Wiadomości

 • Hochland zwyciężył w konkursie Golden Arrow

  Poniedziałek, 26 czerwca 2017

  „Język śląski czuje różnicę" to najlepszy projekt w kategorii shopper marketing, przygotowany dla Hochland Polska przez agencję Just. Uroczysta gala w stołecznym Pin-Up Studio była rozdaniem nagród konkursu Golden Arrow oraz uhonorowaniem przez redakcję "Media i Marketing Polska" najlepszych agencji interaktywnych i marketingu zintegrowanego. W 12. edycji jury przyznało 10... Czytaj więcej »

 • Grupa ID Logistics, międzynarodowy lider logistyki kontraktowej, podpisała w Hiszpanii nową umowę z firmą Duracell, światowym producentem baterii. Do zadań ID Logistics należy kompleksowe zarządzanie obsługą magazynową i logistyczną produktów Duracell na Półwyspie Iberyjskim. Czytaj więcej »

 • Sfinks Polska, zarządzająca sieciami restauracji Sphinx, Chłopskie Jadło i WOOK, zdecydowała o przyjęciu oferty Grupy Żywiec i podpisaniu umów dotyczących zakupu sieci franczyzowej Piwiarnia Warki, liczącej 67 lokali oraz współpracy z Grupą Żywiec. Wartość transakcji to 12 mln zł, które Sfinks ma zapłacić w ciągu 6 lat. Czytaj więcej »

 • Nasz Sklep mierzy bardzo wysoko w sumie we franczyzach GRUPY SPECJAŁ jest już około 6000 sklepów. Czytaj więcej »

 • DHL Marką Godną Zaufania 2017

  Czwartek, 22 czerwca 2017

  DHL po raz kolejny zostało wyróżnione tytułem Marki Godnej Zaufania. W badaniu przeprowadzonym na zlecenie miesięcznika „My Company Polska”, DHL zwyciężyło w kategorii „Firmy oferujące usługi kurierskie” otrzymując największą liczbę wskazań (37,2%). Czytaj więcej »

 • Potwierdzeniem właściwie obranej drogi rozwoju firmy MLEKOVITA jest kolejny tytuł lidera przyznany Prezesowi Zarządu Dariuszowi Sapińskiemu w konkursie „Polski Przedsiębiorca 2016 Gazety Polskiej Codziennie”. Czytaj więcej »

 • MAKRO Polska dołącza do grona firm rezygnujących ze sprzedaży jajek z okrutnego chowu klatkowego. To pierwsza w Polsce sieć hurtowa, która podejmuje politykę dobrostanu kur niosek. MAKRO Polska podjęło decyzję po rozmowach ze Stowarzyszeniem Otwarte Klatki, należącym do globalnej koalicji Open Wing Alliance. Czytaj więcej »

 • Marka Young Living Essential Oils, wiodący na świecie producent olejków eterycznych, świętowała oficjalną ekspansję działalności w Indonezji wraz z prawie 1500 gośćmi uroczystego otwarcia w Dżakarcie. Czwarta pod względem liczby ludności na świecie Indonezja jest ważnym regionem dla marki Young Living. Marka planuje ustanowić obecność na rynku przy jednoczesnym świadczeniu... Czytaj więcej »

 • Polska Grupa Supermarketów (PGS) wprowadza do sieci blisko 600 placówek produkty spożywcze marki własnej pod nazwą - O! Dobre Pewne Twoje. To pierwszy taki projekt, opierający się na przygotowaniu szerokiej palety produktów spożywczych zamówionych u polskich producentów, w bardzo konkurencyjnych cenach. Obecnie do sklepów sieci trafi 50 produktów, a wkrótce poszerzy się do 100. Czytaj więcej »

 • Jak wynika z danych CMR, w maju 2017 r. całkowita wartość sprzedaży w sklepach małoformatowych do 300 m2 była o 7% wyższa niż w kwietniu 2017 r. i o 2% wyższa niż w maju 2016 r. W maju 2017 r. klienci wydawali na zakupy w sklepach małoformatowych do 300 m2 średnio 12,74 zł, czyli o 5,6% więcej niż rok wcześniej. W porównaniu z kwietniem br., kiedy wydatki były nieco wyższe... Czytaj więcej »

 • Program Nestlé needs YOUth otrzymał „Srebrny Listek CSR” przyznawany przez tygodnik Polityka oraz Deloitte. Inicjatywa znalazła się również w gronie 10 wyróżnionych projektów, wspierających realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju (Sustainable Development Goals – SDGs). Obydwa wyróżnienia to potwierdzenie odpowiedzialnego podejścia Nestlé Polska do prowadzenia biznesu. Czytaj więcej »

 • Grupa Espersen światowy lider w dziedzinie przetwórstwa rybnego, przejmie zakład Royal Greenland w Koszalinie. Czytaj więcej »

 • Rozwiązania mobilne stały się narzędziem codziennego użytku zarówno dla przedstawicieli handlowych, jak i specjalistów ds. marketingu. Przedsiębiorcy uświadomili sobie, że wdrożenie mobilnych rozwiązań jest rzeczą niezbędną a praca w terenie i bezpośredni kontakt z klientem to podstawa rozwoju działu sprzedaży. Czytaj więcej »

 • IMC spodziewa się w ‘17 wzrostu przychodów

  Poniedziałek, 19 czerwca 2017

  Industrial Milk Company spodziewa się wzrostu przychodów w 2017 r. o 5-10 proc. rdr, zaś zysk netto o ok. 5 proc. - poinformował prezes spółki Alex Lissitsa. Oficjalną prognozę spółka poda we wrześniu, po raporcie półrocznym. Czytaj więcej »

 • Kernel zakończył zakup pozostałych 7,9 proc. udziałów w ukraińskiej spółce rolniczej i ma 100 proc. jej udziałów - podał Kernel w komunikacie. Czytaj więcej »

 • Ferrero ogłasza oficjalne otwarcie Centrum Innowacji Ferrero w Singapurze: to pierwszy taki ośrodek firmy w Azji, zlokalizowany w samym sercu jednego z czołowych światowych ekosystemów innowacji. Czytaj więcej »

 • Niskie stopy procentowe i niskie czynsze wpływają na wzrost zainteresowania inwestorów polskim rynkiem nieruchomości magazynowo-przemysłowych. Firmy logistyczne dynamicznie rozbudowują swoje zasoby, żeby sprostać oczekiwaniom klientów z Polski i zagranicy. QSL Polska – lider w logistyce żywności, otwiera nowy magazyn w podwarszawskim Błoniu. Okolice Błonia stają się jednym z... Czytaj więcej »

 • W stanowisku z dn. 12 czerwca br., Krajowa Rada Gastronomii i Cateringu wskazuje, że mając na uwadze stabilność branży, rozwiązaniem optymalnym byłoby prowadzenie handlu w niedziele przez co najmniej 8 godzin popołudniowych, tak by umożliwić rodzinom zaspokojenie wspólnych potrzeb socjalnych poza domem, a jednocześnie stabilność zatrudnienia pracowników gastronomii. Czytaj więcej »

 • Grupa Japan Tobacco International (JTI) oficjalnie zainaugurowała dziś działalność kolejnej fabryki w Polsce. W nowym zakładzie w Starym Gostkowie k. Łodzi pracę znajdzie docelowo 400 osób, dzięki czemu poziom zatrudnienia w JTI Polska osiągnie 1500 osób. Czytaj więcej »

 • Grupa Carlsberg ogłosiła nowe cele zrównoważonego rozwoju pod hasłem „Together Towards ZERO”, które stanowią ambitne odniesienie dla branży. Zakładają one, że do 2030 r. Grupa zminimalizuje emisję dwutlenku węgla do zera, obniży o połowę zużycie wody w browarach, zredukuje do zera liczbę wypadków we wszystkich swoich lokalizacjach na świecie oraz zapewni konsumentom 100... Czytaj więcej »

 • Prowadzenie handlu w niedziele w godzinach popołudniowych przez co najmniej jedną zmianę, czyli 8 godzin – to rozwiązanie, które zdecydowanie wspiera branża gastronomiczna, rozważając ograniczenie czasu pracy placówek handlowych w ten dzień. Według Krajowej Rady Gastronomii i Cateringu umożliwi ono rodzinom zaspokojenie wspólnych potrzeb socjalnych poza domem przy jednoczesnej... Czytaj więcej »

 • Wywiad z Peterem Knauerem, Hochland Polska

  Poniedziałek, 12 czerwca 2017

  O koncepcji produkcji mleka bez GMO, świadomości konsumentów oraz dbałości o jakość produktów opowiada Peter Knauer, Dyrektor Generalny Hochland Polska. Czytaj więcej »

 • Trzy pytania do...

  Poniedziałek, 12 czerwca 2017

  Trzy pytania do Klaudyny Stanibuły, Brand Managera marki Gellwe i Fitella w firmie FoodCare kieruje Joanna Kowalska. Czytaj więcej »

 • W globalnym rankingu „Klubu Milionerów 2016” znalazło się 157 marek alkoholowych o rocznej sprzedaży powyżej miliona 9-litrowych skrzynek, w tym dziewięć alkoholi z Polski, na czele z najlepiej sprzedającą się z nich Żubrówką. Produkowana przez CEDC kultowa marka z Żubrem na etykiecie jest jedną z czterech największych wódek świata. Żubrówka oraz dwie inne marki... Czytaj więcej »

 • Polska Izba Handlu jako jedyna organizacja handlu detalicznego zaproponowała rozwiązanie problemu z zapisem w ustawie o Agencji Rynku Rolnego i organizacji niektórych rynków rolnych. Nakłada ona na przedsiębiorców konieczność zawierania pisemnych umów nabycia towarów rolnych oraz ich archiwizowania niezależnie od faktu, że wystawiane są faktury potwierdzające zawarcie umowy. Czytaj więcej »

 • W tym rankingu zwycięzcą jest nie ten, który sprzedaje najwięcej, ale kto podchodzi do biznesu w sposób najbardziej odpowiedzialny. Polska Izba Handlu w kolejnej odsłonie rankingu „Równi w Biznesie” przyjrzała się praktykom producentów wódki. Czytaj więcej »

 • Rząd pracuje nad przepisami, które mają ograniczać reklamy alkoholu. Według wstępnych deklaracji zmienić mogą się przepisy dotyczące napojów niskoprocentowych i regulacje dotyczące punktów sprzedaży. W Polsce – według danych PARPA – konsumpcja czystego alkoholu etylowego wynosi ok. 9,4 litrów rocznie na mieszkańca, co stawia nas poniżej średniej europejskiej.... Czytaj więcej »

 • W 2017 roku Zakłady Mięsne „Łmeat-Łuków” S.A. rozpoczęły procedurę połączenia z Zakładami Mięsnymi Henryka Stokłosy Sp. z o.o. w Śmiłowie, również wchodzącymi w skład Grupy Kapitałowej Henryka Stokłosy. Finalizacja połączenia planowana jest na koniec bieżącego roku. Czytaj więcej »

 • W miniony poniedziałek do grona partnerów Ministerstwa Rozwoju przy realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs) dołączyły m.in. takie firmy jak: Nestlé Polska, L'Oreal Polska, Kompania Piwowarska i Orange Polska. Celem SDGsów jest stworzenie nowej rzeczywistości ekonomicznej, która otworzy ścieżki rozwoju dla biznesu i będzie szansą na dokonanie zmian w kraju, regionie i... Czytaj więcej »

 • Sfinks Polska, zarządzająca sieciami restauracji Sphinx, Chłopskie Jadło i WOOK, rozmawia z Grupą Żywiec w sprawie przejęcia 67 Piwiarni Warki i współpracy w ramach rozwoju tego konceptu. Spółka otrzymała ofertę na podpisanie umów, na mocy których Sfinks ma możliwość za 12 mln zł netto stać się właścicielem sieci franczyzowej Piwiarnia Warki, a Grupa Żywiec pozostać... Czytaj więcej »