Z rynku FMCG

 • Unia Producentów i Przedsiębiorców Przemysłu Mięsnego w maju rozpoczęła kampanię edukacyjno – promocyjną finansowaną z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego pt. „Polska Smakuje Jakością”. Jej przedmiotem jest kulinarne mięso i wędliny wieprzowe wytworzone w Systemie Gwarantowanej Jakości Żywności QAFP. Działania oparte są na organizacji i realizacji road show po Polsce... Czytaj więcej »

 • Europejskie badania produktów rolniczych wskazują, że blisko 44 proc. z nich zawiera śladowe ilości pestycydów, które jednak mieszczą się w granicach ściśle określonych norm europejskich. Nadmierna ilość pozostałości pestycydów i metali ciężkich w żywności może być groźna dla zdrowia. Choć konsumenci mają coraz większą świadomość na temat zdrowego jedzenia, to... Czytaj więcej »

 • 16 maja 2017 roku, w Warszawie, odbyły się warsztaty edukacyjne w ramach trzeciej edycji Polish Vodka Tour. Jest to cykl spotkań organizowanych przez Stowarzyszenie Polska Wódka, patrona pierwszego na świecie Muzeum Polskiej Wódki, które powstaje na warszawskiej Pradze. Pod okiem ekspertów, czyli ambasadora polskich wódek, Macieja Starosolskiego oraz znanego kucharza, Pascala... Czytaj więcej »

 • Już co 5 klient zamiast dostarczenia przesyłki do domu woli odebrać paczkę w punkcie odbioru. Zamawianie przesyłek do wybranych punktów to jeden z trendów rynkowych. Takie rozwiązanie zyskuje coraz większe grono zwolenników i coraz więcej miejsc taką usługę oferuje. Czytaj więcej »

 • Na rynku działa nowa, innowacyjna platforma dystrybucji dostępna dla polskich producentów z branży mleczarskiej. Polish Dairy umożliwia zawieranie transakcji na Global Dairy Trade i zapewnia efektywny pod względem kosztów dostęp do szerokiej gamy produktów masowych dla ponad 600 klientów z całego świata. Formuła internetowej giełda jest przejrzysta, zapewnia możliwość... Czytaj więcej »

 • Perspektywy polskiego handlu

  Piątek, 19 maja 2017

  Patrząc na polską gospodarkę z perspektywy sektora handlu przychodzi na myśl stare powiedzenie: "nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło". Czytaj więcej »

 • Dystrybucja wspiera tradycję

  Piątek, 19 maja 2017

  Im większa skala działalności franczyzowych sieci detalicznych i będących ich organizatorami dystrybutorów hurtowych, tym większego wsparcia mogą oczekiwać zrzeszone w sieciach sklepy. A przecież wielcy dystrybutorzy niosą pomoc nie tylko swoim franczyzobiorcom. Czytaj więcej »

 • Nowa jakość Makaronów Polskich

  Piątek, 19 maja 2017

  Makarony Polskie przedstawiają nową odsłonę swojego kluczowego asortymentu. Linia klasycznych makaronów w 400-gramowych opakowaniach zyskała nowy, odświeżony wizerunek, a co ważniejsze – nową recepturę. Czytaj więcej »

 • Firma BRIPOX należąca do grupy Acapol producenta popularnych klei domowego użytku (Kropelka, Poxipol, Poxilina) rozpoczęła relaunch kleju Ośmiorniczka. Ten klej występuje teraz w nowej formule, która znacząco podniosła wytrzymałość (można przykleić większą półkę) i skróciła czas schnięcia (trzeba przytrzymać tylko chwilę). Czytaj więcej »

 • MLEKOVITA to zdecydowany lider w każdym aspekcie swojej działalności. Podczas X Euroforum Polskiego Mleczarstwa rozstrzygnięta została XXV Krajowa Ocena Serów i Twarogów oraz finał XI edycji konkursu Produkt Mleczny Roku 2017, w którym zwyciężyła nowość z MLEKOVITY: paluszki serowe. Czytaj więcej »

 • Nowa część budynku C o powierzchni prawie 15 000 m2 w SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn otrzymała certyfikat BREEAM na poziomie VERY GOOD. Wynik 63,9%, jest najlepszym spośród wszystkich osiągniętych do tej pory przez obiekty magazynowe w Polsce, co potwierdza wysoką jakość i efektywność rozwiązań ekologicznych stosowanych przez dewelopera. Czytaj więcej »

 • Już 3 czerwca br. Panie będą mogły skosztować ponad 100 różnych gatunków whisky z kilkunastu krajów - Whisky Live Sopot 2017 nadchodzi oto wielkimi krokami! Czytaj więcej »

 • Herbata to produkt, który znajdziemy w większości polskich domów. Co jednak stoi za wyborem danego gatunku? Ile filiżanek tego wyjątkowego naparu pijemy dziennie? Marka „Czas na Herbatę” ponownie postanowiła sprawdzić, jak wyglądają herbaciane preferencje Polaków i w tym celu przeprowadziła badanie wśród swoich klientów. Co wykazały wyniki? Czytaj więcej »

 • Jak pokazują wyniki raportu „PRZYSZŁOŚĆ ZAKUPÓW NAJWAŻNIEJSZE TRENDY W RETAIL DZIŚ I W ROKU 2030” przygotowanego przez Comarch i Kantar TNS, Polacy masową ruszają na zakupy „do internetu”, gdzie kupują sprzęt AGD, TV, Hi-Fi, odzież, kosmetyki a nawet… meble. Nowoczesny sprzedawca musi być na to przygotowany już teraz. Jak zachęcić klienta do swojej oferty w gąszczu... Czytaj więcej »

 • 26 maja – w tym dniu swoje wspaniałe święto obchodzą wszystkie mamy. Wiedzą o tym nawet przedszkolaki. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę, że w kalendarzu pod tą datą widnieje jeszcze jedno – wciąż przy tym niezbyt rozpropagowane ale sympatyczne święto - Światowy Dzień Jedzenia Lodów. Czytaj więcej »

 • W Polsce na jedną osobę przypada trzy razy mniej czystej wody z zasobów naturalnych, niż w innych krajach Europy. Wynika to m.in. z ilości opadów i ukształtowania terenu. Dlatego, w szczególny sposób trzeba o te zasoby dbać. We wtorek w Warszawie znana podróżniczka Martyna Wojciechowska i prezes zarządu Żywiec Zdrój - Fabrizio Gavelli podpisali zobowiązanie do szczególnego... Czytaj więcej »

 • Strona Kotlina – www.ketchupy.pl startuje w nowej odsłonie. Wszyscy sympatycy najlepszych ketchupów dowiedzą się na niej, co to znaczy, że Kotlin jest BEZ i czym wyróżniają się produkty marki. Konsumenci znajdą tu też strefę rozrywki w bezkonkurencyjnym, ketchupowym stylu. Inauguracja platformy związana jest z pełnym humoru konkursem dla wszystkich, którzy uwielbiają ketchup.... Czytaj więcej »

 • Mainfreight Poland, będący częścią nowozelandzkiej grupy logistycznej, jednej z największych na świecie, uruchomił hub przeładunkowy w Pruszkowie dla towarów transportowanych z Europy Zachodniej do Ukrainy. To rozwiązanie usprawnia działanie siatki połączeń drobnicowych grupy Mainfreight łączących kraje wschodnie z krajami UE oraz znacznie optymalizuje koszty transportu. W... Czytaj więcej »

 • 20 maja, podczas tegorocznej edycji Nocy Muzeów, na odwiedzających Lech Browary Wielkopolski czeka nie lada gratka. Dowiedzą się jak się warzy dumę Wielkopolski, piwo Lech i z bliska zobaczą charakterystyczne, zielone tanki fermentacyjne. Czytaj więcej »

 • Od jednego lokalu w Gdyni do kilku stacjonarnych punktów w całym Trójmieście, mobilnych riksz, a nawet… prawdziwego ice truck’a – tak w ciągu roku rozwinęła się pomorska Wytwórnia Lodów Prawdziwych „u Lodziarzy”. W tym tygodniu lodziarnia świętuje swoje pierwsze urodziny. Z tej okazji w piątek 19. maja klienci Wytwórni liczyć mogą na ciekawe konkursy i promocje. Czytaj więcej »

 • Mille Miglia 2017 tuż tuż…

  Wtorek, 16 maja 2017

  Jeszcze tylko kilka dni dzieli nas od wielkiego święta motoryzacji – „najpiękniejszego wyścigu świata” Czytaj więcej »

 • Setki wydarzeń na całym świecie z whisky na pierwszym planie – to właśnie World Whisky Day. 20 maja miłośnicy whisky z kilkudziesięciu państw będą mogli wziąć udział w niezwykłych degustacjach i celebrować święto „wody życia”. World Whisky Day będzie można także obchodzić w kilku miejscach w Polsce. Czytaj więcej »

 • Para z e-papierosa a geny

  Wtorek, 16 maja 2017

  Najnowsze badania pokazują, że para z e-papierosa ma bardzo ograniczony wpływ na ekspresję genów w porównaniu z dymem papierosowym, przy tych samych lub nawet wyższych dawkach nikotyny. Czytaj więcej »

 • Danone, producent świeżych produktów mlecznych, po raz kolejny znalazł się na podium najlepszych firm z branży FMCG, ocenianych w badaniu firmy rekrutacyjnej Antal "Najbardziej pożądani pracodawcy w opinii specjalistów i menedżerów". Jest to wyróżnienie szczególne, oparte na opinii ponad 3300 specjalistów i menedżerów z całej Polski, którzy wskazywali wymarzonych pracodawców... Czytaj więcej »

 • ZM Henryk Kania S.A. podpisały umowę z Ekstraklasa S.A., na mocy której uzyskały tytuł Partnera Oficjalnego Ekstraklasy. Firma jest wiodącym producentem wyrobów wędliniarskich w Polsce, a współpraca sponsorska z najpopularniejszą ligą sportową w Polsce – LOTTO Ekstraklasą – pozwoli jej na dodatkowe dotarcie do milionów klientów. Kontrakt podpisano do końca sezonu 2017/2018. Czytaj więcej »

 • Wsparcie nowych smaków Almette - start!

  Poniedziałek, 15 maja 2017

  Hochland Polska rozpoczyna silne wsparcie wprowadzenia dwóch nowych smaków Almette: Almette z rzodkiewkami, Almette ze szpinakiem i czosnkiem. Celem działań jest poinformowanie konsumentów o tym, że ofercie dostępne są dwa NOWE, PYSZNE smaki. Po raz pierwszy w komunikacji firma Hochland tak szeroko wykorzystuje wizerunek celebryty - ambasadorem wprowadzenia nowych smaków Almette jest... Czytaj więcej »

 • Branża gastronomiczna rozwija współpracę z logistyką. Pozwala to restauratorom zoptymalizować czas i koszty dostaw oraz skupić się na podstawowej działalności, ponieważ to firma logistyczna dba o bezpieczeństwo i terminowość dostaw oraz jakość produktów spożywczych. Zmiana zachowań konsumentów powoduje, że sektor gastronomiczny stabilnie się rozwija, dlatego ten trend... Czytaj więcej »

 • Z roku na rok, Polacy wiedzą o swoim narodowym trunku coraz więcej. Jednak edukacja jest wciąż potrzebna. Świadczą o tym wyniki badań przeprowadzonych jesienią 2016 przez SW Research na zlecenie Stowarzyszenia Polska Wódka. To patron pierwszego na świecie Muzeum Polskiej Wódki, które powstaje na warszawskiej Pradze. W ramach działań na rzecz wyższej kultury picia, już po raz... Czytaj więcej »

 • Jak stworzyć skuteczny ekosystem cyfrowy? – to temat tegorocznej edycji konferencji Polish-Swiss Innovation Day, która odbędzie się 23 maja na Politechnice Warszawskiej. Wydarzenie organizowane jest przez Polsko-Szwajcarską Izbę Gospodarczą, we współpracy z Ambasadą Szwajcarii w Polsce i udziałem Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa... Czytaj więcej »