Wiadomości

Sieć bankomatów Euronet w Polsce powiększy się do 3500 urządzeń

Środa, 09 listopada 2011
Euronet Worldwide Inc., właściciel spółki Bankomat24/Euronet Sp. z o.o., poinformował o zakupie bankomatów od Diebold Poland Sp. z o.o., właściciela i operatora cash4you, drugiej co do wielkości sieci bankomatów w Polsce. Transakcja dotyczy 535 bankomatów oraz ponad 350 umów obowiązujących w miejscach, gdzie aktualnie funkcjonują maszyny.
Dzięki tej strategicznej transakcji sieć bankomatów Euronet w Polsce powiększy się do 3500 urządzeń. Dodatkowo pozwoli to na rozszerzenie współpracy z wieloma podmiotami, zarówno w sektorze detalicznym jak i bankowym oraz umożliwi dostarczanie klientom zróżnicowanych usług. Współpraca z Euronet umożliwia bankom znaczne obniżenie kosztów przy jednoczesnym zapewnieniu klientom dostępu do największej sieci bankomatów w kraju.

Od połowy lat 90. Euronet jest największym niezależnym operatorem sieci bankomatów w Polsce. Mając na względzie wygodę klientów oraz oferując rzetelną obsługę, Euronet stworzył sieć bankomatów i podpisał umowy na świadczenie usług z 18 wiodącymi bankami w Polsce. 535 bankomatów cash4you, które od początku przyszłego roku będą funkcjonować pod marką Euronet zapewnią jeszcze większy komfort dla klientów zarówno banków partnerskich jak i wszystkich banków w Polsce.

Polski rynek plasuje się na drugim miejscu pod względem największej liczby wypłat gotówki przypadających na jeden bankomat a jednocześnie ilość bankomatów jest daleko poniżej średniej dla regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Stwarza to szanse rozwoju na największym dla Euronetu rynku w segmencie przetwarzania elektronicznych transakcji finansowych. Poprzez zakup bankomatów sieci cash4you Euronet wzmocni swoją pozycję rynkową, i dzięki temu zwiększy swoje możliwości zaspokajania potrzeb polskich konsumentów w zakresie dostępu do gotówki.

Euronet jest największym niezależnym operatorem bankomatów w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej. Niezależne sieci bankomatów Euronet funkcjonują w ośmiu krajach w tym: w Polsce, Niemczech, Czechach, na Ukrainie, w Bułgarii, Rumunii, Grecji i Chorwacji. Łączna liczba bankomatów należących i obsługiwanych przez Euronet w Europie wyniesie teraz ponad 8000 urządzeń.


tagi: euronet, bankomat24, cash4you,