Czwartek, 19 stycznia 2012
Kryształowe Laury dla Teresy Mokrysz
W gronie tegorocznych Laureatów znalazły się ponadto 52 firmy, instytucje i osobistości ze świata nauki, kultury, polityki i gospodarki oraz przedsiębiorczości, wśród których wymienić należy Teresę Mokrysz – Współwłaściciela grupy firm MOKATE, Małgorzatę Handzlik – Posła do Parlamentu Europejskiego, Elżbietę Bieńkowską – Ministra Rozwoju Regionalnego, Senatora RP, czy Zygmunta Łukaszczyka - Wojewodę Śląskiego.
Tadeusz Donocik, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej i przewodniczący kapituły, podkreślił, że 20 lat przyznawania Laurów to kronika dokonujących się w Polsce przemian.
Prezentując laureatów, prezes Donocik nawiązywał jednak przede wszystkim do tradycji śląskiej solidności i pracowitości. O Jerzym Buzku (został uhonorowany Nagrodą Specjalną Statuetką Orła Piastów Śląskich) mówił - Jest wielkim Europejczykiem i wielkim Polakiem. A wszystko, dlatego, że przede wszystkim jest wielkim Ślązakiem - dodał, co zostało przyjęte burzą oklasków.
Do tradycji i tak cenionego na Śląsku etosu pracy nawiązała inna laureatka Laurów Teresa Mokrysz, współwłaścicielka grupy firm MOKATE. „To wyróżnienie jest dla mnie zobowiązaniem do jeszcze lepszej pracy, do rozwijania firmy, która przecież działa już nie tylko w Polsce, ale poza jej granicami, oraz do tworzenia nowych miejsc pracy” - podkreśliła.
Tadeusz Donocik przekonuje, że Teresa Mokrysz powinna być ceniona nie tylko za sukcesy rynkowe, ale i za umiejętność łączenia etyki z biznesem, czyli osiąganie wyśmienitych wyników finansowych i jednocześnie dbałość o zadowolenie pracowników. „Uroczystość wręczenia Laurów to święto ludzi nietuzinkowych, którzy wytyczają nowe drogi rozwoju” – mówił podczas zabrzańskiej Gali prezes RIG.
Diamentowe, Kryształowe, Platynowe oraz Złote Laury Umiejętności i Kompetencji, przyznawane przez Kapitułę Laurów, wręczane są już od dwudziestu lat. Ideą przedsięwzięcia jest promowanie przedsiębiorczości – ludzi i ich firm, którzy osiągają sukces gospodarczy a jednocześnie są zdolni do dzielenia się tym sukcesem poprzez aktywność społeczną w swoim środowisku i wspieranie inicjatyw lokalnych.
Historię Laurów tworzy kilkuset Laureatów. Wśród dotychczasowych wyróżnionych znalazły się takie osobistości jak Lech Wałęsa, Ojciec Święty Jan Paweł II, Javier Solana Madariaga, Jan Nowak Jeziorański, Aleksander Kwaśniewski, Vaclav Havel, Kardynał Stanisław Dziwisz, Profesor Władysław Bartoszewski, Profesor Leszek Balcerowicz, Andrzej Wajda, Krzysztof Zanussi czy Bogdan Borusewicz.
tagi: Mokate, Teresa Mokrysz,
STREFA KUPCA
Dostęp tylko po zalogowaniu
Po roku działalności ODIDO liczy już 1 000 sklepów!
ODIDO to niewątpliwie jedna z najdynamiczniej rozwijających...
Targi ISM 2012W dniach 29.01 – 01.02.2012 roku w halach wystawowych...
Miesięcznik Hurt & Detal wspólnie z Przyjaciółmi rozdał blisko 500 paczek świątecznychBlisko 500 dzieci otrzymało paczki świąteczne w ramach...
Międzynarodowe Targi Spożywcze ANUGA 2011 - zakończoneNa powierzchni 284.000 mkw. w 11 halach wystawowych targów...
Relacja z otwarcia pierwszego t-baru DilmahOtwarcie warszawskiej herbaciarni t-bar Dilmah inauguruje...
HURT & DETAL - Pismo polecane przez detalistów!
„HURT & DETAL, magazyn kupców polskich” to jedno z...
FOOD from POLAND promuje polskie produkty za granicą!
„FOOD from POLAND” – anglojęzyczny magazyn specjalistów...
Tradis uruchomił oddział C&C w Kamieniu Pomorskim
Grupa Tradis uruchomiła nowy oddział dystrybucyjny w Kamieniu...
- Sieć Minutka ma już ponad 100 placówek
- MAKRO partnerem akcji Szlachetna Paczka
- Przejrzystość i nowoczesność - ruszyła nowa strona MAKRO
- MAKRO Cash & Carry przeszkoliło w sumie bezpłatnie 8124 przedsiębiorców z całej Polski w ramach szkoleń EFS
Tysiąc ODIDO
ODIDO to niewątpliwie jedna z najdynamiczniej rozwijających...
- Po roku działalności ODIDO liczy już 1 000 sklepów!
- Handel tradycyjny jednym z głównych bohaterów Europejskiego Kongresu Gospodarczego
- Polacy biją rekord Guinnessa!
- Kefirek świętuje