Wiadomości

 • Prezydent Andrzej Duda podpisał Ustawę z dnia 13 czerwca 2019 r. o oznakowaniu produktów wytworzonych bez wykorzystania organizmów genetycznie zmodyfikowanych jako wolnych od tych organizmów. Nowe przepisy wchodzą w życie dnia 1 stycznia 2020 roku. Czytaj więcej »

 • Sether uruchamia platformę sether.com - profesjonalne narzędzie marketingu cyfrowego, które łączy zarządzanie kampaniami, monitoring mediów, mediów społecznościowych i komentarzy, na jednym prostym pulpicie nawigacyjnym. Platforma została zaprojektowana tak, aby pomóc specjalistom marketingu, menedżerom marki, agencjom i właścicielom firm zoptymalizować profil cyfrowy swojej... Czytaj więcej »

 • Od 2016 r. tempo wzrostu sektora nowoczesnego handlu w Polsce wyraźnie spada. W I połowie 2019 roku rynek przyrósł o ok. 225 000 m kw. powierzchni najmu, osiągając na koniec czerwca br. 14,8 miliona m kw., jak wynika z raportu przygotowanego przez ekspertów BNP Paribas Real Estate Poland. Wzrost wolumenu podaży jest w dużej mierze kreowany przez rozwój rynków w miastach o liczbie... Czytaj więcej »

 • Współpraca Coca-Cola z Miastem Stołecznym Warszawa i Fundacją Nasza Ziemia nabrała realnego wymiaru. Na pl. Bankowym i przy ul. Ząbkowskiej stanęły pierwsze recyklomaty do selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych. Zebrane szkło, plastik i aluminium trafią do powtórnego wykorzystania, a zwracający je otrzymają eko-punkty, które będą mogli wymienić na zniżki u partnerów... Czytaj więcej »

 • Sfinks Polska, zarządzająca sieciami Sphinx, Piwiarnia Warki, Chłopskie Jadło i WOOK, podpisała z Sylwestrem Cackiem umowę nabycia 2,5 mln sztuk akcji serii P na kwotę 2,5 mln zł. Jednocześnie główny akcjonariusz przyjął ofertę spółki na objęcie kolejnych 3 mln sztuk akcji. Do Sfinksa w ramach emisji serii P wpłynęła już wpłata w wysokości 500 tys. zł od innego inwestora. Czytaj więcej »

 • Polska Izba Handlu zwróciła się do Sejmowej Komisji Gospodarki i Rozwoju, z prośbą o zmianę w procedowanej ustawie o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności. Obowiązek przekazywania żywności organizacjom pożytku publicznego powinien dotyczyć sklepów powyżej 500 m2, a nie 250 m2 jak, jest teraz w projekcie ustawy. Czytaj więcej »

 • Za nami finał loterii urodzinowej Hochland, w której do wygrania były niezwykle atrakcyjne nagrody główne – 5 samochodów Jeep Renegade! 9 lipca odbyło się spotkanie w trakcie którego zwycięzcy odebrali kluczyki do swoich nowych aut. Finał był także okazją do świętowania obchodów jubileuszu firmy – 25 lat Hochland na polskim rynku. Tego dnia nie zabrakło wielkich emocji,... Czytaj więcej »

 • Aż 80% produkcji szczecińskiego przedsiębiorstwa Drobimex wysyłane jest na eksport nie tylko do krajów europejskich, ale także do Azji i Afryki. Obecnie produkty firmy sprzedawane są już w ponad 30 krajach. Stale rośnie również sprzedaż jej wyrobów na krajowym rynku. W ostatniej dekadzie firma podwoiła produkcję dzięki rozbudowie i modernizacji swoich zakładów, na co... Czytaj więcej »

 • Dbałość o środowisko, produkcja słodyczy opracowanych na bazie Dobrych Składników, które mogą być impulsem do dobrych uczynków oraz dobroczynność, głęboko zakorzeniona w misji marki – to tylko kilka przykładów odpowiedzialnych i zaangażowanych społecznie działań, prowadzonych przez Wawel S.A. Ich efekty podsumowane zostały w „Raporcie Niefinansowym Spółki za 2018 r.” Czytaj więcej »

 • Coraz szybsze tempo życia przekłada się na szybki rozwój rynku dań gotowych. Według Kantar Millward Brown po dania instant w kubeczkach sięga niemal 85 proc. Polaków, a cały rynek jest wart ponad 1 mld zł i rośnie w tempie blisko 7-proc. rocznie. Polacy coraz chętniej włączają do menu także te smaki, które poznają w trakcie podróży, stąd rosnący udział dań orientalnych,... Czytaj więcej »

 • Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole oraz Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Ostrowie Wielkopolskim złożyły do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek dotyczący połączenia – czytamy na stronie UOKiK. Czytaj więcej »

 • Firma Sokołów, jeden z liderów w branży mięsnej, oraz Impel Catering, dostawca kompleksowych usług dla żywienia zbiorowego, rozpoczynają współpracę. Kooperacja obu podmiotów zapewni kompleksową obsługę w zakresie dostarczania zdrowych i smacznych posiłków do obsługiwanych obiektów. Czytaj więcej »

 • Według prognoz GfK Polonia, spożycie mięsa w Polsce do końca 2020 roku będzie rosło w ponad siedmioprocentowym tempie. Już dziś statystyczny Polak zjada więcej niż 70 kg mięsa rocznie, w tym aż 20 kg wędlin, podaje GUS. ZM POLIWCZAK chce wykorzystać koniunkturę i inwestuje w zaawansowane technologie. Rodzinne przedsiębiorstwo z Mysłowic zdecydowało się wdrożyć system... Czytaj więcej »

 • Polscy naukowcy opracowali rewolucyjne ekosztućce jednorazowego użytku. W dużym uproszczeniu do ich produkcji wystarczy kukurydza i mąka ziemniaczana. Są o 15 proc. tańsze niż sztućce plastikowe i w pełni biodegradowalne. Można je wyrzucić razem z resztkami jedzenia, a po 3 miesiącach nie będzie po nich śladu. Do tego są znacznie bardziej wytrzymałe na wysokie temperatury niż... Czytaj więcej »

 • Duracell, wiodąca marka alkalicznych i specjalistycznych baterii oraz akumulatorków, podjęła współpracę z polskim start-upem – firmą Whisbear, wyspecjalizowaną w produkcji zabawek ułatwiających usypianie noworodków i niemowląt. Współpraca między firmami opiera się na wzajemnych rekomendacjach, a także wspólnych działaniach promocyjnych, inaugurujących partnerstwo. Czytaj więcej »

 • Ajinomoto Poland Sp. z o.o. z okazji 20 lat obecności w Polsce podsumowuje rozwój biznesu i określa plany rozwojowe na przyszłość. Szczególnie intensywne dla rozwoju firmy były ostatnie cztery lata, kiedy to odnotowano wzrost przychodów netto ze sprzedaży z 68 mln zł do 103 mln zł. Na stabilny i konsekwentny rozwój przedsiębiorstwa wpłynęły atrakcyjne portfolio produktów oraz... Czytaj więcej »

 • Duży Ben, stworzona przez Grupę Eurocash sieć marketów alkoholowych, otworzyła dzisiaj swój 50 sklep. Nowa placówka uruchomiona została w Poznaniu, na macierzystym rynku sieci. Poza Wielkopolską sklepy Dużego Bena działają również w województwie lubuskim. Jednak już za tydzień, pierwszy market alkoholowy z takim szyldem, pojawi się również na Dolnym Śląsku. 51 placówka... Czytaj więcej »

 • 1329 inwestorów wpłaciło kwotę 4 149 846 zł na budowę browaru specjalizującego się w piwach starzonych – PINTA Barrel Brewing SA. To 100% celu kampanii i nowy rekord crowdfundingu udziałowego w Polsce. Informację o prowadzeniu kampanii spółka zamieściła na platformie Crowdway.pl. Pionierzy piwnej rewolucji w Polsce do 2021 roku zrealizują inwestycję w Wieprzu koło Żywca,... Czytaj więcej »

 • Zakłady Mięsne Henryk Kania podpisały dwie umowy o zachowaniu poufności z potencjalnymi inwestorami branżowymi, którzy zgłosili zainteresowanie dokonaniem inwestycji w Spółkę bez wskazania, czy dotyczyć ono będzie dostarczenia kapitału obrotowego, czy innego zakresu inwestycji. Podmioty te rozpoczną ogólny przegląd Spółki, w szczególności pod kątem oszacowania majątku i... Czytaj więcej »

 • PKN ORLEN złożył w Komisji Europejskiej formalny wniosek o zgodę na przejęcie kapitałowe Grupy LOTOS. Finalizacja procesu pozwoli na stworzenie jednego silnego gracza z międzynarodowym potencjałem, zintegrowanego wewnętrznie, jeszcze bardziej liczącego się na rynku dostaw ropy. Czytaj więcej »

 • Wezwanie na sprzedaż akcji HELIO

  Czwartek, 04 lipca 2019

  3 lipca 2019 r. notowana na warszawskim parkiecie spółka HELIO S.A. wraz z dominującym akcjonariuszem (ponad 77% akcji i głosów na Walnym Zgromadzeniu) ogłosili wspólnie wezwanie do zapisywania się na sprzedaż wszystkich pozostałych akcji Spółki znajdujących się w obrocie giełdowym. Cena nabycia akcji w wezwaniu ustalona została na 9,00 zł za jedną akcję. Ogłoszone wezwanie... Czytaj więcej »

 • Podatek od handlu niesie szereg negatywnych konsekwencji dla branży i polskich konsumentów. Czytaj więcej »

 • Ministerstwo Finansów pracuje nad zupełnie nowym rozwiązaniem, czyli nad wirtualnymi kasami online, tj. kasami fiskalnymi, które nie będą urządzeniem a oprogramowaniem. Być może już od 1 stycznia 2020 r. podatnik będzie mógł zainstalować taką kasę na swoim telefonie. Na pytania dotyczące kas fiskalnych online i kas wirtualnych odpowiadają Wojciech Śliż, dyrektor Departamentu... Czytaj więcej »

 • Spomlek świętuje 110-te urodziny

  Środa, 03 lipca 2019

  400 gości z całej Polski 27 czerwca świętowało uroczyste obchody jubileuszu 110-lecia Spółdzielczej Mleczarni Spomlek w Radzyniu Podlaskim. To wyjątkowy jubileusz, ponieważ dotyczy wieloletnich tradycji spółdzielczych ziemi radzyńskiej, które do dziś z sukcesem udaje nam się kultywować – podkreślał w czasie gali Edward Bajko, Prezes Spółdzielczej Mleczarni Spomlek. Czytaj więcej »

 • Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP) popiera postulaty Rzecznika MŚP w sprawie składek na ZUS i jednocześnie podkreśla, jak ważne jest wprowadzenie jednolitego systemu ubezpieczeń powiązanego z dochodem płatników. Taki program FPP przedstawiła wraz ze szczegółowymi wyliczeniami – z uwzględnieniem restytucji ozusowania umów zleceń. Jego wdrożenie przyniosłoby poprawę... Czytaj więcej »

 • Sieć Dino liczy już 1056 sklepów. 81 nowych sklepów otwartych w pierwszym półroczu 2019 r. Czytaj więcej »

 • Marka Majonez Kielecki została wyróżniona kolejną prestiżową nagrodą – uzyskaną na podstawie badań profesjonalistów. Wyróżnienie Superior Taste Award przyznane przez International Taste Institute, o którym mowa, otrzymują marki na podstawie testów smakowych przez ponad 200. wykwalifikowanych szefów kuchni i sommelierów. Czytaj więcej »

 • Świetne wyniki finansowe i rzetelna współpraca właścicieli sklepów zostały docenione przez Grupę Chorten Mazowsze podczas specjalnej gali w hotelu Windsor w Jachrance. W trakcie uroczystości wręczono 8 statuetek „Partnera Roku 2018” oraz „Solidnego Partnera Roku 2018”. Czytaj więcej »

 • Dziś o północy kończy się kampania crowdfundingowa Mazurskiej Manufaktury Alkoholi – rodzinnej firmy specjalizującej się w produkcji kraftowych alkoholi mocnych. Jak dotąd spółka zebrała ponad 2,1 mln zł od ponad 870 akcjonariuszy. Dwójka z nich weszła do Rady Nadzorczej. Manufaktura może ponadto pochwalić się już częścią zrealizowanych prac zaplanowanych w ramach... Czytaj więcej »

 • Rozwój produktów z kategorii sport i fitness oraz innowacyjny projekt biznesowy w segmencie przekąsek były tematem konferencji prasowej zorganizowanej przez Grupę MLEKOVITA oraz Sokołów S.A. 27 czerwca 2019 r. Podczas konferencji jej uczestnicy mogli zapoznać się z asortymentem nowych produktów oferowanych przez organizatorów oraz zwiedzili linię do pakowania przekąsek... Czytaj więcej »