Wiadomości

 • 11 grudnia w warszawskim hotelu Hilton odbyła się Gala Esquire Awards podczas której po raz pierwszy wręczono nagrody w sześciu kategoriach. Jako, że Esquire to magazyn skierowany do panów w pięciu kategoriach: biznes, sztuka, moda, media i sport, rywalizowali wybrani przez redakcję wyjątkowi mężczyźni. Szósta kategoria to „kobieta którą kochamy”, która wzbudziła również... Czytaj więcej »

 • O trendach rynkowych, promocjach konsumenckich i planach na kolejny rok rozmawiamy z Mateuszem Orkiszem, Członkiem Zarządu, Business Unit Director Batteries, GAC, HHI w firmie Spectrum Brands. Czytaj więcej »

 • Superbrands 2018 dla Hochland!

  Piątek, 08 grudnia 2017

  Marka Hochland znalazła się w gronie finalistów i uzyskała tytuł Superbrands 2018 zajmując 3. miejsce w kategorii nabiał. W tegorocznej XII edycji Superbrands – po raz pierwszy tytuły przyznali wyłącznie konsumenci w ramach największego niezależnego badania marek w Polsce. Czytaj więcej »

 • Największe światowe koncerny napędzają polską gospodarkę. Tylko w 2016 roku napływ zagranicznych inwestycji bezpośrednich do Polski przekroczył 50 mld zł. Coca-Cola w ostatnich pięciu latach zainwestowała w kraju blisko pół miliarda złotych, a w następnych dwóch latach tę kwotę chce zwiększyć o kolejne 130 mln zł. Wkład koncernu do polskiej gospodarki szacowany jest na... Czytaj więcej »

 • 60 mln zł przeznaczonych na działania społeczne, istotna zmiana nawyków żywieniowych Polaków na bardziej prawidłowe, 70 inicjatyw społecznych realizowanych przez pracowników każdego roku i wkład w gospodarkę Polski w wysokości 2,85 mld zł - to tylko wybrane efekty działań grupy spółek DANONE podsumowane w opublikowanym właśnie Raporcie wpływu. Czytaj więcej »

 • Firma Blue Business Media, już po raz dziesiąty organizuje najważniejsze spotkanie polskiego sektora handlu. Kongres Poland & CEE Retail Summit dzięki swojej rozbudowanej formule i obecności kluczowych rynkowych graczy już od 10 lat realnie wpływa na jakość i dynamikę rozwoju polskiego handlu oraz ma wymierne przełożenie na biznesy uczestników. Czytaj więcej »

 • Sage podsumowuje 2017 rok

  Wtorek, 05 grudnia 2017

  Polski odział Spółki Sage uzyskał w roku fiskalnym 2017 przychody wielkości 87,5 mln zł, osiągając wzrost na poziomie 19 proc. r/r – wynik lepszy niż rynek. Silnej dynamice wzrostu przychodów towarzyszył 17 proc. wzrost zysku netto do poziomu 1,8 mln zł, na koniec okresu. W wynikach Sage zwraca również uwagę 32 proc. przyspieszenie w obszarze przychodów odnawialnych - ze... Czytaj więcej »

 • Sprzedaż towarów w sklepach Stokrotka, należących do giełdowej Emperii Holding, wzrosła w listopadzie 2017 roku o 10,6 proc. rdr, do 205 mln zł - podała Emperia w komunikacie. Czytaj więcej »

 • Dobiegła końca wizyta Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Wietnamie. Głowie państwa towarzyszyli przedstawiciele rządu oraz 65 przedsiębiorców wchodzących w skład misji biznesowej. Wśród delegatów nie zabrakło Grupy Cedrob. Zgromadzeni dyskutowali m.in. na temat rozwoju wymiany gospodarczej pomiędzy Polską a Wietnamem. Czytaj więcej »

 • Nestlé Waters zacieśnia współpracę z AWS

  Poniedziałek, 04 grudnia 2017

  Nestlé Waters ogłosiło, że planuje zacieśnić współpracę z Alliance for Water Stewardship (AWS). Do końca 2020 roku firma podda procesom certyfikacyjnym 20 swoich zakładów. Na liście znajduje się rozlewnia w Nałęczowie. Czytaj więcej »

 • Sukces Targów RetailShow

  Poniedziałek, 04 grudnia 2017

  Zakończyła się VIII edycja Międzynarodowych Targów Wyposażenia Sklepów RetailShow 2017. 200 wystawców zaprezentowało gamę najnowocześniejszych rozwiązań niezbędnych przy wyposażaniu sklepów. Ciągłe zmiany zachowań i potrzeb konsumentów, a co za tym idzie elastyczność w projektowaniu przestrzeni sklepowych, były jednym z wiodących tematów na konferencji Retail Congress... Czytaj więcej »

 • Firma „Anita” – jeden z wiodących w Polsce producentów lodów i dań mrożonych wróciła z targów w Rzeszowie ze statuetką przyznaną przez Marszałka Województwa Podkarpackiego. „Anitę” nagrodzono w kategorii biznes za najciekawszą ofertę targową. Czytaj więcej »

 • Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza przeanalizowała możliwe konsekwencje przegłosowania projektu ustawy zakazującej chowu zwierząt futerkowych oraz ograniczenia uboju religijnego. Wprowadzenie nowych przepisów w życie przyniesie polskiemu drobiarstwu oraz związanym z nim gałęziom rolnictwa dotkliwe straty i negatywnie wpłynie na całą krajową gospodarkę. Czytaj więcej »

 • Konkurs Złoty Paragon 2018 rozpoczęty!

  Piątek, 01 grudnia 2017

  Od 1 grudnia 2017 roku można zgłaszać produkty do Konkursu i tym samym rywalizować o prestiżowe statuetki Złoty Paragon 2018 Czytaj więcej »

 • POLOmarket Dobrym Pracodawcą 2017!

  Piątek, 01 grudnia 2017

  Po raz drugi polska sieć supermarketów została wyróżniona tytułem Dobrego Pracodawcy w ramach programu Liderzy Społecznej Odpowiedzialności. To kolejne wyróżnienie potwierdzające wysokie standardy POLOmarketu w zakresie społecznej odpowiedzialności. Nagrodę odebrała Beata Zielińska, dyrektor personalna w POLOmarkecie. Czytaj więcej »

 • Sfinks Polska, spółka zarządzająca sieciami Sphinx, Piwiarnia Warki, Chłopskie Jadło i Wook w III kw. br. wygenerowała 5,41 mln zł EBITDA i 1,25 mln zł zysku netto. Po 9 miesiącach tego roku spółka wypracowała przychody jednostkowe na poziomie 136,84 mln zł, osiągając przy tym EBITDA w wysokości 11,72 mln zł i jednostkowy zysk netto o wartości 189 tys. zł. W okresie... Czytaj więcej »

 • W oparciu o informacje opublikowane na oficjalnej stronie chińskich służb weterynaryjnych (AQSIQ) KRD-IG zawiadamia, że chiński rynek został otwarty na import mięsa drobiowego z Polski. Jest to kluczowa wiadomość dla polskiego rolnictwa i wielka szansa dla polskich producentów drobiu. Otwarcie rynku chińskiego jest efektem starań Krajowej Rady Drobiarstwa – Izby Gospodarczej, a... Czytaj więcej »

 • MLEKOVITA to firma, która dba nie tylko o własny rozwój, ale także branży i regionów, w których prowadzi działalność. Podczas Wielkiej Gali „Sylwetki i Marki Polskiej Gospodarki” 24 listopada 2017 r. Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA Dariusz Sapiński odebrał firmę Statuetkę i Certyfikat „Rzetelni dla Biznesu”. Czytaj więcej »

 • Konkurs skierowany jest do właścicieli sklepów spożywczych (ogólnospożywczych, spożywczo-chemicznych, spożywczo-kosmetycznych, mięsnych, monopolowych oraz drogerii). Czytaj więcej »

 • Nadwyżka handlowa będzie utrzymana

  Poniedziałek, 27 listopada 2017

  We wrześniu ponownie zanotowano nadwyżkę w handlu zagranicznym. Eksport wzrósł o prawie 6 proc., do 73,4 mld zł, a import zwiększył się jedynie o 2,8 proc., sięgając 50,6 mld zł. Według GUS, po dziewięciu miesiącach wartość eksportu wyniosła 640,6 mld zł, a import sięgnął 632,6 mld zł, co oznacza nadwyżkę eksportu w wysokości nieco ponad 8 mld zł, podczas gdy w tym... Czytaj więcej »

 • Gala Podkarpackiego Klubu Biznesu była okazją, aby docenić i nagrodzić osoby i firmy, które wniosły szczególny wkład w rozwój regionu podkarpackiego oraz przyczyniły się do promocji Polski i Podkarpacia za granicą. W kategorii "Firma, która wniosła duży wkład w rozwój gospodarczy Podkarpacia" nagrodę wręczono Grupie Specjał, która zajmuje się głównie obrotem hurtowym i... Czytaj więcej »

 • Sejm przyjął przepisy stopniowo ograniczające handel w niedziele. W życie wejdą 1 marca przyszłego roku. Czytaj więcej »

 • W zawartej umowie inwestycyjnej MAXIMA GRUPĖ zobowiązała się do ogłoszenia wezwania do sprzedaży 100% akcji Emperii Holding po cenie 100 zł za akcję. Litewski inwestor został wybrany w drodze otwartego i konkurencyjnego procesu. Zarząd Emperii Holding uważa ustalone warunki transakcji za atrakcyjne dla akcjonariuszy. Podkreśla jednocześnie, że wejście do spółki nowego inwestora... Czytaj więcej »

 • Z wizytą w Modern-Expo Group w Łucku

  Czwartek, 23 listopada 2017

  W dniach 21-22 listopada firma Modern-Expo Group - specjalnie dla dziennikarzy czołowych tytułów prasy handlowej a także agencji prasowych - zorganizowała wyjazd do siedziby głównej firmy w Łucku na Ukrainie. Czytaj więcej »

 • Po trzech kwartałach 2017 roku rynek powierzchni magazynowych jest niezmiennie najszybciej i najbardziej dynamicznie rozwijającym się sektorem nieruchomości komercyjnych w Polsce. Według najnowszego raportu At a Glance. Rynek powierzchni przemysłowych i magazynowych w Polsce Q3 2017 opracowanego przez ekspertów z BNP Paribas Real Estate Poland, całkowity wolumen rynku nowoczesnych... Czytaj więcej »

 • W styczniu 2017 r. firma Mondi, międzynarodowy producent opakowań i papieru, rozpoczęła inwestycję umożliwiającą produkcję ciężkich tektur dla opakowań o dużej wytrzymałości (tzw. heavy-duty) w zakładzie Mondi Simet pod Poznaniem. Modernizacja obejmuje montaż najnowocześniejszej tekturnicy o wielkości 2,8 metra z trzema pojedynczymi sklejarkami. Produkcja 3- i 5-warstwowej... Czytaj więcej »

 • Redukcja zużycia energii elektrycznej na poziomie 40 proc. rocznie w Browarze Kasztelan, dotarcie do 3,5 mln osób z komunikacją nt. odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu, blisko 1500 godzin przepracowanych społecznie – to tylko niektóre dane i efekty działań podjętych przez Carlsberg Polska w 2016 r. Ich podsumowanie prezentuje pierwszy Raport Zrównoważonego Rozwoju. Czytaj więcej »

 • Zwrot w sprawie zakazu handlu w niedziele

  Środa, 22 listopada 2017

  Dwie niedziele handlowe w 2018 roku, jedna w 2019. Całkowity zakaz w 2020 r. - takie poprawki do ustawy o zakazie handlu w niedziele zgłosi PiS podczas czytania projektu. Ustawa ma wejść w życie w marcu 2018 roku. Czytaj więcej »

 • Forsowany przez NSZZ Solidarność zakaz handlu we wszystkie niedziele w miesiącu, wbrew intencjom, może spowodować pogorszenie sytuacji pracowników. Chodzi przede wszystkim o pracę w mniejszym wymiarze godzin, a w konsekwencji niższe wynagrodzenia, spowodowaną zamknięciem sklepów w cztery do pięciu dni w miesiącu. Czytaj więcej »