Advertisement

Z rynku FMCG

  • Święta są bezcenne. To czas, kiedy choć na chwilę możemy się zatrzymać i oddać bło-giemu relaksowi. I przede wszystkim spędzić go z bliskimi. W tym okresie najważniej-sza jest atmosfera i to, aby po prostu być razem. Warto pamiętać, że wyjątkowe chwile wymagają specjalnej oprawy. Czytaj więcej »

  • Z badania serwisu DING i Hiper-Com Poland wynika, że 43% młodych Polaków czeka na oferty w ramach Black Friday. 36% nie oczekuje ich, a 21% jest niezdecydowanych lub obojętnych. Aż 60% respondentów kieruje się czystą oszczędnością. 21% lubi korzystać z dużych promocji. 13% interesuje się akcją z przyzwyczajenia. Sceptycy głównie podnoszą zarzut, że więcej jest wokół niej... Czytaj więcej »

  • Dawid Wantrych i Emilia Czyrko wygrali Polskie Eliminacje do Les Chefs en Or 2020 organizowane przez Transgourmet i Selgros Cash&Carry. Zwycięska ekipa z wrocławskiego Zespołu Szkół Gastronomicznych pokonała 7 zespołów z całej Polski i zapewniła sobie wyjazd do Paryża przygotowując najlepszą interpretację konkursowego dania składającego się z kaczki, dyni i suszonej śliwki. Czytaj więcej »

  • W tym roku kategoria ciast gotowych do spożycia osiągnęła już wartość sprzedaży na poziomie 564 milionów złotych[1]. Jest to 9,5%[2] wzrostu w stosunku do poprzedniego okresu od stycznia do października. Ciasta są szczególnie popularne w okołoświątecznym koszyku zakupowym polskich konsumentów, którzy teraz mogą cieszyć się jeszcze większym wyborem produktów. Czytaj więcej »

  • Dachser, globalny operator logistyczny, uzyskał kolejny certyfikat CEIV Pharma od IATA – tym razem dla swojego oddziału Air & Sea Logistics w Atlancie. Jest to już czwarta lokalizacja firmy, po Frankfurcie, a także Bombaju i Hajdarabadzie w Indiach, mająca rozszerzone uprawnienia do obsługi logistycznej klientów z sektora nauk przyrodniczych oraz opieki zdrowotnej. Czytaj więcej »

  • Największa polska sieć supermarketów wchodząca w skład Grupy POLOmarket podejmuje działania na rzecz przeciwdziałania marnowaniu żywności. Sieć wdraża odpowiednie procedury w sklepach oraz poszukuje organizacji pozarządowych do współpracy w zakresie nieodpłatnego przekazywania produktów spożywczych. Czytaj więcej »

  • Krajowy rynek nowoczesnych powierzchni handlowych mocno zwalnia. W III kwartale 2019 roku sektor ten powiększył się o ok. 51 000 m kw., osiągając na koniec września 14,85 miliona m kw. – wynika z raportu przygotowanego przez BNP Paribas Real Estate Poland. Eksperci zwracają uwagę na ograniczoną wielkość nowej podaży, a co za tym idzie konieczność rozbudowy i remodelingu... Czytaj więcej »

  • W Polsce zasoby powierzchni handlowej przekraczają już 15 mln mkw. W całym kraju jest ok. 450 centrów i galerii, a nasycenie powierzchnią handlową przekracza europejską średnią. Konkurencja na rynku jest duża, a centra handlowe mierzą się z wyzwaniami takimi jak rosnąca pozycja e-commerce, rozszerzenie zakazu handlu w niedziele w 2020 roku czy coraz większe oczekiwania klientów.... Czytaj więcej »

  • Marka Ballantine’s we współpracy z agencją MullenLowe Warsaw stworzyła 3 odsłonę serialu internetowego – Kropla Prawdy, którego fabuła została osnuta wokół procesu powstawania whisky. Partnerem tegorocznej produkcji są platformy filmowe – CDA i CDA Premium. Czytaj więcej »

  • Znamy zwycięzców konkursu pierwszego Testu Kulinarnego, organizowanego w ramach programu Szef dla Młodych Talentów przez sieć hurtowni MAKRO Polska. Do kulinarnych zmagań w krakowskiej Akademii Inspiracji stanęło 17 dwuosobowych zespołów z całego kraju. Najlepszym okazał się duet z Zespołu Szkół Gastronomicznych w Łodzi. Zdaniem jury na podium zasłużyły także zespoły z... Czytaj więcej »

  • Trzeci rok inicjatywy „Manifest Gmin Przyjaznych Pszczołom”, realizowanej w ramach programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”, przyniósł blisko 27% wzrost uczestników w stosunku do poprzedniej edycji. W działania na rzecz poprawy warunków życia owadów zapylających w Polsce zaangażowało się tym razem aż 269 gmin ze wszystkich województw. Najwięcej gmin podpisało Manifest... Czytaj więcej »

  • PINTA będzie warzyć beskidzkie piwa

    Wtorek, 19 listopada 2019

    Rzemieślniczy Browar PINTA wprowadza serię lokalnych piw, które będą warzone i sprzedawane wyłącznie w Beskidach. Na obecny sezon jesienno-zimowy browar przygotował pod nową marką PINTA Beskidy piwa w trzech stylach: Pils, Pszeniczne i Na Zimę – ciemny, mocny lager. Czytaj więcej »

  • Już w najbliższy czwartek 21 listopada w sklepach Groszek startuje loteria „Pomocnik Mikołaja”. Aby wziąć udział w loterii, należy zrobić zakupy w Groszku za min. 15 zł (w tym kupić min. 1 produkt partnera loterii) i zarejestrować paragon. Czytaj więcej »

  • DSV Solutions rośnie na Pomorzu

    Wtorek, 19 listopada 2019

    Globalna sieć z branży transportowo-logistycznej uruchamia kolejny zaawansowany projekt logistyczny w Gdańsku. Czytaj więcej »

  • Doskonałe wina Makłowicz Poleca w Biedronce

    Poniedziałek, 18 listopada 2019

    Dobre wino wcale nie musi być drogie. Udowadnia to oferta firmowana przez Roberta Makłowicza selekcji win Makłowicz poleca, która właśnie trafiła do sklepów sieci handlowej Biedronka. Czytaj więcej »

  • Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Wcześniaka firma Procter & Gamble wspólnie z Fundacją Wcześniak Rodzice-Rodzicom podsumowała pierwsze dwa lata funkcjonowania kampanii, której celem jest wsparcie przedwcześnie urodzonych dzieci. W jej ramach firma dotychczas bezpłatnie przekazała na oddziały neonatologiczne szpitali w całej Polsce milion pieluszek Pampers Preemie... Czytaj więcej »

  • Netto sp. z o.o. wychodzi naprzeciw potrzebom przedsiębiorców oraz instytucji. Rozwiązaniem będzie specjalne konto z limitem kredytowym i przypisana do niego Karta Klienta „Czas na biznes”. Jeśli więc jesteś właścicielem firmy lub pracownikiem jednostek samorządowych, szkół, przedszkoli, instytucji i potrzebujesz oferty, która pozwoli Ci odroczyć płatność za firmowe zakupy,... Czytaj więcej »

  • Sertop ponownie na podium

    Poniedziałek, 18 listopada 2019

    Tyski producent serków topionych kolejny raz został finalistą największego konkursu branży mleczarskiej Lider Forum 2019. Pierwsze miejsce w kategorii „Tradycyjny Wizerunek” otrzymał ser smażony z kminkiem Hauskyjza Ślōnski Maszket 200g, drugie miejsce w kategorii „Duma Regionu” otrzymał Złoty Ementaler ser topiony 100g i kolejne, drugie miejsce w kategorii „Sery... Czytaj więcej »

  • Bałtyk dodaje „Fantazji”

    Poniedziałek, 18 listopada 2019

    Fabryka Czekolady „Bałtyk” wprowadziła na rynek nową linię wykwintnych czekoladek „Fantazja”. Obejmuje ona osiem różnorodnych kompozycji smakowych dla szerokiego grona klientów. Czytaj więcej »

  • Międzynarodowe jury tegorocznego konkursu European Beer Star nagrodziło piwo Okocim Mistrzowski Porter złotym medalem w kategorii „Baltic-Style Porter”. To już kolejny medal zdobyty przez okocimskiego portera w tym bardzo prestiżowym dla branży piwowarskiej konkursie. Czytaj więcej »

  • - Dwa kolejne otwarcia sklepów franczyzowych Auchan to kontynuacja naszej strategii rozwoju w Polsce. Nasze plany zakładają otwarcie 300 sklepów franczyzowych w ciągu najbliższych 5 lat. Siła Marki Auchan oraz doświadczenie w handlu naszych Partnerów to niepodważalne atuty na drodze do sukcesu w handlu nowej generacji. - mówi Stephane Delaunay, Dyrektor ds. Franczyzy Auchan Retail... Czytaj więcej »

  • Prezenterka staje w obronie karpi i apeluje do swoich fanów, by nie kupowali żywych ryb, bo tym samym dają przyzwolenie na ich cierpienie. Zwraca uwagę na problem niehumanitarnych warunków, w jakich trzymane są karpie w marketach i innych punktach sprzedaży. Jej oburzenie budzi również sposób zabijania ich na oczach dzieci. Czytaj więcej »

  • Sieć Carrefour wprowadza do Polski nowy format sklepów z certyfikowaną żywnością ekologiczną. Pierwszy w kraju sklep Carrefour BIO otwarty zostanie 15 listopada br. w Warszawie przy ulicy Marszałkowskiej 87 i będzie 900 sklepem sieci w Polsce. Na klientów czeka szeroka i zróżnicowana oferta około 2500 produktów, w tym wiele nowości niedostępnych w innych sklepach sieci. Czytaj więcej »

  • S.O.S. – kolacja przy świecach!

    Czwartek, 14 listopada 2019

    Na dworze zimno i nie wiecie z drugą połówką co robić? Skończyły się wam pomysły na wspólne romantyczne wyjścia, a znajomi zawiedli? Z odsieczą przybywa marka Oak View. Poznajcie kilka rad, by zorganizować niezapomnianą kolację przy świecach w domu. Czytaj więcej »

  • Globalny operator logistyczny Dachser otworzył nowe centrum logistyczne na terenie bryzgowijskiego parku przemysłowego we Fryburgu. Obiekt o powierzchni ponad 6,1 tys. mkw. pełni rolę hubu dla transportów drobnicowych do południowo-zachodnich Niemiec oraz dzięki bliskości granic, do Francji i Szwajcarii. Czytaj więcej »

  • Opakowania należą do polskich specjalności eksportowych. W ciągu ostatnich 8 lat średnioroczny wzrost zagranicznej sprzedaży branży sięgał 11,2 proc. Jednocześnie, sektor rósł też dzięki eksportowi pośredniemu, czyli wzrostowi wywozu pakowanych towarów. Eksperci Santander Bank Polska i SpotData prognozują, że choć dynamika wzrostu eksportu opakowań w nadchodzących latach... Czytaj więcej »

  • Polska jest jednym z najszybciej rosnących rynków e-commerce na świecie. W przyszłym roku jego wartość ma przekroczyć 60 mld zł, zakupy online robi już co drugi Polak, a branża wciąż ma przed sobą duży potencjał do rozwoju. Nic dziwnego, że konkurencja na rynku się zaostrza. Firmy działające w e-commerce muszą szukać swoich nisz i nowych usług, które pozwolą im lepiej... Czytaj więcej »

  • Z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, wybrane restauracje z całej Polski wprowadziły na tydzień od 11 do 17 listopada specjalne dania w kolorze flagi i zapraszają gości do kulinarnej celebracji. Tydzień Kuchni Polskiej organizowany jest po raz drugi przez sieć hurtowni MAKRO Polska w ramach programu Polskie Skarby Kulinarne. Czytaj więcej »

  • Fabryka Cukierków „Pszczółka” rozpoczęła współpracę z Grupą LOTOS S.A. Słodycze można już kupić na kilkudziesięciu stacjach paliwowych koncernu z Gdańska, zlokalizowanych na terenie Polski. Czytaj więcej »

  • Udział Hochland Polska w akcji „Postaw świat na kółkach” był uzupełnieniem realizowanej od wielu lat wewnętrznej misji angażowania pracowników do aktywności sportowych. Teraz dodano do tego połączenie jazdy rowerem z realną pomocą. W ramach aktywowanego programu charytatywnego wyjeżdżone przez uczestników punkty przeliczane były na złotówki wsparcia dla wybranej... Czytaj więcej »