udana impreza handlowa. W dniu 25 maja w Rezydencji Alabaster w Rzeszowie odbyła się piąta edycja Dnia Handlowca organizowanego przez rzeszowski oddział Specjału oraz sieć franczyzową Nasz Sklep. Słoneczna aura sprzyjała licznym transakcjom sprzedażowym i rozmowom handlowym – padały kolejne rekordy sprzedaży. Czytaj więcej »

 • Fanex rezygnuje z jaj z chowu klatkowego

  Poniedziałek, 28 maja 2018

  Fanex – polski producent sosów dla branży HoReCa, deklaruje że przy wytwarzaniu swoich produktów zamierza zrezygnować z użycia jaj pochodzących z chowu klatkowego do 2025 roku. Celem tego działania jest poprawa dobrostanu zwierząt hodowlanych, a także dalsze doskonalenie zrównoważonego łańcucha dostaw w firmie. Czytaj więcej »

 • „Złoty Paragon 2018 – Nagroda Kupców Polskich” rozstrzygnięty! Fotorelacja już niebawem! Czytaj więcej »