Złoty Paragon

Konkurs „Złoty Paragon 2019 – Nagroda Kupców Polskich” rozstrzygnięty!

Piątek, 24 maja 2019
23 maja 2019 r. podczas uroczystej Gali w warszawskim Teatrze Kamienica wręczone zostały prestiżowe statuetki „Złoty Paragon – Nagroda Kupców Polskich”. Już po raz dziewiąty – dzięki Czytelnikom miesięcznika Hurt & Detal, którzy wzięli udział w specjalnym głosowaniu – redakcja mogła zaprezentować te produkty, które w sposób szczególny wpłynęły w ubiegłym roku na rozwój handlu detalicznego w Polsce i nagrodzić te, które według nich wyróżniały się największą konkurencyjnością na rynku. Do konkursu zgłoszonych zostało ponad 430 produktów w 65 kategoriach.
Podczas uroczystej Gali wręczono 65 prestiżowych statuetek „Złoty Paragon 2019” i 130 Wyróżnień w kategoriach produktowych oraz statuetkę „Super Produkt”, a także 20 statuetek specjalnych dla linii produktowych, osób, firm i usług.

Na uroczystej IX edycji Gali Złoty Paragon gościliśmy ponad 300 osób z branży FMCG.
Wręczenie nagród i część oficjalną wydarzenia poprowadził znakomity duet – Dorota Gardias oraz Zygmunt Chajzer. Specjalnie dla Gości Wydawnictwa – w zabawnej komedii – wystąpiła plejada znakomitych aktorów. Wrażeń podczas spotkania dopełniło wyśmienite menu oraz niepowtarzalny klimat Teatru Kamienica. 
 
Kolegium Redakcyjne przyznało w tym roku wyjątkowe Statuetki Specjalne Złoty Paragon 2019.
W kategorii „Linie produktów” Złoty Paragon 2019 otrzymały firmy:
Grupa Mlekovita za linię produktów ekologicznych BIO
Mondelez Polska za Linię produktów śniadaniowych marki „BelVita” 
TiM S.A. za linię win „Cono Sur Bicicleta”
Lisner Poznań za Linię produktów „Pasta słonecznikowa”.

W kategorii Osobowość Sektora FMCG statuetkę Złoty Paragon 2019 wręczono Panu Maciejowi Hermanowi, Dyrektorowi Zarządzającemu /CEO/ Lotte Wedel. 

Złoty Paragon w kategorii Osobowość Handlu i Dystrybucji otrzymał Pan Krzysztof Tokarz, Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej Specjał. 

Rodzina i firma Abramczyk została uhonorowana w tym roku Statuetką Specjalną w kategorii Biznes, Rodzina, Tradycja.

W kategorii Wydarzenie: za utworzenie Muzeum Polskiej Wódki Złoty Paragon otrzymał Pan Prezes Andrzej Szumowski i Stowarzyszenie Polska Wódka PVA. 

Jubileuszowe Statuetki Złoty Paragon otrzymali:

Spółdzielcza Mleczarnia „Spomlek” z okazji 110-lecia działalności
„Herbapol-Lublin” S.A. z okazji 70-lecia działalności
PPL KORAL Józef Koral z okazji 40-lecia działalności
MAGO S.A. z okazji 30-lecia działalności
Hochland Polska z okazji 25-lecia działalności firmy w Polsce
Wytwórcza Spółdzielnia Pracy „SPOŁEM” z okazji 60-lecia marki „Majonez Kielecki”
Elżbieta i Zbigniew Grycan z okazji jubileuszu 15-lecia marki „Grycan – Lody od pokoleń.

W kategorii Innowacyjność w handlu za aplikację MAGO AR SHOPFITTING statuetkę Złoty Paragon wręczono firmie MAGO S.A.

W kategorii Nowoczesne formy sprzedaży nagrodzony został koncept handlowy „Wolność Wyboru” firmy Wawel S.A.

W kategoriach LIDER SPRZEDAŻY Laureatami w poszczególnych kategoriach zostali:

Kategoria: HERBATY CZARNE
Produkty Wyróżnione:
o Irving herbata czarna 100 torebek (Amber Spark)
o Big-Active Pure Ceylon Herbata czarna 25 torebek (HERBAPOL-LUBLIN)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Herbata czarna Minutka 100 torebek (MOKATE)

Kategoria:  HERBATY OWOCOWE
Produkty Wyróżnione:
o LOYD herbatka owocowa Maliny i Truskawki 20 torebek (MOKATE)
o BiFix kompozycja owocowa 6 smaków 60 torebek (BIFIX)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Herbaciany Ogród Malina 20 torebek (HERBAPOL-LUBLIN)

Kategoria: KAWY ROZPUSZCZALNE, MIELONE, W ZIARNACH, ZBOŻOWE
Produkty Wyróżnione:
o Kawa mielona Tchibo Family 250g  (TCHIBO WARSZAWA)
o Inka mleczna (GRANA)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Prima Finezja mielona 250 g (Jacobs Douwe Egberts PL)

Kategoria: WODY 
Produkty Wyróżnione:
o Żywiec Zdrój Niegazowany woda źródlana 1,5 l  (ŻYWIEC ZDRÓJ)
o Nałęczowianka Naturalna woda mineralna niegazowana 1L (Nestlé Polska S.A., Oddział Nestlé Waters)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Naturalna woda mineralna Cisowianka lekko gazowana 1,5 l (NAŁĘCZÓW ZDRÓJ)

Kategoria:  NAPOJE
Produkty Wyróżnione:
o Zbyszko 3 Pomarańcze 1,5 l (ZBYSZKO COMPANY)
o Hortex Napój Pomarańcza mango 1,75 l (HORTEX)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Czerwona Oranżada „Hellena” FIT 1,25 l  (COLIAN)

Kategoria:  SOKI, NEKTARY
Produkty Wyróżnione:
o Kubuś 100% Jabłko 300 ml (MWS)
o FORTUNA Sok 100% POMIDOR 1l (POLMLEK)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Hortex Pomarańcza sok 100% (HORTEX)

Kategoria:  SYROPY
Produkty Wyróżnione:
o Syrop Owocowa Spiżarnia Malina 420 ml (HERBAPOL-LUBLIN)
o Syrop Paola Słoneczna Malina 430 ml (HOOP POLSKA)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Łowicz Syrop Malina z żurawiną (AGROS NOVA FOOD)

Kategoria:  NAPOJE ENERGETYCZNE I IZOTONICZNE
Produkty Wyróżnione:
o Black Energy Drink 250 ml (FOODCARE)
o Tiger Energy Drink 250 ml (MWS)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Red Bull Energy Drink 250 ml (RED BULL)

Kategoria: PRODUKTY ZBOŻOWE ŚNIADANIOWE 
Produkty Wyróżnione:
o belVita Muesli 300 g (MONDELEZ POLSKA)
o Lubella Corn Flakes - Kakao i miód (LUBELLA)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:  Nestlé Corn Flakes Płatki śniadaniowe (Cereal Partners Poland Toruń-Pacific)
 
Kategoria:  MAKARONY
Produkty Wyróżnione:
o Makaron Lubella Jajeczna 5 Jaj Nitki 250 g (LUBELLA)
o Makarony Polskie Kluseczki 5-jajeczne 250 g (MAKARONY POLSKIE)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:  Makaron Barilla Spaghetti n.5, 500 g (BARILLA POLAND)

 Kategoria: DŻEMY, MARMOLADY, POWIDŁA, KONFITURY
Produkty Wyróżnione:
o Łowicz Czekodżem Truskawka z belgijską czekoladą 250 g (AGROS NOVA FOOD)
o Powidła śliwkowe 280 g (DAWTONA)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Dżem Wiśnia nadwiślanka 280 g (HERBAPOL-LUBLIN)

Kategoria: KETCHUPY
Produkty Wyróżnione:
o Kotlin Ketchup łagodny  450 g (AGROS NOVA FOOD)
o Ketchup Łagodny Tortex 470 g (UNILEVER POLSKA)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Pudliszki Ketchup Łagodny 480 g (HJ HEINZ POLSKA)

Kategoria: MAJONEZY
Produkty Wyróżnione:
o HELLMANN'S Babuni (UNILEVER POLSKA)
o Majonez Sałatkowy 250 g (TARSMAK GONDEK I WSPÓLNICY)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Majonez Kielecki (WYTWÓRCZA SPÓŁDZIELNIA PRACY SPOŁEM)

Kategoria: MUSZTARDY
Produkty Wyróżnione:
o Musztarda OCTIM Sarepska 190g (OCTIM Wytwórnia Octu i Musztardy)
o Maille musztarda miodowa 230 g (DE CARE GROUP)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: KAMIS Musztarda Sarepska 185g (MCCORMICK POLSKA)

Kategoria: POZOSTAŁE PRZYPRAWY MOKRE I SOSY
Produkty Wyróżnione:
o Przecier Pomidorowy Łowicz (AGROS NOVA FOOD)
o Przecier pomidorowy 500 g (DAWTONA)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Przecier pomidorowy Podravka 500 g (PODRAVKA POLSKA)

Kategoria: PRZYPRAWY SUCHE
Produkty Wyróżnione:
o Vegeta Uniwersalna 200 g (PODRAVKA POLSKA)
o Pieprz czarny ziarnisty z Wietnamu Knorr (UNILEVER POLSKA)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Pieprz czarny mielony (PRYMAT)

Kategoria: OCTY
Produkty Wyróżnione:
o Ocet z Polskich Jabłek KAMIS 250 ml (MC CORMICK POLSKA)
o Ocet Balsamiczny z Modeny Kuhne 250 ml (KUHNE POLSKA) 
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Ocet OCTIM Jabłkowy 6% 410 ml (OCTIM Wytwórnia Octu i Musztardy) 

Kategoria: DANIA GOTOWE 
Produkty Wyróżnione:
o Pudliszki Fasolka po Bretońsku z kiełbasą i boczkiem 600 g (HJ HEINZ POLSKA)
o Meksykańskie Chili sin carne (BONDUELLE POLSKA)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: GRAAL FILETY Z MAKRELI W SOSIE POMIDOROWYM 170 G (GRAAL)

Kategoria: WARZYWA W SŁOIKACH, PUSZKACH 
Produkty Wyróżnione:
o Krakus Ogórki kiszone (AGROS NOVA FOOD)
o Papryka Jalapeno Kuhne 370 ml (KUHNE POLSKA)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Dawtona Pomidory bez skórki krojone 400 g (DAWTONA)

Kategoria: PRODUKTY GARMAŻERYJNE GOTOWE DO SPOŻYCIA
Produkty Wyróżnione:
o PROSTE HISTORIE - PIEROGI Z SEREM 450 g (IGLOTEX)
o Chicken duo 270 g (KONSPOL HOLDING)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Barszcz czerwony Krakus karton 1 l (AGROS NOVA FOOD)

Kategoria: PRODUKTY MROŻONE
Produkty Wyróżnione:
o Kaczka Kraina Kraka (CEDROB)
o Mieszanka Królewska Już przygotowane na parze (BONDUELLE POLSKA)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Warzywa na patelnię Hortex 450 g (POLSKI OGRÓD)

Kategoria: BAKALIE, PÓŁPRODUKTY I PRODUKTY DO PIECZENIA CIAST 
Produkty Wyróżnione:
o Margaryna Palma 250 g (Zakłady Tłuszczowe BIELMAR)
o Masa makowa z bakaliami HELIO (HELIO)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Kasia Kostka do pieczenia 250 g (Upfield Polska)
 
Kategoria: PRODUKTY SYPKIE
Produkty Wyróżnione:
o Cukier biały Polski Cukier 1 kg (KRAJOWA SPÓŁKA CUKROWA)
o Diamant Cukier Biały 1kg (PFEIFER & LANGEN)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Mąka Szymanowska uniwersalna 1 kg (POLSKIE MŁYNY)

Kategoria: PRODUKTY SPOŻYWCZE BIO I EKO
Produkty Wyróżnione:
o Masło ekstra ekologiczne BIO 100 g (MLEKOVITA)
o HELIO Natura Słonecznik łuskany EKO (HELIO)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: BIO Żurawina 100 g (BAKALLAND)

Kategoria: MLEKO
Produkty Wyróżnione:
o Mleko Polskie 2%, 1 L (MLEKOVITA)
o Mleko łowickie 3,2%, 1L (Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Mleko Łaciate UHT 3,2%, w kartonie 1 L (Spółdzielnia Mleczarska ,,MLEKPOL'' w Grajewie)
 
Kategoria: NAPOJE MLECZNE
Produkty Wyróżnione:
o Bakoma Kefir naturalny 230 g (BAKOMA)
o Maślanka Mrągowska naturalna 1 L (Spółdzielnia Mleczarska ,,MLEKPOL'' w Grajewie)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Kefir Krasnystaw 500 g (Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie)

Kategoria: SERKI KANAPKOWE I SAŁATKOWE
Produkty Wyróżnione:
o Twarożek kanapkowo-sernikowy Mój ulubiony (Spółdzielnia Dostawców Mleka w Wieluniu)
o Serek śmietankowy Łaciaty naturalny 135 g (Spółdzielnia Mleczarska ,,MLEKPOL'' w Grajewie)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: MINI Almette Śmietankowy (HOCHLAND POLSKA)

Kategoria: JOGURTY I DESERY MLECZNE
Produkty Wyróżnione:
o Jogurt Polski pitny bez laktozy truskawkowy 250 g (MLEKOVITA)
o Primo - Jogurt naturalny 180 g (ZOTT POLSKA)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Serek homogenizowany Rolmlecz waniliowy 150 g (Spółdzielnia Mleczarska ,,MLEKPOL'' w Grajewie)

Kategoria: LODY
Produkty Wyróżnione:
o Lody GRYCAN, Słony karmel z solą morską, 480 ml (LODZIARNIE FIRMOWE)
o Koral, Lody Koktajlowe - Krówka Kukułka, 220 ml (PPL Koral JÓZEF KORAL)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: BIG MILK CHOCO INTENSE (UNILEVER POLSKA)

Kategoria: SERY PLEŚNIOWE I TOPIONE
Produkty Wyróżnione:
o Ser kremowy Hochland Śmietankowy w bloczku (HOCHLAND POLSKA)
o NaTurek Nasz Camembert Naturalny 120 g (MLECZARNIA TUREK)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: President Camembert Naturalny 120 g (LACTALIS POLSKA)

Kategoria: SERY ŻÓŁTE TWARDE
Produkty Wyróżnione:
o Ser żółty w plastrach Gouda Hochland (HOCHLAND POLSKA)
o Ser Polski z dziurami w plastrach 150 g (MLEKOVITA)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Ser Radamer marki Serenada plastry (Spółdzielcza Mleczarnia SPOMLEK)

Kategoria: MASŁO
Produkty Wyróżnione:
o Masło ekstra Łaciate 200 g (Spółdzielnia Mleczarska ,,MLEKPOL'' w Grajewie)
o Osełka Górska  300 g (SOBIK)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Masło Polskie 200 g (MLEKOVITA)

Kategoria: MARGARYNY I MIKSY
Produkty Wyróżnione:
o Delma Extra  maślany smak (UPFIELD POLSKA)
o Miks Łaciaty 200 g (Spółdzielnia Mleczarska ,,MLEKPOL'' w Grajewie)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Śniadaniowa Klasyczna (ZAKŁADY TŁUSZCZOWE BIELMAR)

Kategoria: OLIWY I OLEJE
Produkty Wyróżnione:
o Olej Beskidzki 100% Rzepakowy (ZAKŁADY TŁUSZCZOWE BIELMAR)
o Olej rzepakowy Rapso 0,75l (VOG POLSKA)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: BASSO – oliwa z oliwek extra vergine, butelka 500 ml (ITALMEX Warszawa)

Kategoria: WĘDLINY NA WAGĘ
Produkty Wyróżnione:
o Szynka z Wadowic (DOBROWOLSCY)
o Krakowska drobiowa z indyka (ZAKŁADY MIĘSNE NOWAK)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Szynka Nadbużańska (SOKOŁÓW)

Kategoria: WĘDLINY KONFEKCJONOWANE
Produkty Wyróżnione:
o Sokoliki Kabanoski wieprzowe z dodatkiem cielęciny 75 g (SOKOŁÓW)
o Parówki z kurczaka Żarłaki 180 g (KONSPOL HOLDING)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Jedynki Samo Dobro (INDYKPOL)

Kategoria: WĘDLINY PREMIUM
Produkty Wyróżnione:
o Kiełbasa krakowska Henryk Kania Maestro (ZM HENRYK KANIA)
o Szynka tradycyjna z tłuszczykiem (ZPM HAŃDEREK)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: GOLD Salami delikatesowe plastry 100 g (SOKOŁÓW)

Kategoria: PASZTETY I KONSERWY MIĘSNE
Produkty Wyróżnione:
o Mięsiwo z golonką bez konserwantów 300 G (SOKOŁÓW)
o Pasztet z indyka Samo Dobro (INDYKPOL)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Pasztet Drobiowy Podlaski 155 g (DROSED)

Kategoria: RYBY I PRZETWORY RYBNE 
Produkty Wyróżnione:
o Paprykarz szczeciński Dega 135 g (DEGA)
o Paprykarz szczeciński Łosoś Ustka 170 g (PRZEDSIĘBIORSTWO RYBNE ŁOSOŚ)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Miruna Patagońska Filet (ABRAMCZYK)

Kategoria: PRODUKTY CZEKOLADOWE PACZKOWANE
Produkty Wyróżnione:
o Mieszanka Wedlowska klasyczna, 356 g (LOTTE WEDEL)
o Michaszki Original, 260 g (MIESZKO)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Mieszanka Krakowska 280 g (WAWEL)

Kategoria: CZEKOLADY W TABLICZKACH
Produkty Wyróżnione:
o Goplana Klasyczna Gorzka 60% cocoa (COLIAN)
o Czekolada Gorzka 70% cocoa 100 g (WAWEL)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Czekolada gorzka klasyczna 64% Wedel, 100 g (LOTTE WEDEL)

Kategoria: PRALINY I BOMBONIERKI
Produkty Wyróżnione:
o Ptasie Mleczko® waniliowe, 380 g (LOTTE WEDEL)
o Kasztanki 430 g (WAWEL)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:  Raffaello 150 g (FERRERO POLSKA COMMERCIAL)

Kategoria: SŁODYCZE NIECZEKOLADOWE – CUKIERKI, ŻELKI, PIANKI
Produkty Wyróżnione:
o Złote Misie Haribo (HARIBO)
o Akuku! ZdrOwocki (COLIAN)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Mentos Fruit (PERFETTI VAN MELLE POLSKA)

 Kategoria: CIASTKA
Produkty Wyróżnione:
o Petitki Biszkopty 120 g (MONDELEZ POLSKA)
o Pryncypałki 235 g (DR GERARD)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Goplana Jeżyki Classic (COLIAN)

Kategoria: BATONY I WAFELKI
Produkty Wyróżnione:
o Grześki kakaowe w czekoladzie, 36 g (COLIAN)
o Kinder Bueno (FERRERO POLSKA COMMERCIAL)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Snickers® 50 g (MARS POLSKA)

Kategoria: PRODUKTY IMPULSOWE SPOŻYWCZE
Produkty Wyróżnione:
o Chupa Chups Classic (PERFETTI VAN MELLE POLSKA) 
o Żelki jak Smok owocowe 100 g (WAWEL)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Lubisie czekoladowe 30 g (MONDELEZ POLSKA)

Kategoria: PRZEKĄSKI SŁONE
Produkty Wyróżnione:
o Crunchips X-cut Ser Cebula (The Lorenz Bahlsen Snack-World)
o Bruschette Maretti o smaku pizzy 70 g (ITALMEX Warszawa)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: LAY’S zielona cebulka 140 g (FRITO LAY POLAND)

Kategoria: KARMY DLA ZWIERZĄT
Produkty Wyróżnione:
o PreVital Sterile (PARTNER IN PET FOOD)
o RAFI z jagnięciną 300 g (DNP)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Karma sucha TEO® bogata w wołowinę dla dorosłych kotów, 400 g (PUPIL FOODS)

Kategoria: WINA
Produkty Wyróżnione:
o Fresco Frizzante Rose 750 ml (AMBRA)
o Portada Czerwone Półsłodkie (TiM)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Carlo Rossi Refresh Mixed Berry (CEDC INTERNATIONAL)

Kategoria: WINA MUSUJĄCE I SZAMPANY
Produkty Wyróżnione:
o Martini Prosecco D.O.C. (BACARDI-MARTINI POLSKA)
o Gancia Prosecco D.O.C. (CEDC INTERNATIONAL)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Dorato Rosé 750 ml (AMBRA BRANDS)

Kategoria: WÓDKI CZYSTE
Produkty Wyróżnione:
o Stock Prestige Vodka 700 ml (STOCK POLSKA)
o Ostoya Vodka 500 ml (WYBOROWA PERNOD RICARD) 
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Finlandia Vodka 0,7 L (BROWN FORMAN POLSKA)

Kategoria: WÓDKI SMAKOWE
Produkty Wyróżnione:
o Dalkowski Wódka Wiśniowa 500 ml (Henkell&Co Polska)
o Stumbras Quince (Pigwa) 500 ml (MV POLAND)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Soplica Pigwowa 500 ml (CEDC INTERNATIONAL)

Kategoria: ALKOHOLE MOCNE POZOSTAŁE (POWYŻEj 18%)
Produkty Wyróżnione:
o Johnnie Walker Red Label 700 ml (DIAGEO POLSKA)
o Jim Beam White (STOCK POLSKA)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Jack Daniel’s Tennessee Whiskey 0,7 L (Brown Forman Polska)

Kategoria:  ALKOHOLE POZOSTAŁE (DO 18%)
Produkty Wyróżnione:
o Krupnik Słony karmel 16% (Marie Brizard Wine and Spirits Polska)
o Stock Crema 84 (STOCK POLSKA)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Baileys Original 0,7 l (DIAGEO POLSKA)

Kategoria: PIWA JASNE
Produkty Wyróżnione:
o Tyskie Gronie  butelka 0,5 l (KOMPANIA PIWOWARSKA)
o Harnaś Jasne Pełne butelka 0,5 l (CARLSBERG POLSKA)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Warka Jasne Pełne, butelka 0,5 L (ŻYWIEC SPRZEDAŻ I DYSTRYBUCJA)

Kategoria: PIWA SMAKOWE
Produkty Wyróżnione:
o Łomża Miodowe, butelka 0,5 L (VAN PUR)
o Pilsvar Aloes & Curacao, butelka 0,5 L (BROWAR PILSWEIZER)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:  Somersby Watermelon Beer Drink, butelka 0,4 L (CARLSBERG POLSKA)

Kategoria: PIWA BEZALKOHOLOWE
Produkty Wyróżnione:
o Warka Radler 0.0% Jabłko z miętą, butelka 0,5 L (ŻYWIEC SPRZEDAŻ I DYSTRYBUCJA)
o ŁOMŻA 0,0%, butelka 0,5 L (VAN PUR)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: LECH Free 0.0% (KOMPANIA PIWOWARSKA)

Kategoria: KOSMETYKI PIELĘGNACYJNE DLA DOROSŁYCH i ARTYKUŁY HIGIENICZNE
Produkty Wyróżnione:
o Apart Natural żel pod prysznic Jedwab i Jaśmin (GLOBAL COSMED GROUP)
o Biały Jeleń żel do higieny intymnej z aloesem 500 ml ("POLLENA" Kosmetyki i Mydła Naturalne )
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:Papier toaletowy Delikatnie Biały 8 rolek (VELVET CARE)

Kategoria: ARTYKUŁY I KOSMETYKI PIELĘGNACYJNE DLA DZIECI
Produkty Wyróżnione:
o Dzidziuś żel i szampon dla niemowląt i dzieci, 500 ml ("POLLENA" Kosmetyki i Mydła Naturalne )
o LULA BABY Chusteczki nawilżane z ALANTOINĄ 72szt. (STELLA PACK)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Bobini Musująca Malina 3 w 1 (GLOBAL COSMED GROUP)

Kategoria: ŚRODKI DO MYCIA NACZYŃ
Produkty Wyróżnione:
o Eco Line płyn do mycia naczyń (GOLD DROP)
o Biały Jeleń balsam do mycia naczyń 1 L (POLLENA Kosmetyki i Mydła Naturalne )
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Ludwik Płyn do mycia naczyń miętowy 1000 g (GRUPA INCO)

Kategoria: ŚRODKI DO PŁUKANIA
Produkty Wyróżnione:
o Sofin Fresh&Care płyn do płukania tkanin Górska Świeżość (GLOBAL COSMED GROUP)
o Perlux Koncentrat do płukania Perfume Passion 1L (LAKMA STREFA)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Silan Fresh Sky 925 ml (HENKEL POLSKA)

Kategoria: ŚRODKI DO PRANIA 
Produkty Wyróżnione:
o Proszek Persil Color 4 prania (HENKEL POLSKA)
o Booster żel do prania 6 enzym, 3 L (GOLD DROP)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Dosia Color proszek do koloru 300 g (RECKITT BENCKISER POLAND)

Kategoria: ŚRODKI CHEMICZNE CZYSZCZĄCE I ODŚWIEŻAJĄCE
Produkty Wyróżnione:
o Kret granulki do udrożniania rur (GLOBAL COSMED GROUP)
o Window Plus Spring Flower płyn do szyb i luster (GOLD DROP)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Domestos Przedłużona Moc l Pine Fresh 1250 m (UNILEVER POLSKA)

Kategoria: ARTYKUŁY GOSPODARSTWA DOMOWEGO
Produkty Wyróżnione:
o Anna Zaradna  Worki na śmieci SUPERMOCNE 60 L 10szt. (STELLA PACK)
o Klej Tadam (BRIPOX)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Jan Niezbędny, Worki na śmieci z taśmą Magnum 60 L, 10 sztuk (SARANTIS)

Kategoria: BATERIE
Produkty Wyróżnione:
o Baterie LONGLIFE AA, 4 szt. (SPECTRUM BRANDS POLAND)
o Baterie alkaliczne GP Super AA,  4 szt. (GP BATTERY POLAND)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Energizer Max Plus AA, 4 szt. (ENERGIZER CENTRAL EUROPE)

Kategoria:  „Super Produkt 2019”
Produkt, który w tym roku otrzymał największą liczbę punktów spośród wszystkich produktów zgłoszonych do Konkursu: 
Somersby Watermelon Beer Drink butelka 0,4 L (CARLSBERG POLSKA)

Kategoria: Lider dystrybucji produktów FMCG
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:  Eurocash Dystrybucja

Kategoria: Najlepsza hurtownia Cash & Carry
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:  Selgros Cash & Carry

Kategoria: Najlepszy producent oprogramowania dla handlu
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:  InsERT S.A.

Konkurs przebiegał pod nadzorem Agencji Badawczej KANTAR. Dane pochodziły ze wszystkich formatów sklepów oraz pełnego zakresu geograficznego kraju.

Redakcja miesięcznika Hurt & Detal serdecznie gratuluje WSZYSTKIM laureatom!

tagi: Złoty Paragon,