Wiadomości

 • McCormick & Company Inc. (NYSE: MKC), globalny lider smaku, ogłosił oficjalnie zakończenie procesu przejęcia spożywczej części brytyjskiej spółki Reckitt Benckiser Group plc (“RB Foods”), transakcji sygnalizowanej już wcześniej w dniu 18 lipca 2017 r. Czytaj więcej »

 • Jak wynika z danych CMR, w lipcu 2017 r. całkowita wartość sprzedaży w sklepach małoformatowych do 300 m2 była o 1% niższa niż w maju 2017 r. i o 3,3% wyższa niż w lipcu 2016 r. Liczba transakcji zaraportowanych w ostatnim miesiącu była o 2% niższa niż w lipcu 2016 r. Czytaj więcej »

 • Trzy pytania do...

  Poniedziałek, 21 sierpnia 2017

  Trzy pytania do Beaty Łosiak, PR Managera w Grupie Hortex kieruje Monika Kociubińska. Czytaj więcej »

 • Rząd przesunął termin zawieszenia ustawy o podatku od handlu do 1 stycznia 2019 roku. Czytaj więcej »

 • W terminie 13-15.10.2017 r. w Łodzi odbędzie się X jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów Żywności Ekologicznej i Naturalnej NATURA FOOD oraz szósta edycja Targów Ekologicznego Stylu Życia beECO. Targi na stałe wpisały się w kalendarz imprez wystawienniczych w Polsce i w Europie dedykowanych branży produktów ekologicznych i naturalnych. Czytaj więcej »

 • Zyski Grupy DSV wyższe o połowę

  Czwartek, 17 sierpnia 2017

  Grupa DSV podsumowuje pierwsze sześć miesięcy 2017 r. Zaledwie półtora roku po przejęciu UTi Worldwide produktywność i wyniki finansowe operatora osiągnęły najwyższy poziom w historii, a zysk operacyjny DSV w pierwszym półroczu wzrósł o 53,1% do 2,3 mld DKK. Czytaj więcej »

 • ID Logistics, jeden z europejskich liderów logistyki kontraktowej, podsumował wyniki za pierwsze półrocze 2017 roku. Firma odnotowała rekordowy wzrost przychodów o 42,8 proc. do poziomu ponad 658 mln EUR. Wzrost organiczny wyniósł 12,6 proc. W tym czasie Grupa ID Logistics z sukcesem zakończyła integrację z hiszpańską spółką Logiters, rozpoczęła realizację licznych... Czytaj więcej »

 • Od 16 sierpnia do 19 września we wszystkich sklepach POLOmarketu będzie można nabyć w atrakcyjnej cenie oficjalny album kolekcjonerski i saszetki z naklejkami przedstawiającymi piłkarzy polskiej reprezentacji i tym samym wziąć udział w konkursie organizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej. Jak to zrobić? Czytaj więcej »

 • Desperados rozpoczyna nową zintegrowaną kampanią marketingową. Od dziś rusza emisja spotu telewizyjnego, w którym marka przedstawia nowy smak: Desperados Nocturno łączący piwo z tequilą i intrygującą nutą ciemnego rumu. Czytaj więcej »

 • Piąta edycja raportu Polskiej Izby Handlu „Równi w Biznesie” przygląda się dokładnie rynkowi wody butelkowanej. To kolejna już kategoria, w której lokalni producenci prowadzą bardziej przyjazną małoformatowym politykę sklepom niż najwięksi gracze. Oto zwycięzcy rankingu w kategorii „Woda”. Czytaj więcej »

 • 24 sierpnia odbędzie się bezpłatny webinar poświęcony tematyce zarządzania gospodarką magazynową. Uczestnicy konferencji dowiedzą się, jak zoptymalizować procesy magazynowania oraz obniżyć koszty logistyczne. Organizatorem webinaru jest Comarch ERP. Czytaj więcej »

 • BP inwestuje w ofertę spożywczą

  Środa, 16 sierpnia 2017

  Coraz więcej klientów robi zakupy w sklepach na stacjach benzynowych. Ich oferta obejmująca kilka tysięcy produktów konkuruje z osiedlowymi sklepikami czy nawet dyskontami. Na ten segment działalności mocno stawia koncern BP, który inwestuje w ofertę pozapaliwową. Wspólnie z siecią supermarketów Piotr i Paweł marka uruchamia nowy koncept typu convenience dla zabieganych klientów. Czytaj więcej »

 • W drugim kwartale roku Henkel odnotował bardzo dobre wyniki, osiągając rekordowy poziom sprzedaży kwartalnej, skorygowanego zysku operacyjnego i marży EBIT, a także zysku na akcję uprzywilejowaną. Przyczyniły się do tego wszystkie trzy sektory biznesowe − powiedział Hans Van Bylen, prezes zarządu Henkel. − Przychody ze sprzedaży wzrosły znacząco, do ok. 5,1 mld euro.... Czytaj więcej »

 • FedEx Express, spółka zależna FedEx Corp. (NYSE: FDX) i największa na świecie firma świadcząca usługi przewozów ekspresowych, przedstawia wyniki kolejnej części badania FedEx SME Export Report, dotyczącej europejskich małych i średnich przedsiębiorstw. Badanie przeprowadziła firma Harris Interactive. Uczestniczyło w nim 4500 podmiotów z sektora MŚP. Wszystkie dane odnoszą... Czytaj więcej »

 • Z informacji otrzymanych poprzez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) wynika, że partia potencjalnie zanieczyszczonych fipronilem obranych ze skorupki jaj ugotowanych na twardo została dostarczona do odbiorców na terenie 3 województw: kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, wielkopolskiego. - informuje Państwowa Inspekcja Sanitarna. Czytaj więcej »

 • Rynek magazynowy czekają kolejne rekordy

  Piątek, 11 sierpnia 2017

  W Polsce w budowie znajduje się obecnie ponad 1,6 miliona m kw. powierzchni magazynowej i przemysłowej podaje firma doradcza Savills w najnowszym raporcie podsumowującym pierwsze sześć miesięcy 2017 r. Jest to najwyższy wynik w historii, który zapowiada, że na koniec roku może po raz kolejny paść rekord podaży nowej powierzchni. Czytaj więcej »

 • Polscy producenci kosmetyków, którzy chcieliby rozwinąć sprzedaż w Wielkiej Brytanii, mogą z bliska przyjrzeć się swoim możliwościom i poznać specyfikę brytyjskiego rynku podczas misji wyjazdowej do Londynu, która odbędzie się w dniach 9-11 października 2017 r. W planie wyjazdu są m.in. spotkania B2B z dystrybutorami i sieciami handlowymi. Rekrutacja trwa, chętni mogą... Czytaj więcej »

 • Unijne powiadomienie Systemu Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach RASFF 2017.1065 nie zawiera informacji o dystrybucji do Polski jaj i produktów drobiowych zawierających fipronil z Belgii, Holandii i Niemiec. Czytaj więcej »

 • Polski oddział świeżych produktów mlecznych Danone stał się częścią nowej struktury europejskiej. Poza Polską skupia ona kraje bałtyckie, kraje Europy Wschodniej i kraje nordyckie – łącznie aż 13 państw, w których zatrudnionych jest 2000 pracowników. Dzięki temu Danone będzie mógł mocniej skupić się na realizacji swojej misji niesienia zdrowia przez żywność.... Czytaj więcej »

 • Federacja Przedsiębiorców Polskich popiera stanowisko strony Pracodawców, zgłoszone w ramach Rady Dialogu Społecznego w odniesieniu do projektów ustaw w tzw. „Konstytucji Biznesu”. Pakiet nowych regulacji, przygotowany przez Ministra Rozwoju Mateusza Morawieckiego przewiduje m.in. domniemanie uczciwości przedsiębiorcy i przyjazną interpretację przepisów, zasadę... Czytaj więcej »

 • Rozmowy o ASF na Ukrainie

  Wtorek, 08 sierpnia 2017

  W dniach 2-3 sierpnia br., na Ukrainie, we Lwowie, przebywała polska delegacja pod przewodnictwem podsekretarz stanu Ewy Lech. Czytaj więcej »

 • Mimo rekordowego wzrostu sprzedaży zarówno w Republice Czeskiej oraz w rejonie Adriatyku, w pierwszym półroczu Grupa Kofola odnotowała spadek o 3,8% w stosunku rocznym. EBITDA spadła o 32,1% rok do roku. Czytaj więcej »

 • W terminie 13-15.10.2017 r. w Łodzi odbędzie się X jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów Żywności Ekologicznej i Naturalnej NATURA FOOD oraz szósta edycja Targów Ekologicznego Stylu Życia beECO. Targi na stałe wpisały się w kalendarz imprez wystawienniczych w Polsce i w Europie dedykowanych branży produktów ekologicznych i naturalnych. Czytaj więcej »

 • Jak wynika z danych CMR, w czerwcu 2017 obroty sklepów małoformatowych do 300m2 były wyższe o 3,9% w porównaniu do maja 2017 oraz o 5,6% wyższe w porównaniu do czerwca ubiegłego roku. Czytaj więcej »

 • Zwyczaje zakupowe klientów nieustanie się zmieniają. Teraz, poza ceną produktu klienci zwracają szczególną uwagę na jego kraj pochodzenia i sposób produkcji. Wychodząc na przeciw tym oczekiwaniom Tesco w Europie Środkowej prowadzi działania aby zapewnić, że do końca 2025 r. w sklepach sieci nie będą dostępne jajka z chowu klatkowego, zarówno marki własnej jak i innych... Czytaj więcej »

 • Wzrost sprzedaży w sieci Stokrotka

  Piątek, 04 sierpnia 2017

  Sprzedaż towarów w sklepach Stokrotka, należących do giełdowej Emperii Holding, wzrosła w lipcu 2017 roku o około 8,3 proc. rdr do 211 mln zł - podała Emperia w komunikacie. Przychody ze sprzedaży towarów za okres styczeń-lipiec wyniosły 1,42 mld zł i były wyższe rdr o 6 proc. Czytaj więcej »

 • Dwa miliony więcej na Szklankę Mleka

  Czwartek, 03 sierpnia 2017

  Pierwszego sierpnia 2017r. w Warszawie odbyło się spotkanie zorganizowane przez Polską Izbę Mleka poświęcone nowym zasadom w programie Szklanka Mleka oraz nowelizacji Ustawy o zmianie ustawy o Agencji Rynku Rolnego i organizacji niektórych rynków rolnych oraz zmianie niektórych innych ustaw. Czytaj więcej »

 • Sprzedaż w sklepach małoformatowych o powierzchni do 300 m2 była o 3,9% wyższa w czerwcu 2017 roku w porównaniu do maja 2017 roku i wyższa o 5,6% niż w czerwcu rok wcześniej – wynika z badań Polskiej Izby Handlu i agencji badawczej CMR. Czytaj więcej »

 • Fundusz Familiar S.A., SICAV-SIF, zmniejszył zaangażowanie w Pamapol do 4,99 proc. - poinformował Pamapol w komunikacie. Czytaj więcej »

 • Makarony Polskie nawiążą współpracę z egipską firmą Raya Holding for Technology & Telecommunications w sprawie rozwoju sprzedaży makaronu i innych produktów spożywczych na rynkach krajów afrykańskich i arabskich - poinformowała spółka w komunikacie. Czytaj więcej »