Wiadomości

 • Grupa Sfinks Polska, zarządzająca sieciami restauracji Sphinx, Chłopskie Jadło i WOOK, wypracowała w okresie od 1 grudnia 2015 r. do 31 grudnia 2016 r. przychody skonsolidowane w wysokości 208,54 mln zł oraz zysk netto na poziomie 10,53 mln zł. Jednocześnie wynik EBITDA w minionym roku obrachunkowym wyniósł 17,62 mln zł. Natomiast w ujęciu kalendarzowym przychody skonsolidowane za... Czytaj więcej »

 • Niedzielny handel możliwy w internecie, a także m.in. na dworcach, lotniskach, w pociągach i kwiaciarniach. Rada Ministrów zajęła we wtorek stanowisko wobec obywatelskiego projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele Czytaj więcej »

 • Brytyjski rząd zapowiedział rozpoczęcie Brexitu na 29 marca. Szef Rady Europejskiej chce przygotować projekt wytycznych w ciągu dwóch dni od notyfikacji. Czytaj więcej »

 • Dino Polska S.A („Spółka” lub „Dino”), jedna z najszybciej rosnących sieci handlu detalicznego artykułami spożywczymi w Polsce, opublikowała dziś prospekt emisyjny i rozpoczyna pierwszą ofertę publiczną akcji („Oferta”). Czytaj więcej »

 • PIH: sprzedaż w lutym 2017 r.

  Poniedziałek, 20 marca 2017

  W lutym 2017 r. całkowita wartość sprzedaży w sklepach małoformatowych do 300 m2 była o 3,2% niższa niż w styczniu 2016 r. W ujęciu rdr odnotowano wzrost o 0,8%. Z danych CMR wynika, że w lutym 2017 r. klienci wydawali na zakupy w sklepach małoformatowych do 300 m2 średnio 13,56 zł, czyli niemal tyle samo co miesiąc wcześniej. Czytaj więcej »

 • Jerzy Mazgaj w wyniku sprzedaży akcji spółki Alma Market zmniejszył łączne zaangażowanie w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu firmy do 0,74 proc. z 21,46 proc. wcześniej. - podała spółka w komunikacie. Czytaj więcej »

 • G20 doszło do kompromisu w sprawie wolnego handlu, komunikat po posiedzeniu uwzględnia zarówno interesy krajów, które na nim zyskują, jak i tych, które mają deficyt handlowy – powiedział w sobotę dziennikarzom podczas powrotu ze spotkaniu G20 w Baden-Baden wicepremier, minister finansów Mateusz Morawiecki. Czytaj więcej »

 • O dopasowaniu oferty do trendów konsumenckich, sukcesach i wyzwaniach w firmie oraz perspektywach rozwoju na rynkach zagranicznych rozmawiamy z Igorem Jelińskim, Prezesem Mieszko S.A. Czytaj więcej »

 • „Mamy kapitalny zespół pracowników, którzy codziennie podejmują decyzje i mierzą się z wyzwaniami naszej firmy – to bardzo ważny aspekt i fundament przyszłego rozwoju”. Czytaj więcej »

 • Trzy pytania do...

  Piątek, 17 marca 2017

  Trzy pytania do Magdaleny Bernat, Kierownika Regionalnego w Amazis.net quality food&drinks kieruje Joanna Kowalska. Czytaj więcej »

 • Comarch rusza z cyklem bezpłatnych webinarów na temat zagadnienia omnichannel, czyli realizacji spójnego doświadczenia zakupowego w wielokanałowej interakcji z klientem. Przez cały 2017 rok eksperci Comarch oraz zaproszeni goście będą dzielić się praktyczną wiedzą z zakresu zastosowania nowych technologii w handlu i sprzedaży oraz doświadczeniem w budowaniu relacji z klientami, a... Czytaj więcej »

 • Grypa ptaków w Polsce – co dalej?

  Piątek, 17 marca 2017

  Jaka jest obecna sytuacja branży drobiarskiej w obliczu wystąpienia wirusa grypy ptaków? Czy przyszłość eksportu zarówno do krajów unijnych, jak i krajów trzecich ulegnie zmianie? Czy Polska zachowa pozycję lidera w Europie? Eksperci Krajowej Rady Drobiarstwa – Izby Gospodarczej wraz z zaproszonymi gośćmi dyskutowali o przyszłości branży podczas spotkania z mediami. Czytaj więcej »

 • Wyniki spółki Wawel w 2016 roku

  Piątek, 17 marca 2017

  Wawel odnotował 85,09 mln zł jednostkowego zysku netto w 2016 r. wobec 92,87 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 98,68 mln zł wobec 107,84 mln zł zysku w 2015 r. Przychody ze sprzedaży sięgnęły 645,9 mln zł w 2016 r. wobec 631,19 mln zł w poprzednim roku. - poinformowała spółka w raporcie. Czytaj więcej »

 • Herbapol-Lublin S.A. podjął decyzję o wejściu w kanał HoReCa. Od teraz najwyższej jakości produkty obecne w polskich domach od 68 lat będą dostępne także w punktach gastronomicznych. Jest to kolejny ważny krok wspierający dynamiczny rozwój firmy. W rezultacie poszerzone zostało portfolio firmy o dedykowane sektorowi HoReCa linie herbat Breakfast i Premium. Kolejną nowością w... Czytaj więcej »

 • 14 marca br. Daniel Dojlidko - kierownik ds. administracyjnych Polskiej Izby Mleka jako jedyny reprezentant z Polski wygłosił prezentację oraz uczestniczył w panelu dyskusyjnym podczas East European Dairy Congress i jednocześnie Pierwszego Kaukaskiego Forum Mleczarskiego, które odbywa się w terminie 14-15 marca 2017 r. w Hotelu Radisson Blu Iveria w stolicy Gruzji - Tbilisi. Czytaj więcej »

 • W dniach 7 i 8 marca br. odbyły się spotkania przedstawicieli branży spożywczej z kupcami z sieci handlowych zorganizowane przez Centrum Konferencyjne KJOW. Czytaj więcej »

 • Branża spirytusowa liczy na stabilizację w 2017 r. Po kilku latach spadków związanych z podwyżką podatku akcyzowego produkcja wraca do dawnego poziomu. Polacy częściej sięgają po alkohole z wyższych półek. Rynek wódek premium w 2016 r. wzrósł o kilkanaście procent, utrzymała się pozytywna dynamika wzrostu whisky. Problemem branży pozostaje szara strefa, która lekko spadła,... Czytaj więcej »

 • 11 marca odbyła się międzynarodowa konferencja poświęcona przyszłości rolnictwa w Unii Europejskiej, zorganizowana w Jasionce koło Rzeszowa przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Czytaj więcej »

 • Premiera pierwszej, polskiej książki kulinarnej przeznaczonej dla rowerzystów! Czytaj więcej »

 • Sejm odrzucił w czwartek w pierwszym czytaniu projekt ustawy - autorstwa Nowoczesnej - przewidujący m.in. obniżenie podatku dochodowego od osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą z 19 proc. do 15 proc. Czytaj więcej »

 • Należąca do Emperii sieć marketów i supermarketów Stokrotka ma na ten rok ambitne plany rozwoju. Zamierza otworzyć łącznie 90 nowych sklepów, wprowadzić nową politykę cenową i asortyment. Skupi się na rozwijaniu formatu marketów w dogodnych lokalizacjach. Firma będzie też zwiększać zatrudnienie, pomimo trudnej sytuacji na rynku pracy i wzrostu płac. Emperia Holding,... Czytaj więcej »

 • Rok finansowy 2016 przyniósł dalszy rentowny rozwój Beiersdorf AG, Hamburg. W ogólnie trudnych warunkach rynkowych Grupa Beiersdorf zwiększyła zyski do rekordowego poziomu i ponownie zanotowała wzrost sprzedaży i udziału rynkowego. Sprzedaż Grupy wzrosła o 3,2% w ujęciu organicznym. W ujęciu nominalnym, sprzedaż wzrosła o 1,0% z 6,686 mld € do 6,752 mld €. W segmencie... Czytaj więcej »

 • Organizator wydarzenia, firma Blue Business Media, już po raz dziewiąty zaprasza do wspólnego spotkania przedstawicieli szeroko rozumianej branży Retail. Jednym z głównych tematów tegorocznej edycji Poland & CEE Retail Summit będzie dokonująca się na naszych oczach transformacja sektora, plany ekspansji największych sieci, rozwój e-handlu czy trendy konsumenckie, które są wynikiem... Czytaj więcej »

 • Polski eksport w tym roku może wzrosnąć o blisko 8 proc., przy zaledwie 2 proc. wzroście w 2016 roku – ocenia Piotr Soroczyński, główny ekonomista KUKE. Wyniki może poprawić przede wszystkim sprzedaż na Wschód. Już w ubiegłym roku sprzedaży na Białoruś i Ukrainę wzrosła o 6,5 proc. Dynamicznie powinna rosnąć także sprzedaż do krajów unijnych i rozwiniętych spoza UE.... Czytaj więcej »

 • Do 2020 roku wszystkie działające w polskich firmach kasy fiskalne, czyli ponad 1,8 mln urządzeń, będą musiały być połączone z centralnym systemem administracji podatkowej. Rząd chce przez e-paragony poprawić skuteczność kontroli skarbowych i uszczelnić wpływy z podatków. Ma to przynieść korzyści budżetowe w kwocie ponad 6,8 mld zł. Przedsiębiorcy będą mieli trzy lata... Czytaj więcej »

 • Najważniejsze wydarzenie branży mleczarskiej we wschodniej części Europy odbędzie się 18-20 października w Serocku. Podczas tegorocznego jubileuszowego Forum Spółdzielczości Mleczarskiej uczestnicy konferencji będą mieli okazję spotkać się i podzielić opiniami z ekspertami oraz autorytetami w branży. Czytaj więcej »

 • W dniach 5 - 9 marca 2017 w Düsseldorfie odbywają się największe na świecie targi Retailu i wyposażenia sklepów EuroShop. Czytaj więcej »

 • 3 marca 2017 roku w Gliwiach odbyło się uroczyste otwarcie nowego magazynu MIESZKO S.A., którym od 6 marca zarządza ID Logistics Polska S.A. Czytaj więcej »

 • Wartość eksportu artykułów rolno-spożywczych w 2016 wzrosła o 1,2 proc. i wyniosła 24,182 mld euro - podało w opracowaniu Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Czytaj więcej »

 • Polska nie dostrzega problemu podwójnych standardów żywności w UE, ale przyłączyła się do wniosku, by sprawą zajęła się Komisja Europejska - poinformował w poniedziałek w Brukseli minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. Czytaj więcej »