Środa, 21 września 2011
Na tanich LED nie zaoszczędzisz
Nie każdy jednak wie, że lampa LED, to nie tylko świecąca dioda, ale też wbudowany elektroniczny układ zasilający. Tylko markowi producenci, jak OSRAM, gwarantują, że kupując ich źródła światła LED rzeczywiście otrzymamy nowoczesny produkt najwyższej jakości.
Lampy LED to skomplikowane urządzenia, w których zastosowane są elementy o zaawansowanej technologii zapewniające ich prawidłową pracę. Ma to odzwierciedlenie w cenie, gdyż za jakość trzeba (i warto) zapłacić. Na półkach sklepowych obok markowych produktów renomowanych firm znaleźć można także tanie LED. Czy warto po nie sięgać?
- Warto pamiętać, że niemarkowe LED mogą nas bardzo rozczarować. LED to już nie „zwykła”, klasyczna żarówka, ale znacznie bardziej skomplikowane i zaawansowane technologicznie źródło światła. Dlatego warto jest wiedzieć o niej trochę więcej, aby podjąć właściwą decyzję. Marnej jakości podzespoły instalowane w tanich produktach są przyczyną zarówno krótkiej trwałości lamp LED jak i wytwarzania światła o słabszej jakości – odpowiada Andrzej Wiśniewski z firmy OSRAM.
To jednak nie wszystko – zamontowanie lamp LED niewiadomego pochodzenia może skutkować uszkodzeniem oprawy oświetleniowej lub nawet elementów instalacji elektrycznej. Dlatego, zwłaszcza gdy wykonuje się całą nową instalację elektryczną (instalację oświetleniową), nie warto jest sugerować się ceną i kupować tanich, niemarkowych LED. Po zamontowaniu złej jakości LED, może bowiem dojść do przegrzania samej lampy LED, oprawy oświetleniowej oraz elementów instalacji elektrycznej, co zwiększa ryzyko wystąpienia pożaru.
- Tanie podzespoły układu elektronicznego, nieefektywne odprowadzenie ciepła wytwarzanego podczas świecenia oraz niska precyzja wykonania mogą być przyczyną zwarć, albo stopienia obudowy lampy LED lub elementów oprawy. Produkty OSRAM gwarantują nie tylko wieloletnie działanie (objęte są kilkuletnią gwarancją producenta), ale też bezpieczeństwo. W wielu punktach sprzedaży spotkać można fachowych doradców OSRAM, którzy pomagają w wyborze odpowiedniego oświetlenia. Niemarkowe LED mogą zaś spowodować straty znacznie większe niż pozorna oszczędność, której dokonaliśmy decydując się na tańszy produkt – ostrzega Andrzej Wiśniewski z firmy OSRAM.
Jeśli mamy wątpliwości, czy dany produkt LED jest wysokiej jakości lepiej zrezygnować z jego zakupu i wybrać produkt być może droższy, ale znanego producenta. Co zaś zrobić jeśli nie stać nas na markową lampę LED? Wybierzmy żarówkę halogenową lub świetlówkę kompaktową, które również gwarantują oszczędność energii i są dobrym zamiennikiem tradycyjnych żarówek.
tagi: OSRAM,
STREFA KUPCA
Dostęp tylko po zalogowaniu
Targi ISM 2012W dniach 29.01 – 01.02.2012 roku w halach wystawowych...
Miesięcznik Hurt & Detal wspólnie z Przyjaciółmi rozdał blisko 500 paczek świątecznychBlisko 500 dzieci otrzymało paczki świąteczne w ramach...
Międzynarodowe Targi Spożywcze ANUGA 2011 - zakończoneNa powierzchni 284.000 mkw. w 11 halach wystawowych targów...
Relacja z otwarcia pierwszego t-baru DilmahOtwarcie warszawskiej herbaciarni t-bar Dilmah inauguruje...
XII Ogólnopolska Konferencja Franczyzobiorców i Partnerów Handlowych Sieci eLDe – jak to było …
Dwunasty ogólnopolski zjazd Sieci eLDe - jak co roku -...
HURT & DETAL - Pismo polecane przez detalistów!
„HURT & DETAL, magazyn kupców polskich” to jedno z...
FOOD from POLAND promuje polskie produkty za granicą!
„FOOD from POLAND” – anglojęzyczny magazyn specjalistów...
Tradis uruchomił oddział C&C w Kamieniu Pomorskim
Grupa Tradis uruchomiła nowy oddział dystrybucyjny w Kamieniu...
- Sieć Minutka ma już ponad 100 placówek
- MAKRO partnerem akcji Szlachetna Paczka
- Przejrzystość i nowoczesność - ruszyła nowa strona MAKRO
- MAKRO Cash & Carry przeszkoliło w sumie bezpłatnie 8124 przedsiębiorców z całej Polski w ramach szkoleń EFS
Kefirek świętujeW piątek, 18 maja w podkrakowskim Dworze w Tomaszowicach...
- Motomajówka w Pasażu Grunwaldzkim
- Święto kwiatów na Święto Mam
- Zwierzęta mają to w genach
- Loteria promocyjna „15 LAT SELGROS w POLSCE”