Z rynku FMCG

 • Firma PPL Koral po raz kolejny została partnerem III Mikołajkowej Olimpiady Pływackiej o Puchar Otylii Jędrzejczak. Tym samym wspiera młodych pływaków rywalizujących pod okiem polskiej mistrzyni olimpijskiej. Czytaj więcej »

 • Sejm uchwalił rządową nowelizację ustawy o podatku akcyzowym, która wprowadza akcyzę na płyny do elektronicznych papierosów i wyroby nowatorskie. M.in. w odpowiedzi na postulaty producentów, do 31 grudnia 2018 r. ma obowiązywać zerowa stawka akcyzy. Czytaj więcej »

 • Czarny rynek alkoholu w Polsce

  Środa, 13 grudnia 2017

  Czarny rynek mocnych alkoholi w Polsce to ok. 24 mln litrów 100% alkoholu rocznie. W tym morzu nielegalnych trunków jakie trafiają do konsumentów ok. 18 mln litrów stanowi alkohol skażony, przemyt to co najmniej 3 mln litrów, a bimbrownictwo to kolejne 3 mln litrów nielegalnego spirytusu wprowadzonego do obrotu. Czarny rynek stanowi prawie 20% rynku alkoholi mocnych w Polsce. Straty... Czytaj więcej »

 • Już setki szkół, a co za tym idzie – tysiące uczniów z całej Polski zgłosiło się do III edycji programu edukacyjnego „Lubella inspiruje i edukuje”. Zapisy do Programu trwają do 15 stycznia 2018r. Kampania ma na celu edukację dzieci i młodzieży na temat roli produktów zbożowych w codziennej diecie oraz uświadomienie uczniom szkół podstawowych i gimnazjów, jak ważną... Czytaj więcej »

 • W tym roku Hochland Polska został Sponsorem Strategicznym XII Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL 2017. Zaproszeni prelegenci i paneliści należą do najwybitniejszych profesjonalistów i praktyków rynku, a także liderów opinii w branży, których głos kształtuje przyszłość rynku hotelarskiego w Polsce. Wydarzenie odbyło się 12 grudnia w Sheraton Warsaw Hotel. Czytaj więcej »

 • „Dziękuję”… Czy często to mówimy? Jak często słyszymy? Czasami to słowo nam umyka, a czasami nawet nie przychodzi nam na myśl, że warto komuś podziękować. W akcji „Śniadanie – Podziękowanie” marka Łowicz zwraca uwagę na to, jak wiele ten prosty gest znaczy dla osób wokół nas, które pracują dla dobra innych. Wyjątkowa akcja połączona jest z konkursem, w... Czytaj więcej »

 • Tyski producent serków topionych został uhonorowany Certyfikatem Jakości Biznesu „Przedsiębiorstwo Fair Play 2017”. Kapituła Programu przyznając nagrodę, doceniła w ten sposób etyczną działalność przedsiębiorstwa, w tym rzetelne postępowanie we wzajemnych relacjach z dostawcami, klientami i konsumentami. Czytaj więcej »

 • Coraz bogatsza oferta franczyzowa

  Piątek, 08 grudnia 2017

  Systemy franczyzowe w Polsce mają się nieźle. Na rynku działa ponad 70 operatorów oferujących franczyzę, z których około 20 zarządza sieciami franczyzowymi o charakterze ogólnopolskim. Te ostatnie z roku na rok stają się coraz liczniejsze. Czytaj więcej »

 • Inka to marka z polską duszą, długą tradycją oraz niezmienioną od czasu powstania recepturą. Jest kojarzona z naturalnością, tym, co zdrowe i z kultywowaniem rodzinnych zwyczajów. Inka to synonim kategorii kaw zbożowych, który od zawsze zajmuje pozycję lidera rynku. Czytaj więcej »

 • Dwa procesy zdominowały polskie życie handlowe w ostatnich miesiącach: zmiany własnościowe w największych rodzimych sieciach detalicznych i przedłużający się serial poświęcony zakazowi handlu w niedziele. Czytaj więcej »

 • Firma Hochland Polska wzięła udział w Wolontariacie Kompetencji organizowanym przy współpracy Fundacji Rozwoju Talentów. Akcja miała charakter ogólnopolski. Czytaj więcej »

 • Zbliżające się Święta to czas, w którym nawet mały gest może znaczyć bardzo dużo. Tymbark jak co roku zachęca do tego, by wspólnie zrobić coś dobrego. Fani mogą wspólnie z marką zebrać aż 100 tysięcy złotych na szczytny cel – spełnienie dziecięcych marzeń. Jedyne, co trzeba zrobić, by dołożyć swoją cegiełkę do akcji, to oddać… swoje zdjęcie profilowe na... Czytaj więcej »

 • Sage notuje w Polsce rekordowo wysokie wyniki. Polski oddział spółki uzyskał w roku fiskalnym 2017 przychody wielkości 87,5 mln zł, osiągając wzrost na poziomie 19 proc. rdr. Silnej dynamice wzrostu przychodów towarzyszył 17-proc. wzrost zysku netto do poziomu 1,8 mln zł. Elementem strategii rozwoju spółki jest otwarcie w Warszawie centrum usług wspólnych związanych z obsługą... Czytaj więcej »

 • Polska grupa lodziarni „u Lodziarzy”, serwująca naturalne, rzemieślnicze lody przeszła w ostatnim czasie delikatny rebranding. Od teraz punkty z charakterystycznym, brązowym szyldem działają pod marką Wytwórnia Lodów Polskich. Zmiana ma na celu jeszcze silniejsze zaakcentowanie przywiązania do rodzimych tradycji tworzenia lodów. Czytaj więcej »

 • Kaufland nawiązał współpracę z Federacją Polskich Banków Żywności, dzięki której wybrane sklepy sieci w Polsce przekazują żywność lokalnym Bankom Żywności. Czytaj więcej »

 • Nasze herbaciane rytuały

  Czwartek, 07 grudnia 2017

  Sposób przyrządzenia, wybór dodatków, godzina spożywania - okazuje się, że każdy z nas ma swoje własne rytuały związane z piciem herbaty. Marka „Czas na Herbatę” postanowiła przyjrzeć się im dokładniej i w tym celu przeprowadziła badanie wśród swoich klientów. Co wykazały wyniki? Czytaj więcej »

 • Finca La Estacada 12 m, Aurvin Reserve Merlot 2016, Pastoral Kagor Dionis 2016, Le Grand Noir IGP Pays d'Oc Moscato 2016 – to cztery marki z portfolio firmy TiM – polskiego dystrybutora win, nagrodzone podczas największych winiarskich wydarzeń w Polsce, czyli Międzynarodowych Targów Wina w Krakowie - ENOEXPO 2017 oraz Wine Expo Poland 2017 w Warszawie. Czytaj więcej »

 • Do kogo należy pierwsza piątka największych sieci handlowych w Polsce? Do Portugalczyków, Niemców i Brytyjczyków. To w nich najbardziej uderzy ograniczanie handlu w niedzielę. Nowa ustawa wygląda na kolejny etap repolonizacji gospodarki, bo ograniczeniem nie zostanie objęty ten rodzaj handlu, który jest w polskich rękach. Czytaj więcej »

 • Włoska marka Rio Mare wraz z ambasadorką firmy Anią Starmach ma przyjemność zaprosić na finał konkursu dla szkół podstawowych „Zdrów jak ryba". Organizowany przez Rio Mare konkurs na na celu propagowanie wśród dzieci zdrowych nawyków żywieniowych oraz szerzenie wiedzy o podstawach prawidłowej, zbilansowanej diety. Czytaj więcej »

 • Tradycyjny kompot z suszu i domowe ciasto makowe z bakaliami- tego nie może zabraknąć na świątecznym stole! Magiczny napój z aromatycznych, suszonych owoców i pyszna strucla z makiem są kwintesencją świąt Bożego Narodzenia. Sprawdź, z jakich najlepszych składników je przyrządzać i zobacz przepisy na najsmaczniejsze, zdrowe, bo bakaliowe - świąteczne specjały HELIO. Czytaj więcej »

 • Bakalland – lider rynku bakalii nawiązał współpracę z Jakubem Mauriczem – ekspertem w zakresie dietetyki sportowej. Jakub Mauricz wspólnie z ekspertami marki stworzył recepturę najnowszej linii batonów Bakalland Protein by BA!, które są już dostępne na rynku. Czytaj więcej »

 • Te Święta spędź z Krakusem!

  Poniedziałek, 04 grudnia 2017

  Krakus to produkty, których na Święta nie może zabraknąć w naszych domach. Wielu początkującym kucharzom może się wydawać, że przygotowanie bożonarodzeniowych potraw wymaga zaawansowanych kulinarnych umiejętności. Tymczasem Krakus udowadnia, że wcale tak nie musi być. Istnieją szybkie i wygodne rozwiązania, dzięki którym kucharz-amator może dorównać mistrzom gotowania. Czytaj więcej »

 • Przedświąteczne tygodnie sprzyjają akcjom społecznym i charytatywnym, których celem jest pomoc potrzebującym. Z początkiem grudnia taką akcję rozpoczyna marka Vizir. Tym razem będzie zbierać fundusze na zakup ubrań dla wychowanków domów dziecka. Podopieczni placówek dostaną bony na zakupy i sami będą mogli zdecydować, jakie ubrania chcą kupić. Większość z nich dostanie... Czytaj więcej »

 • - Nie ma cwaniaka nad Polaka. Z tylu różnych ograniczeń i represji Polacy wychodzili obronną ręką, że zakaz handlu bardzo szybko zaczną omijać - komentuje w rozmowie z money.pl prof. Janusz Czapiński, socjolog i wieloletni twórca badań "Diagnoza Społeczna". Jego zdaniem zamiast przechadzek po galeriach handlowych, zaczniemy wybierać... oglądanie telewizji. - To od dawna była... Czytaj więcej »

 • Lidl cały czas płaci więcej!

  Piątek, 01 grudnia 2017

  Praca w handlu i usługach to dla wielu potencjalnych pracowników interesujący kierunek rozpoczęcia czy też kontynuacji swojej ścieżki zawodowej. Co więcej warunki zatrudnienia są coraz bardziej atrakcyjne dla tego obszaru. Firmy oferują nie tylko kuszące zarobki ale też szeroki pakiet świadczeń socjalnych. Czytaj więcej »

 • Wiecie, że kobiety w ciąży i w okresie karmienia powinny spożywać dziennie 1300mg wapnia? A jakie jest najlepsze źródło tego pierwiastka? Oczywiście mleko i produkty mleczne, które stanowią prawdziwą bombę wapniową dla maluszka i jego mamy. Czytaj więcej »

 • ** Wyniki najnowszych badań dowodzą, że Gruzja jest kolebką wina ** Czytaj więcej »

 • Kinga Pienińska już po raz czwarty otrzymała tytuł Superbrands Polska Marka w kategorii „Napoje/wody mineralne”. Wyróżnienie to przyznawane jest wyłącznie w oparciu o niezależne badanie opinii konsumentów na temat poszczególnych marek. Czytaj więcej »

 • O 200 zł większą pensję i 200 zł wyższą premię za brak L4 oferuje Biedronka swoim pracownikom od nowego roku - dowiedział się money.pl. Powód? Na rynku brakuje rąk do pracy, a firmy dziur kadrowych nie potrafią załatać nawet Ukraińcami. Kto nie podnosi pensji swoim pracownikom, po prostu ich traci. Czytaj więcej »