Wiadomości

 • Nowe sklepy pod szyldem „Stokrotka”

  Piątek, 23 lutego 2018

  Lubelska firma Stokrotka, jedna z najdynamiczniej rozwijających się sieci handlowych w Polsce rozpoczyna współpracę z Nałęczowską Spółką Handlową. Sklepy funkcjonujące do tej pory jako marka „Alibi”, będą działały od tego roku pod szyldem „Stokrotka”. Czytaj więcej »

 • 11 i 18 marca to pierwsze niedziele, w które konsumenci nie będą mogli zrobić zakupów. W tym roku sklepy zamknięte będą jeszcze przez 21 niedziel. Może to oznaczać spadek obrotów w sklepach, co z kolei może się przełożyć na próby renegocjowania umów najmu lokali i stawek czynszów. Umożliwią im to przepisy Kodeksu cywilnego ws. nadzwyczajnej zmiany stosunków. Chyba że... Czytaj więcej »

 • Innowacja jest kluczowym aspektem funkcjonowania każdej, odnoszącej sukcesy firmy, a myślenie innowacyjne przybiera postać doskonałych produktów, które odnoszą sukces na rynku. W tegorocznym rankingu Boston Consulting Group 50 najbardziej innowacyjnych firm świata (50 Most Innovative Companies) znalazła się firma Nestlé. Czytaj więcej »

 • Niezależni przedsiębiorcy w Polsce otrzymują nowe możliwości konkurowania z dyskontami. Duży Ben, stworzona przez Grupę Eurocash sieć sklepów z alkoholem nowego typu, otwiera się na franczyzę. Czytaj więcej »

 • Promocja polskiej żywności na nowych rynkach i wsparcie dla eksportu to największe wyzwania, jakie czekają rolnictwo w 2018 roku – ocenia dyrektor generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Eksport polskiej żywności rośnie w tempie dwucyfrowym. Wynik mógłby być jeszcze lepszy, gdyby działania promocyjne były prowadzone w bardziej zintegrowany sposób. Problemami, z jakimi... Czytaj więcej »

 • Pod koniec stycznia 2018 roku zakończono prace budowlane i otworzono nowy hipermarket w Ajman w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Modern-Expo Group było odpowiedzialne za projekt wystroju oraz wyposażenie. To pierwszy tak duży projekt Modern-Expo w tym regionie. Czytaj więcej »

 • Mlekovita pobiła własny rekord!

  Wtorek, 13 lutego 2018

  Wyniki w eksporcie najwyższe w 90-letniej historii firmy Czytaj więcej »

 • O nowej platformie komunikacyjnej, innowacyjnych produktach i wielkanocnych hitach sprzedażowych rozmawiamy z Maciejem Hermanem, Dyrektorem Sprzedaży i Marketingu w firmie LOTTE Wedel. Czytaj więcej »

 • O rynku polskiej wódki, jej miejscu na arenie międzynarodowej oraz o Muzeum Polskiej Wódki rozmawiamy z Andrzejem Szumowskim, Prezesem Zarządu Stowarzyszenia Polska Wódka (PVA). Czytaj więcej »

 • Jaki rok czeka polski handel?

  Poniedziałek, 12 lutego 2018

  Rozpoczynający się rok zapowiada się nie mniej ciekawie niż poprzedni. Ubiegłoroczna koniunktura przyniosła handlowcom wiele nadziei, ale i rozczarowań. Czy uda się utrzymać dotychczasowe wyniki, a handel FMCG będzie mógł powiedzieć za niespełna rok: jest dobrze? Czytaj więcej »

 • Plebiscyt „Superprodukt Świata Kobiety” jest organizowany od 2007 roku przez miesięcznik „Świat Kobiety”. Sery Almette zdobyły największe uznanie wśród Jury i uzyskały nagrodę główną w kategorii ŻYWNOŚĆ w podkategorii PRODUKTY GOTOWE. Czytaj więcej »

 • Sejm RP przyjął uchwałę w sprawie negocjacji dot. wspólnej polityki rolnej UE po 2020 r. Czytaj więcej »

 • W czwartkowe południe nasze królestwo odwiedził dzielny i przystojny rycerz, wysłany przez samego króla Kazimierza Wielkiego. Czytaj więcej »

 • Inspekcja Handlowa na zlecenie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów skontrolowała 165 sklepów i stoisk z tradycyjną obsługą, czyli ze sprzedawcą za ladą. Sprawdzała przede wszystkim, jak informują o cenach i czy nie oszukują klientów. Inspektorzy udali się m.in. do tych sklepów, na które wcześniej były skargi. Ogólnopolska kontrola odbyła się w III kwartale 2017 r.... Czytaj więcej »

 • DSV Solutions z nową siedzibą

  Czwartek, 08 lutego 2018

  Oddział DSV Solutions w Pęcicach pod Warszawą jest najnowszą lokalizacją operatora, uruchomioną w drugiej połowie ubiegłego roku. W ślad za przeniesieniem do niej biura zarządu spółki, z końcem stycznia br. zmieniona została także oficjalnie siedziba DSV Solutions, która do tej pory znajdowała się w podwarszawskim Kampinosie. Czytaj więcej »

 • W uznaniu za wzorową postawę w kształtowaniu kultury komunikacji za pośrednictwem reklam emitowanych na antenach TVP, za dużą wrażliwość i kreatywność językową, a także poszanowanie zasad tradycji języka polskiego – firma Hochland Polska dostała od biura reklamy TVP wyróżnienie Złota mowa reklamowa. Jest ono przyznawane od 2015 roku. Czytaj więcej »

 • ZP PRW podsumowuje 2017 rok

  Środa, 07 lutego 2018

  Początek Nowego Roku skłania do bilansów i zestawień. Związek Pracodawców Polska Rada Winiarstwa, wraz z kilkoma swoimi firmami członkowskimi, cofnął się do minionych miesięcy i pokusił się o podsumowanie 2017 r. Co się w branży udało a co okazało się porażką? Pod jakim kątem był to rok przełomowy? Na te i inne pytanie odpowiadają ZP PRW, Jantoń oraz Henkell Polska & Co. Czytaj więcej »

 • O wpływie światowych tendencji na krajowe ceny żywności mogliśmy się boleśnie przekonać w ostatnich kilkunastu miesiącach w przypadku masła i jaj, choć przykładów może być znacznie więcej. W styczniu liczony przez FAO indeks cen żywności spadł o prawie 3 proc. Wkrótce przekonamy się, czy ta tendencja dotrze także do nas i czy odczujemy ją w naszych portfelach. Czytaj więcej »

 • Dla zwiększonego bezpieczeństwa produktu, elastyczności i wydajności Czytaj więcej »

 • Z początkiem marca wchodzi w życie podpisana w tym tygodniu przez prezydenta ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele. To oznacza, że już 11 i 18 marca klienci nie zrobią zakupów w supermarketach, zamknięte będą też galerie handlowe. Branża spodziewa się, że nowe prawo wywoła lawinę negatywnych skutków, na czele ze wzrostem cen towarów i usług. – Po kilku miesiącach... Czytaj więcej »

 • Wzrost sprzeadaży w sklepach Stokrotka

  Poniedziałek, 05 lutego 2018

  Sprzedaż towarów w sklepach Stokrotka, należących do giełdowej Emperii Holding, wzrosła rdr w styczniu 2018 roku o ok. 13 proc. do 212 mln zł - podała Emperia w komunikacie. Czytaj więcej »

 • Od 1 lutego 2018 roku stanowisko prezesa w firmie MIESZKO S.A. pełni Juozas Daunys. Darius Saikevičius, który przez ostatnie trzy miesiące pełnił obowiązki prezesa przedsiębiorstwa, powrócił do rady nadzorczej MIESZKO S.A. Czytaj więcej »

 • Rekordowo wysokie ceny masła, spadające ceny OMP, spadające ceny mleka od początku 2018 roku, to według ekspertów najważniejsze tendencje w bieżącym roku, w branży mleczarskiej. Agnieszka Maliszewska organizator Forum Spółdzielczości Mleczarskiej mówi: ”Branżę mleczarską czekają poważne zmiany i wyzwania w najbliższych latach. Znacząco zmieni się polityka wspólnotowa,... Czytaj więcej »

 • Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o ograniczeniu handlu w niedzielę. Od 1 marca 2018 r. będą dwie niedziele handlowe w miesiącu, w 2019 r. - tylko jedna w miesiącu, a od 2020 r. ma obowiązywać zakaz handlu we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu w roku - zakłada ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele. Czytaj więcej »

 • 25 stycznia br. w Warszawie odbyło się zebranie założycielskie Polskiego Stowarzyszenia Browarów Rzemieślniczych, na którym przedstawiciele 25 browarów jednogłośnie zdecydowali o powołaniu stowarzyszenia i przyjęciu jego statutu. Czytaj więcej »

 • ETi wchodzi na Polski rynek

  Wtorek, 30 stycznia 2018

  ETi - turecki lider w segmencie słodyczy, ogłasza wejście na Polski rynek. Producent czekoladek, herbatników, ciast oraz słonych przekąsek, który wygenerował w zeszłym roku 1,3 miliarda euro przychodu ze sprzedaży, znajduje się wśród 100 największych przedsiębiorstw w Turcji. W pierwszym roku obecności w Polsce ETi planuje inwestycje wielkości kilku milionów euro. Czytaj więcej »

 • W dniu 27 stycznia 2017 r. po raz dwudziesty czwarty w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej odbyła się Wielka Gala Liderów Polskiego Biznesu, wieńcząca XXVII edycję konkursu Lider Polskiego Biznesu. Podczas części oficjalnej Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA Dariusz Sapiński odebrał Diament – prestiżową nagrodę przyznawaną przez Business Centre Club. Czytaj więcej »

 • Polski Związek Piłki Nożnej ma przyjemność poinformować, że związał się umową sponsorską z firmą Coca-Cola. Począwszy od 1 sierpnia 2018 roku, koncern zostanie Oficjalnym Sponsorem piłkarskiej reprezentacji Polski, reprezentacji Polski do lat 21, reprezentacji Polski kobiet, reprezentacji młodzieżowych, a także portalu Łączy Nas Piłka. Kontrakt będzie obowiązywać przez... Czytaj więcej »

 • Food from Poland na targach ISM w Kolonii

  Poniedziałek, 29 stycznia 2018

  W dniach 28.01 - 31.01.2018 r. trwają międzynarodowe targi słodyczy ISM Cologne 2018. Czytaj więcej »

 • Rodzima branża transportowa przeżywa dobry czas – polski eksport ma się dobrze, a firmy transportowe sukcesywnie zwiększają flotę. Aby jednak zachować tempo wzrostu i nie dopuścić do stagnacji przedsiębiorcy muszą zmierzyć się z wyzwaniami, które ich czekają w rozpoczętym właśnie roku oraz przyszłych latach. Czytaj więcej »