Wiadomości

 • Kernel w III kwartale roku obrotowego 2016/17 zmniejszył sprzedaż zboża o 1,7 proc. rdr, do 1.390,2 tys. ton. Sprzedaż oleju spadła rdr o 8,2 proc., do 293,8 tys. ton. Sprzedaż oleju butelkowanego zwiększyła się natomiast o 21,3 proc., do 34,6 mln litrów - podała spółka w komunikacie Czytaj więcej »

 • Grupa Azoty Puławy do 2021 roku przeznaczy ponad 1,1 mld zł na inwestycje w segmencie nawozów. Rozbudowa i modernizacja instalacji kwasu azotowego oraz budowa nowej linii produkcyjnej mają pozwolić na wytworzenie nowych nawozów, a to przyczyni się do zwiększenia oferty dla rolników. Segment nawozów dziś generuje blisko 60 proc. przychodów. Czytaj więcej »

 • Nestle zamierza zwolnić Brytyjczyków i przenieść część produkcji do Polski. Jak informuje koncern, planowana jest likwidacja około 300 miejsc pracy w czterech fabrykach w Wielkiej Brytanii. W Polsce powstawać mają czekoladowe batony Blue Riband. Czytaj więcej »

 • MLEKOVITA Firmą Dobrze Widzianą 2017

  Środa, 26 kwietnia 2017

  MLEKOVITA to zdecydowany lider w każdym aspekcie swojej działalności. Podczas uroczystej gali w Pałacu Lubomirskich w Warszawie została uhonorowana tytułem Firmy Dobrze Widzianej 2017. Czytaj więcej »

 • Przed nałożeniem przez Rosję embarga na jabłka z Polski tamtejszy rynek odpowiadał za ponad 50 proc. całego eksportu tych owoców. Trafiała tam jedna piąta polskiej produkcji. Ponieważ ubiegłoroczne zbiory były rekordowe, a krajowy rynek jest nasycony, sadownicy zmuszeni byli szukać nowych kierunków eksportu. Duży potencjał ma Azja i rynek chiński, który otworzył się przed... Czytaj więcej »

 • Dachser stał się większościowym udziałowcem partnerskiej firmy z Irlandii - Johnston Logistics Ltd. Transakcja pozwala operatorowi rozszerzyć i umocnić swoją sieć logistyczną w Europie Północno-Zachodniej. Czytaj więcej »

 • MediaMarkt, jedna z największych sieci specjalistycznych marketów, powierzyła ID Logistics, międzynarodowemu liderowi logistyki kontraktowej, zarządzanie obsługą logistyczną wszystkich zamówień internetowych, składanych przez klientów w Hiszpanii. Czytaj więcej »

 • Drobimex zwiększa produkcję

  Wtorek, 25 kwietnia 2017

  Największa w historii przedsiębiorstwa Drobimex rozbudowa oraz modernizacja zakładów w Goleniowie i w Szczecinie Dąbiu zakończy się latem tego roku, a jej koszt będzie wyższy niż początkowo szacowano i wyniesie ponad 200 mln złotych. Inwestycja ta jest tylko początkiem procesu umacniania pozycji szczecińskiej firmy na rynku krajowym i międzynarodowym. Pomimo trwających nadal... Czytaj więcej »

 • Wyniki spółki Wawel w I kw. 2017 roku

  Wtorek, 25 kwietnia 2017

  Przychody Wawelu w I kwartale 2017 roku spadły rdr o 9,8 proc. do 160,5 mln zł. Zysk netto wyniósł 26,1 mln zł wobec 26,2 mln zł rok wcześniej - podała spółka w komunikacie. Czytaj więcej »

 • Wyniki testu przeprowadzonego przez organizację ADAC nie pozostawiają wątpliwości – nowe samochody z silnikami Diesla mogą przekraczać normy emisji tlenków azotu nawet o 900 procent! Nie powinno więc dziwić, że kolejne europejskie miasta zapowiadają poważne ograniczenia dla właścicieli samochodów z takimi silnikami. Czytaj więcej »

 • Deweloper 7R Logistic poinformował o rozpoczęciu dwóch nowych projektów magazynowych – w Bielsku - Białej i Siemianowicach Śląskich. Czytaj więcej »

 • Przez trzy dni, 300 Wystawców z 25 krajów gościło w stolicy na zaproszenie Organizatorów podczas IV edycji Międzynarodowych Targów Żywności i Napojów WorldFood. Wśród nich byli reprezentanci Grecji, Tajlandii, Ukrainy, Włoch, Holandii, Wielkiej Brytanii, Czech, Korei, Iranu, Sri Lanki, Chin i wielu innych krajów. Czytaj więcej »

 • Prologis Podsumowuje Pierwszy Kwartał w Europie

  Poniedziałek, 24 kwietnia 2017

  Prologis, Inc., globalny lider nieruchomości logistycznych, podsumował dzisiaj wyniki swojej działalności w pierwszym kwartale 2017 roku w Europie. Czytaj więcej »

 • W maju br. zaplanowana została wizyta gospodarcza singapurskich inspektorów Agencji ds. Rolno-spożywczych i Weterynaryjnych (AVA). Efektem wizyty może być otwarcie tego rynku na polskie mięso drobiowe. Koordynatorem misji jest Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Czytaj więcej »

 • Rekordowy rok DSV

  Piątek, 21 kwietnia 2017

  Dynamiczny rozwój Grupy DSV w Polsce znalazł w minionym roku swoje odzwierciedlenie zarówno w wynikach finansowych, jak i w rozwoju usług, infrastruktury oraz liczby zrealizowanych zleceń, transportów i przesyłek. Wszystkie trzy dywizje DSV odnotowały w tym czasie rekordowe wyniki i osiągnęły kolejne kamienie milowe w swojej działalności. O osiągnięciach oraz wydarzeniach, które... Czytaj więcej »

 • Projekt pod względem redakcyjnym i przyjętej techniki legislacyjnej budzi szereg wątpliwości. Znajdują się w nim nieścisłości wynikające zarówno z wykładni zaproponowanych przepisów i w świetle zaprezentowanego uzasadnienia do Projektu. Uzasadnienie do Projektu w dużej mierze nie daje odpowiedzi dla celowości rozwiązań prawnych przyjętych w Projekcie. Nie ulega jednak... Czytaj więcej »

 • PIH: sprzedaż w marcu 2017

  Piątek, 21 kwietnia 2017

  Jak wynika z danych CMR, w marcu 2017 r. całkowita wartość sprzedaży w sklepach małoformatowych do 300 m2 była aż o 16,6% wyższa niż w lutym 2017 r., ale wzrost ten wynikał w dużej mierze z większej liczby dni (marzec był o 3 dni dłuższy niż w lutym). W ujęciu rdr odnotowano wzrost całkowitej wartości sprzedaży o 6,6%. Z danych CMR wynika, że w marcu 2017 r. klienci... Czytaj więcej »

 • POLOmarket z nowym prezesem zarządu

  Czwartek, 20 kwietnia 2017

  Michał Seńczuk, dotychczasowy dyrektor operacyjny i członek zarządu, 14 kwietnia br. został powołany na prezesa zarządu spółki POLOmarket. Czytaj więcej »

 • W dniu 19 kwietnia 2017 r. prezes grupy MBWS Jean-Noël Reynaud oraz przedstawiciele lokalnych władz wmurowali kamień węgielny pod instalację do destylacji na terenie Fabryki Wódek „Polmos Łańcut”. Dzięki inwestycji fabryka w Łańcucie – dotychczas zajmująca się rozlewem trunków – stanie się centrum destylowania spirytusu na potrzeby działalności produkcyjnej MBWS w Polsce. Czytaj więcej »

 • Niemal 60 proc. polskich nabywców wskazuje sklepy dyskontowe, jako główne miejsce zakupów produktów FMCG. Nieznacznie zmalało zainteresowanie małymi sklepami spożywczymi (18 proc. w 2016 wobec 21 proc. w 2015). Pozycja hipermarketów i supermarketów utrzymuje się na stabilnym poziomie (odpowiednio 16 i 8 proc.). Czytaj więcej »

 • Dino Polska S.A. („Spółka” lub „Dino”), jedna z najszybciej rosnących sieci handlu detalicznego artykułami spożywczymi w Polsce, debiutuje dziś na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. („GPW”). Jest to 488. spółka notowana na GPW i 5. debiut na rynku głównym GPW w 2017 r. Czytaj więcej »

 • Hochland wiarygodny biznesowo!

  Środa, 19 kwietnia 2017

  Firma Hochland Polska kolejny raz znalazła się w gronie firm wyróżnionych Certyfikatem Wiarygodności Biznesowej. Certyfikat nadawany jest na podstawie danych finansowych, tym razem z roku 2016 i 2015, przez Bisnode Polska, wiodącą na rynku wywiadownię gospodarczą, która honoruje w ten sposób firmy wiarygodne biznesowo. Czytaj więcej »

 • Polskie słodycze hitem eksportowym

  Środa, 19 kwietnia 2017

  Polska jest w pierwszej dziesiątce największych w Unii Europejskiej producentów słodyczy. Jednak ze względu na stagnację na polskim rynku, dominującą pozycję sieci handlowych oraz rosnącą konkurencję ze strony producentów z Ukrainy krajowi wytwórcy rozwijają eksport słodyczy na rynki zagraniczne. Głównymi odbiorcami są państwa Wspólnoty, jednak rozwijają się też rynki... Czytaj więcej »

 • Hochland z kodeksem wartości!

  Wtorek, 18 kwietnia 2017

  Nowoczesne przedsiębiorstwa nie wyobrażają sobie dzisiaj funkcjonowania bez obowiązujących w nich wartości. W Hochland Polska zainicjowany został program krzewienia i propagowania wartości firmowych i personalnych. Na ten temat rozmawiamy z Jackiem Wyrzykiewiczem, PR & Marketing Services Managerem w Hochland Polska. Czytaj więcej »

 • O rozwoju przedsiębiorstwa, rozszerzeniu kategorii dań gotowych, eksporcie i trendzie „premiumizacji” rozmawiamy z Józefem Rolnikiem, współwłaścicielem firmy ROLNIK. Czytaj więcej »

 • „W tym roku koncentrujemy się na tych produktach, które Polacy lubią najbardziej, czyli na klasycznych smakach w opakowaniach familijnych 500 ml oraz 900/1000 ml. Oczywiście nie zabraknie też nowości…” – Marcin Snopkowski, Dyrektor Generalny Grycan – Lody od pokoleń. Czytaj więcej »

 • Dino Polska debiutuje na GPW

  Wtorek, 18 kwietnia 2017

  Sieć supermarketów Dino Polska zadebiutuje na GPW w środę, 19 kwietnia 2017 r. - poinformowała spółka w komunikacie. Czytaj więcej »

 • Rośnie sektor polskiej żywności ekologicznej. Szacuje się, że w tym roku jego wartość przekroczy miliard złotych. W ciągu ostatniej dekady liczba producentów wytwarzających żywność bez udziału środków chemicznych zwiększyła się o 576 proc. Dobre perspektywy czekają produkty łączące trendy ekologiczne z żywnością szybkich przekąsek. Dynamiczny rozwój rynku widać... Czytaj więcej »

 • Dobra sytuacja polskich producentów jaj

  Piątek, 14 kwietnia 2017

  Systematycznie rośnie produkcja jaj i ich spożycie w kraju. Równie optymistyczne prognozy dotyczące cen sprzyjają polskim producentom. Coraz więcej jaj z Polski trafia na eksport – w 2016 roku było to ponad 230,5 tys. ton, czyli ponad 44 proc. krajowej produkcji. W tym roku produkcja i eksport powinny wzrosnąć – nie tylko ze względu na większy popyt ze strony krajów Unii... Czytaj więcej »

 • Jak wynika z raportu „Shopper’s Perspective 2017” przygotowanego przez Open Research w ostatnim kwartale 2016 r., Polacy kupują artykuły spożywcze w sposób zaplanowany – taką postawę deklaruje aż 78 proc. badanych. Czy takimi samymi regułami kierujemy się podczas przedświątecznej gorączki zakupów? Jak pokazują badania, polska rodzina przeznaczy na organizację tegorocznych... Czytaj więcej »