Z rynku FMCG

 • Gdy Mołdawianie poświęcają się czemuś bezgranicznie, oddają swe dusze i całość drzemiącej w nich (niektórzy powiedzą „boskiej”) inspiracji, rezultat może być tylko jeden – dzieło sztuki. Wszędzie tam gdzie stykają się tradycyjne rzemiosło, wyśmienite lokalne potrawy oraz wyjątkowe wina, mieszkańcy Mołdawii nie szczędzą ciężkiej pracy, ponieważ tylko uczciwa i... Czytaj więcej »

 • ID Logistics, międzynarodowa grupa specjalizująca się w logistyce kontraktowej w branżach dystrybucji, przemysłu, logistyki detalicznej i e-commerce, wynajęła 23 000 mkw. powierzchni magazynowej klasy A w Grodzisku Mazowieckim. Wybudowany przez Goodman obiekt pełni funkcję magazynu konsolidacyjnego dla operacji logistycznych PepsiCo. Eksperci JLL reprezentowali ID Logistics w procesie... Czytaj więcej »

 • Nicki Pedersen jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych żużlowców na świecie, budzącym wiele emocji wśród kibiców oraz opinii publicznej. Doświadczony Duńczyk to bezkompromisowy zwycięzca, który rywalizację ma we krwi a swoim rywalom nie daje szans. Dla trzykrotnego Indywidualnego Mistrza Świata na żużlu nie ma granic nie do pokonania. W nadchodzącym sezonie będzie walczył o... Czytaj więcej »

 • W tym sezonie Grupa Żywiec zaoferuje konsumentom najszerszy na rynku wybór piw bezalkoholowych oraz zaskoczy nowymi specjalnościami. W Strefie Zero, bo pod taką nazwą oferta trafi do 30 tysięcy sklepów w całej Polsce, konsumenci znajdą piwo Żywiec Bezalkoholowe oraz nowości: Heinekena 0.0.% i Warkę Radler 0.0.% w dwóch nowych wariantach smakowych jabłko mięta i grejpfrut... Czytaj więcej »

 • Innowacyjność w przedsiębiorstwie stanowi istotny element, nie tylko pod względem rozwoju, ale także dostosowania się do wysokich oczekiwań konsumentów oraz konkurowania z innymi przedsiębiorstwami. Czytaj więcej »

 • Od początku powstania konceptu Faktoria Win Polacy sięgnęli po kilkanaście milionów butelek wina ze specjalnie zaprojektowanych regałów. Można je znaleźć już w 4500 sklepach w całej Polsce. Najnowszy pojawił się na warszawskiej Pradze. Czytaj więcej »

 • Zieleń to kolor nowego życia, kolor wiosny, a przez to także kolor, jaki najsilniej kojarzy się ze Świętami Wielkanocnymi. Sprawdź, jak możesz wprowadzić soczystą zieleń do domu, w którym Wielkanoc świętować będzie maluch. Czytaj więcej »

 • Z badań przeprowadzonych na zlecenie California Prune Board w 2017 r. wynika, że ankietowani coraz bardziej doceniają jakość premium suszonej śliwki z Kalifornii. Wzrasta też pozytywny sposób postrzegania śliwki kalifornijskiej jako owocu o lepszym smaku i dobrej jakości, w stosunku do ceny. Czytaj więcej »

 • Pasja, talent kulinarny, miłość do wybornych smaków i bogatych aromatów oraz gościnność to wspólne cechy Polaków i Mołdawian. Nic więc dziwnego, że polska kuchnia i Wina Mołdawii to wyjątkowo dobrana para. O tym, jak bardzo, przekonać się mogli goście warszawskiego Wine & Food Pairing prowadzonego przez sommeliera Tomasza Koleckiego i mistrza kulinarnego Roberta Sowę. Czytaj więcej »

 • Właśnie startuje Wielka Loteria konsumencka Hochland „Odkryj bogactwo natury”. Do wygrania są tysiące atrakcyjnych nagród pieniężnych, a przede wszystkim nagroda główna w wysokości 500 000 zł! Dodatkowo codziennie nagrody pieniężne w wysokości 20 zł, 50 zł i 100 zł. Oprócz atrakcyjnych nagród konsumenci będą mieli szansę lepiej poznać naturalne składniki, które... Czytaj więcej »

 • Fabryka Cukierków „Pszczółka” wprowadziła swoje produkty do placówek Poczty Polskiej w całym kraju. Konsumenci mogą kupić czekoladowe nowości, które firma z powodzeniem wprowadza na rynek od roku, po uruchomieniu w Lublinie, jednej z najnowocześniejszych fabryk w Europie. Czytaj więcej »

 • Zdecydowana większość asortymentu, dostępnego w stałej ofercie sieci handlowej Netto, pochodzi od polskich dostawców lub producentów. W tym słynne na całym świecie polskie jabłka, które dzięki naszemu klimatowi i porze zbiorów są słodkie, twarde, soczyste i bardzo zdrowe. Ze względu na pyszny smak i atrakcyjną cenę Polacy kochają nasz główny owoc eksportowy i coraz... Czytaj więcej »

 • 7 marca na antenie Polsatu wraca najbardziej prestiżowy program kulinarny w historii polskiej telewizji – TOP CHEF. Biorą w nim udział wybitni kucharze, którzy swoimi umiejętnościami i talentem mogą zrewolucjonizować gastronomiczny rynek w Polsce. Uczestników ocenia wymagające jury i zupełnie nowy w tym gronie – Robert Sowa. Kulinarnym partnerem programu jest marka Prymat. Czytaj więcej »

 • W drugiej połowie lutego na zaproszenie Cedrob S.A. odbyło się spotkanie z Pawłem Niemczukiem, Głównym Lekarzem Weterynarii. Wizyty studyjne w zakładzie uboju drobiu oraz budynkach inwentarskich były okazją do rozmów o wyzwaniach i potencjale polskiego drobiarstwa. Czytaj więcej »

 • W dniu 02.03.2018 roku została uruchomiona nowa maszyna papiernicza w należącym do Velvet CARE zakładzie produkcyjnym w Kluczach. Maszyna o szerokości 5,6 m została wyprodukowana przez szwedzką firmę Valmet i należy do największych i najnowocześniejszych maszyn pracujących w Europie Środkowo-Wschodniej. W sumie spółka na dwóch maszynach będzie wytwarzać rocznie ponad 100 tys.... Czytaj więcej »

 • Na tegorocznych Targach Food Expo w Atenach swoje produkty zaprezentuje 1 200 greckich i zagranicznych przedsiębiorstw. W tym roku po raz pierwszy osoby odwiedzające tragi będą mogły zapoznać się również z ofertą produktową firmy Brześć. W ten sposób przedsiębiorstwo z Kujaw będzie promować swoją markę eksportową na nowym rynku. Czytaj więcej »

 • Parasol Historii. Wspomnienie’44 – pod tym hasłem firma Maspex we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego będzie prowadzić w tym roku projekt edukacyjny. Umowa między stronami została podpisana w lutym b.r. Maspex będzie kontynuować także dodatkowe działania na rzecz Powstańców Warszawskich, takich jak dalsza pomoc finansowa w ramach akcji „Pomoc dla Powstańców”,... Czytaj więcej »

 • Organizm dziecka w wieku przedszkolnym każdego dnia intensywnie się rozwija i rośnie. Aby procesy te przebiegały w sposób prawidłowy i niezakłócony, zarówno rodzice, jak i wychowawcy powinni poznać zasady dotyczące prawidłowego sposobu odżywiania dziecka oraz roli, jaką spełniają w jego życiu zajęcia ruchowe. Ekspert podkreśla też, jak ważne jest, aby poprzez dawanie... Czytaj więcej »

 • Blisko 750 tys. zł przekazali już klienci sklepów Kaufland dla podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Od 2015 roku sieć jest partnerem strategicznym Stowarzyszenia. Czytaj więcej »

 • Ekspert obala mity na temat pieczywa

  Środa, 28 lutego 2018

  Pieczywo to jeden z najpopularniejszych składników w codziennym jadłospisie Polaków. 70% konsumentów deklaruje, iż codziennie lub prawie codziennie kupuje produkty z tej kategorii. Jednak jej spożycie spada, co spowodowane jest przede wszystkim pojawiającymi się wokół pieczywa mitami. Tymczasem, jak podkreśla ekspert, jest to wartościowy składnik diety – źródło niezbędnej do... Czytaj więcej »

 • Jak racjonalnie wydawać pieniądze na zakupy spożywcze i jak wybierać najlepsze produkty? Jak gotować wysokojakościowe potrawy i nie przepłacać za składniki? Na te pytania będą odpowiadać doświadczeni szefowie kuchni - Kuba Korczak i Dariusz Kuźniak – w programie „Zakupy pod kontrolą”. Sponsorem i głównym partnerem projektu został POLOmarket, największa polska sieć... Czytaj więcej »

 • Mięso i jego przetwory odgrywają w diecie dzieci dużą rolę. Nie każdy produkt z tej grupy jest jednak dobry dla maluchów. Zdezorientowany rodzic potrzebuje informacji co i kiedy podawać dziecku, by zdrowo rosło. Czytaj więcej »

 • Marka Glen Grant wraz ze swoimi osiemnasto- i dziesięcioletnimi wariantami ponownie znalazła uznanie w wyczekiwanym przez amatorów whisky kompendium Jima Murraya pod tytułem „Whisky Bible”. Czytaj więcej »

 • Marka Koral zajęła trzecie miejsce w XIV Rankingu Najcenniejszych Polskich Marek 2017 Rzeczpospolitej w kategorii Słodycze i lody. Tym samym jako jedyna spośród marek lodów, znalazła się na podium. Czytaj więcej »

 • Świeże soki z marchwi jabłek czy selera wzbogacają smakowo nasze codzienne posiłki i warto po nie sięgać nie tylko z powodu zawartości witamin i składników odżywczych, niezbędnych dla prawidłowego odżywiania. Producent jednodniowych soków Victoria Cymes zaprosił do współpracy finalistkę 5. edycji Top Chefa Sandrę Kotowicz, która przygotowała wyjątkowe przepisy specjalnie... Czytaj więcej »

 • W środę 28 lutego w Berlinie odbędzie się spotkanie unijnego Komitetu Technicznego badającego elektroniczne papierosy oraz używane do ich uzupełniania płyny, tzw. e-liquidy. W gronie ekspertów nie zabraknie polskiego akcentu. Czytaj więcej »

 • Jedzenie to nie tylko przyjemność, ale także fundament i podstawa dobrego funkcjonowania organizmu. Komponując menu na kolejny dzień nie powinniśmy zapominać, jak wiele możemy zrobić dla swojego organizmu wspomagając go odpowiednią dietą. Jednym z najważniejszych organów, o który warto zadbać, jest serce. Kulinarną receptę na zdrowie i siłę tego mięśnia przedstawia... Czytaj więcej »

 • W dniach 25-28 luty w Warszawie odbędzie się dziesiąta edycja największych targów branży cukierniczej i lodziarskiej. Będzie to już dziesiąta edycja wydarzenia. Po raz pierwszy Debic wystąpi na stoisku pod własnym szyldem, prezentując odwiedzającym słodkie inspiracje serwowane przez uznanych cukierników. Czytaj więcej »

 • DSV Air & Sea zajęło pierwsze miejsce w tegorocznym rankingu Polskich Linii Lotniczych LOT za największą sprzedaż cargo na polskim rynku w 2017 roku. Czytaj więcej »

 • PPL Koral, największy producent lodów w Polsce i właściciel marek Koral i Bracia Koral, został wyróżniony w prestiżowym rankingu Rzeczpospolitej Najcenniejsze Polskie Marki 2017 zajmując 3 miejsce w kategorii słodycze i lody. Jest to jedyne w Polsce zestawienie, w którym według przyjętych na świecie standardów kapituła wycenia wartość oraz siłę ponad 280 znaków towarowych.... Czytaj więcej »