Z rynku FMCG

 • Jabłko Lubelskie dostępne w Biedronce

  Poniedziałek, 19 listopada 2018

  Od listopada w ponad 600 sklepach sieci Biedronka na terenie woj. lubelskiego, śląskiego i podkarpackiego można zakupić Jabłko Lubelskie. To bardzo ważny krok w rozwoju naszej firmy – podkreśla Zbigniew Chołyk, Prezes Zarządu LubApple Sp. z o.o. Czytaj więcej »

 • Niemal połowa posługujących się internetem mieszkańców miast liczących powyżej 200 tys. osób robiła już zakupy podstawowych produktów, m.in. żywności czy środków czyszczących, w sieci. Liczba ta będzie rosła, gdyż konsumenci coraz bardziej cenią sobie wygodę. Polacy rozpoznają większość popularnych sklepów internetowych i pozytywnie oceniają swoje doświadczenia z... Czytaj więcej »

 • Czysta jak natura mocna jak wataha

  Piątek, 16 listopada 2018

  Wataha pięknych wilków odwiedziła naszą redakcję - to kolejna wyjątkowa akcja promocyjna towarzysząca wprowadzeniu na rynek nowego produkty - wódki czystej Wataha, której producentem jest BZK Alco. Czytaj więcej »

 • Decyzją polskich konsumentów pasty warzywne Ajvar, Pindżur i Relish Podravka zostały nagrodzone najwyższym odznaczeniem plebiscytu Konsumencki Lider Jakości – złotym godłem, w kategorii pasty warzywne. Głosujący swoje opinie uzasadniali wysoką jakością składników i doskonałym smakiem produktów marki Podravka. W tegorocznej edycji badania wzięło udział ponad 12.000... Czytaj więcej »

 • Listopad jest we Wspólnocie Europejskiej miesiącem budowania świadomości ekologicznej związanej z gospodarką odpadową. Ustanowione przez Komisję Europejską obchody Tygodnia Redukcji Odpadów odbędą się w tym roku w dniach 17-25 listopada. Jedną z polskich inicjatyw edukacyjnych odbywających się w ramach obchodów jest kampania informacyjna Koalicji 5 frakcji. Stanowi ona... Czytaj więcej »

 • Jury jednego z największych i najważniejszych konkursów piwowarskich na świecie, European Beer Star, po raz kolejny wyróżniło piwo marki Okocim. Brązowy medal w kategorii „Baltic-Style Porter” otrzymał Okocim Mistrzowski Porter. Czytaj więcej »

 • Obiekty handlowe powinny być utrzymywane w najwyższej czystości z wielu względów. Stan posadzki decyduje o bezpieczeństwie pracowników i klientów. Ci ostatni budują opinię nie tylko na podstawie zaopatrzenia, lecz także biorąc pod uwagę czystość i związane z nią bezpieczeństwo.. Ważnym aspektem jest także czystość powietrza. Czytaj więcej »

 • HELIO na 100-lecie niepodległości

  Środa, 14 listopada 2018

  Z okazji zbliżającej się setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, pracownicy HELIO S.A. w przeddzień 11 listopada 2018 roku posadzili 100 sadzonek orzecha włoskiego. Czytaj więcej »

 • „BAŁTYK” w Biegu Niepodległości

  Środa, 14 listopada 2018

  Fabryka Czekolady „BAŁTYK” wystartowała w największym na Pomorzu Biegu Niepodległości, który został zorganizowany w ramach cyklu PKO Grand Prix Gdyni. Wzięło w nim udział kilka tysięcy zawodników, w tym także dzieci i młodzież. „Bałtyk” przygotował dla nich m.in. batony energetyczne i czekolady proteinowe z serii „Bossman” oraz owocowe cukierki z witaminami „Dulio... Czytaj więcej »

 • Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Badania wskazują jednak, że w porannym pośpiechu często o nim zapominamy. 24 proc. dzieci nie je codziennie śniadania, nie wszystkie zabierają też drugie śniadanie do szkoły – mówi Ewa Gayny z Partnerstwa dla Zdrowia. By nauczyć dziecko tego zdrowego nawyku, potrzebny jest przede wszystkim dobry przykład. To ważna rola nie... Czytaj więcej »

 • „Pomaganie przez gotowanie” – pod takim hasłem ruszyła akcja marki Knorr prowadzona we współpracy z Fundacją Samodzielność od Kuchni. Inicjatywa opiera się na organizacji warsztatów kulinarnych dla wychowanków domów dziecka według programu prowadzonego od trzech lat przez Fundację Samodzielność od Kuchni. Dzięki nim mają oni szansę zdobywania umiejętności gotowania i,... Czytaj więcej »

 • Żabka Polska, właściciel największej w Polsce sieci sklepów typu convenience, prowadzonych pod markami Żabka i Freshmarket, wdrożyła rozwiązanie do zarządzania czasem pracy w oparciu o system SAP Fiori. Rozwiązanie umożliwia pracownikom dostęp do najważniejszych informacji, a także zarządzanie czasem pracy z poziomu przeglądarki internetowej oraz urządzeń mobilnych. Za... Czytaj więcej »

 • Dochód ze świątecznej, uroczej lampki sowy, sprzedawanej od listopada we wszystkich perfumeriach Sephora i na sephora.pl, wesprze nowy projekt Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką – FUN. TECH. FUTURE. Ogólnopolski projekt fundacji Olgi Kozierowskiej, skierowany jest do utalentowanych dziewcząt z domów dziecka i ubogich rodzin, wkraczających na rynek pracy. Czytaj więcej »

 • 100 – lecie odzyskania Niepodległości mieszkańcy Węgrowa uczcili Węgrowskim Biegiem Niepodległości. To niezwykle ciekawe wydarzenie towarzyszące obchodom Święta Niepodległości w tym roku odbyło się już po raz jedenasty i po raz drugi z Hochland Polska. Czytaj więcej »

 • Patrioci z małych ojczyzn

  Piątek, 09 listopada 2018

  Co Polacy uważają za przejaw lokalnego patriotyzmu? Według zdecydowanej większości respondentów ogólnopolskiego badania, przeprowadzonego na zlecenie Grupy Eurocash, 5 najbardziej patriotycznych zachowań w stosunku do małej ojczyzny to: troska o najbliższą przestrzeń publiczną, udział w lokalnych wydarzeniach kulturalnych, zaangażowanie w dyskusje nad sprawami lokalnymi,... Czytaj więcej »

 • W poszukiwaniu idealnej metody na skuteczne rzucenie palenia naukowcy sięgnęli po zdobycze technologii mobilnych. Specjalne aplikacje ułatwią zapanowanie nad nałogiem, a cyfrowe papierosy sparowane z telefonem będą dozować ilość wchłanianej nikotyny i uniemożliwią dzieciom palenie. Naukowcy pracują także nad wprowadzeniem opasek, które wykrywałyby, kiedy sięgamy po papierosy.... Czytaj więcej »

 • Dziś obchodzimy Dzień Zdrowego Śniadania! To wyjątkowe święto warto wpisać na stałe do swoich kalendarzy i świętować nie tylko 8 listopada, lecz codziennie i to z całą rodziną. Dlaczego? Śniadanie to najważniejszy posiłek, który daje nam energię na wiele godzin. Właśnie dlatego powinien być nieodłącznym elementem każdego ranka. Czytaj więcej »

 • W tym roku na wydatki związane z organizacją świąt Bożego Narodzenia przeznaczymy średnio 719 zł – wynika z Barometru Providenta. Co dziesiąty Polak przyznaje, że nie będzie mógł sobie pozwolić na wszystkie świąteczne zakupy. Mimo to podchodzimy do nich racjonalnie i nie planujemy wydatków ponad stan. Blisko 70 proc. Polaków sfinansuje Gwiazdkę z bieżących dochodów,... Czytaj więcej »

 • Święto Marcina to czas wyjątkowego przypominania polskim konsumentom o sztandarowym produkcie, który powinien zdecydowanie częściej gościć w naszych jadłospisach. Mowa o gęsinie, bo 11 listopada, to jej dzień. Eksperci już nie odpowiadają na pytanie, czy warto po nią sięgać, ale wskazują, jak korzystać z niej jak najczęściej. Czytaj więcej »

 • Jak jedzą Polacy

  Środa, 07 listopada 2018

  Zbliżający się Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania, przypadający 8 listopada, jak co roku skłania nas do refleksji, czy faktycznie to, co spożywamy na co dzień możemy określić mianem zdrowego? Czytaj więcej »

 • Marka TEEKANNE, istniejąca od 1882 roku, rozpoczęła proces zmiany wizerunku. Już teraz, na wybranych produktach dostępnych w polskich sklepach, widnieje nowy, nowoczesny logotyp. Czytaj więcej »

 • W ubiegłym roku, po raz pierwszy w historii, drób okazał się najbardziej popularnym rodzajem mięsa na świecie, wyprzedzając wieprzowinę*. Jak wynika z badania preferencji żywieniowych przeprowadzonego przez Biostat na zlecenie SuperDrob S.A., również Polacy najchętniej sięgają po mięso drobiowe. Na wybór kurczaka wskazuje dwie trzecie badanych. Czytaj więcej »

 • Žatecké Noviny ze srebrnym Effie!

  Wtorek, 06 listopada 2018

  Kampania piwa Žatecký Světlý Ležák otrzymała srebrną statuetkę w konkursie Effie Awards 2018. Kompleksowe działania marketingowe wokół wprowadzenia marki na rynek zostały nagrodzone w kategorii Launch/Relaunch. Czytaj więcej »

 • PizzaPortal.pl poszerza grono lokali dostępnych w serwisie o lubianą sieć pizzerii z hiszpańskim rodowodem. W ofercie platformy od października znajduje się Telepizza z blisko 70 restauracjami w 35 polskich miastach. Dzięki temu PizzaPortal.pl staje się numerem 1 w Polsce posiadającym w ofercie największą liczbę sieci restauracyjnych. Czytaj więcej »

 • OSHEE podjęło kolejne zobowiązanie w ramach wdrażanego programu ulepszania składów oferowanych produktów. Zmiany obejmą całe portfolio marki. OSHEE, które od lat zajmuje miejsce lidera wśród producentów przekąsek i napojów funkcjonalnych w Polsce, sukcesywnie obniża zawartość cukru w swoich produktach. Jest to następny krok, po ogłoszonym we wrześniu całkowitym... Czytaj więcej »

 • Perfetti Van Melle, producent jednych z najbardziej znanych na świecie słodyczy, takich jak Mentos, Chupa Chups czy Fruittella powierzył Synertime opiekę nad promocją PR swoich produktów i komunikacją korporacyjną. Czytaj więcej »

 • Nowy odcinek #PysznychInspiracji z Hochland!

  Środa, 31 października 2018

  Już jest dostępny kolejny odcinek #PysznychInspiracji z Hochland. Tym razem Damian Kordas zgotował dla nas aromatyczną, kremową i aksamitną- zupę tajską. Oczywiście kremowa i pyszna - koniecznie z kremowym serem Hochland. Idealna propozycja na weekend! Czytaj więcej »

 • Butelka wódki Björn, produkowanej przez BZK Alco, została jednym ze zwycięzców jubileuszowej 25. edycji konkursu Dobry Wzór. Instytut Wzornictwa Przemysłowego wyróżnia w ten sposób najlepiej zaprojektowane produkty i usługi dostępne na polskim rynku. To pierwsza butelka mocnego alkoholu, która zwyciężyła w kategorii „Grafika użytkowa i opakowania”. Czytaj więcej »

 • Opakowanie, które naprawdę się opłaca

  Wtorek, 30 października 2018

  Z każdym rokiem półki sklepowe coraz bardziej uginają się od dużej liczby produktów z tej samej kategorii. Paradoksalnie, jak wynika z badań Nielsena, właśnie z tego powodu przeciętny konsument zauważa średnio tylko 4 na 10 artykułów. Co marki mogą zrobić, aby się wyróżnić? Jakie czynniki sprawiają, że częściej kupujemy jedne produkty, a ignorujemy inne? Czytaj więcej »

 • LubApple na targach Fruit Attraction w Madrycie

  Poniedziałek, 29 października 2018

  Firma LubApple, jeden z czołowych producentów owoców w Polsce wzięła udział w Międzynarodowych Targach Owoców i Warzyw FRUIT ATTRACTION 2018 w Madrycie. Efektem będą nowe kontrakty do krajów północnej Afryki i Bliskiego Wschodu. Czytaj więcej »