Z rynku FMCG

Jak zadbać o siebie i swoją rodzinę latem?

Poniedziałek, 15 lipca 2019
Temperatury są coraz wyższe, warto więc zadbać o siebie i swoją rodzinę w sposób szczególny. Oto krótki poradnik, jak w trzech krokach właściwie pielęgnować nasze organizmy.
1.    Olejki, balsamy, kapelusze

Bardzo ważne jest, by w upalne dni chronić się z zewnątrz. Na co dzień warto pamiętać o dobrym kremie z wysokim filtrem, a pobyt na słońcu poprzedzić odpowiednią pielęgnacją skóry. Dla tych z bardzo jasną karnacją polecamy kremy z wysokim SPF, sięgającym od 30 do 50. Po długim pobycie w nasłonecznionym miejscu dobrze jest nawilżyć skórę, a w przypadku nadmiernej opalenizny stosować preparaty chłodzące i odżywcze. Świetnie w takich sytuacjach sprawdza się aloes.

Pielęgnacja skóry to nie wszystko. W drugiej kolejności należy pamiętać o odpowiednim stroju. Najważniejsze jest okrycie głowy. Kapelusze, czapki, chustki to niezwykle przydatne, ale i dodające stylu elementy garderoby.   

2.    Owoce, warzywa, jogurty

Lato, to doskonała pora roku na dostarczenie do organizmu mnóstwa witamin i minerałów pochodzących z pożywienia. Wszystkie owoce i warzywa z rodzimych upraw i zbiorów dostarczą cennych wartości odżywczych, tak bardzo potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania. 

W naszej lodówce, oprócz warzyw i owoców, nie powinno zabraknąć także jogurtów. To one dbają o nasz organizm od środka. Poza jogurtami naturalnymi, warto zaopatrzyć się w jogurt prebiotyczny. Dlaczego? Zawiera substancje, które przedostają się aż do jelit, gdzie pobudzają florę bakteryjną do powstawania żywych kultur bakterii. Najlepszym źródłem, najbogatszym w prebiotyki, jest korzeń cykorii. Zatem jogurt prebiotyczny z inuliną z cykorii to mast have tego sezonu. 

3.    Woda

Nawadnianie organizmu jest niezwykle istotne. Powinniśmy o nie dbać przez cały rok, ale w okresie letnim w sposób szczególny. Według normy należy wypijać co najmniej 1,5 litra wody dziennie. Odwodnienie jest bardzo niebezpieczne i przykre w skutkach, dlatego też warto mieć zawsze pod ręką choć małą butelkę z płynem.tagi: Bieluch, jogurt,