Wiadomości

Rutinoscorbin i Voltaren w czołówce rankingu Złota Lista Polskiego Zdrowia

Środa, 17 kwietnia 2019
Dwa produkty GSK znalazły się w czołówce rankingu Złota Lista Polskiego Zdrowia 2019. Rutinoscorbin zajął trzecie miejsce a Voltaren objął czwartą pozycję. Zwycięzcy zostali uhonorowani na gali wręczenia nagród podczas V Europejskiego Kongresu Samorządów w Krakowie.
„Złota Lista Polskiego Zdrowia” to ranking najważniejszych marek występujących na polskim rynku, mający na celu zwrócić uwagę na podmioty branży ochrony zdrowia, dbające każdego dnia o zdrowie Polaków. Lista została opracowana w oparciu o dane finansowe wartości sprzedaży oraz badanie opinii publicznej każdej z blisko 150 badanych marek.

„Niezmiernie cieszy nas, że aż dwie spośród marek GSK Consumer Healthcare znalazły się na wysokich pozycjach rankingu Złotej Listy Polskiego Zdrowia 2019. To dla nas wyjątkowe wyróżnienie, świadczące o zaufaniu pacjentów do naszych produktów. Wystarczy wspomnieć, że Rutinoscorbin jest dostępny w domowych apteczkach niezmiennie od 40 lat, a w 2018 roku jego sprzedaż przekroczyła 10 mln opakowań. Voltaren pomaga każdego roku milionom Polaków zmagać się z bólem stawów i mięśni” – powiedział Sławomir Szymankiewicz, Prezes Zarządzający GSK Consumer Healthcare na Polskę i Kraje Bałtyckie.

Lista ta została przygotowana przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRIS, spółkę IQVIA oraz firmę doradczą Acropolis, a we współpracę zaangażowana była również redakcja Forbes Polska. Znalazły się na niej marki leków OTC, szpitale, uzdrowiska i apteki.O GSK Consumer Healthcare
GSK jest firmą z obszaru zdrowia, działającą w oparciu o przesłanki naukowe, skoncentrowaną na poprawianiu jakości życia ludzi, by mogli osiągać więcej, czuć się lepiej i żyć dłużej. Działamy w trzech obszarach biznesowych: produkty farmaceutyczne, szczepionki i produkty ochrony zdrowia.

GSK Consumer Healthcare jest jedną z największych firm z obszaru produktów konsumenckich i zdrowotnych. GSK CH jest właścicielem znanych marek globalnych, takich jak Sensodyne, Voltaren, Theraflu, Paradontax, Panadol, Polident, Otrivin, Physiogel oraz lokalnych m.in. Rutinocorbin czy Cholinex. Te marki odnoszą sukcesy w ponad 100 krajach na całym świecie. Powstały w odpowiedzi na realne życzenia i potrzeby milionów osób, które każdego dnia na całym świecie wybierają je w aptekach, supermarketach, sklepach, a także on-line.tagi: Rutinoscorbin, Voltaren, ranking, Złota Lista Polskiego Zdrowia,