Kampanie i Promocje

Światowa premiera filmu Campari „Entering Red” w reżyserii Matteo Garrone

Wtorek, 12 lutego 2019
Campari, legendarny włoski apertif, ogłasza premierę najnowszej części serii Red Diaries: krótkometrażowy film pod tytułem „Entering Red”. Zgodnie z hasłem marki mówiącym, że każdy koktajl opowiada swoją historię, tegoroczna produkcja jest celebracją słynnego koktajlu Negroni, który obchodzi setne urodziny.
Kampania Campari Red Diaries, która rozpoczęła się w 2017 roku, bazuje na projekcie słynnych kalendarzy Campari – dobrze znanych wszystkim fanom świata mody. Tegoroczna odsłona, nawiązująca do hasła marki, według którego „każdy koktajl opowiada swoją historię”, skoncentrowana jest wokół filmu „Entering Red”. Produkcja, w której główne role zagrali Ana De Armas i Lorenzo Richelmy, została wyreżyserowana przez cieszącego się uznaniem krytyków, nominowanego do nagrody Oscara za film „Dogman”, włoskiego reżysera Matteo Garrone. Oficjalna premiera „Entering Red” miała miejsce 5 lutego 2019 roku w Mediolanie, podczas wielkiej gali, po której odbyła się ogólnoświatowa, cyfrowa premiera na oficjalnym kanale marki Campari w serwisie YouTube.

Praca przy projekcie takim, jak „Entering Red”, jest pobudzającym doświadczeniem. „Entering Red” było podróżą, odkrywaniem i nauką nie tylko dla naszej bohaterki, ale również dla mnie – powiedział tuż po premierze reżyser filmu, Matteo Garrone. Była to podróż do świata, który sam zacząłem poznawać w trakcie kręcenia filmu. Chciałem się w nim zanurzyć, jednocześnie próbując opowiedzieć historię, która sprawiłaby, że sama marka, której poświęcony jest film, będzie pełna życia. Rezultatem jest opowieść o odkrywaniu siebie w eleganckim i zmysłowym świecie Campari - onirycznym wymiarze, w którym zawsze króluje atrakcyjność. Od Hollywood i włoskich aktorów po światowej klasy barmanów, w roku stulecia Negroni, Campari ponownie udowadnia, że potrafi połączyć niezwykle utalentowanych ludzi i sprawić, że stworzą oni coś naprawdę specjalnego.

Mediolan, miejsce narodzin legendy Campari, oraz jego zabytki i atmosfera, odgrywają w filmie najistotniejszą rolę: zapierająca dech w piersiach Galleria Vittorio Emanuele II, należący do Davide Campariego bar Camparino oraz słynna na całym świecie mediolańska katedra nabierają w filmie życia, a dwa ostatnie miejsca dodatkowo koloru znanego jako „czerwień Campari”.

„Entering Red” jest intrygującą i pełną napięcia opowieścią, w której widzowie poznają pełną ciekawości Anę (w tej roli Ana de Armas), zwiedzającą tajemniczy Mediolan poprzez pryzmat legendarnego Campari. W filmie pojawia się też sześciu najlepszych na świecie barmanów, znanych jako Red Hands. W ramach świętowania stulecia koktajlu Negroni, każdy z nich stworzył unikalną wariację na temat klasycznego przepisu. Celebracja tego koktajlu odbije się echem na całym świecie - najważniejsze wydarzenia odbędą się we Florencji w trakcie Tygodnia Negroni, a ich celem będzie upamiętnienie miejsca, w którym sto lat temu pewien pełen ciekawości koneser Campari stworzył jeden z najwspanialszych koktajli w historii.

Campari to współczesny, przyciągający uwagę klasyk. Receptura, która pozostaje niezmieniona, powstała w Novarze w 1860 r. i jest podstawą kilku najbardziej znanych na świecie koktajli. Campari to napój alkoholowy uzyskiwany z naparu z gorzkich ziół, aromatycznych roślin oraz owoców zmieszanych z alkoholem i wodą. Dzięki żywemu, czerwonemu kolorowi, intensywnym aromatom i inspirującemu smakowi Campari stanowi od zawsze synonim intrygującej przyjemności, rozwijającej się w urzekające smakowe doświadczenie. Wartości te uczyniły markę Campari sławną na całym świecie jako symbol pełnego pasji włoskiego stylu i doskonałości.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnych kanałach mediów społecznościowych marki. Film „Entering Red” oraz materiały zakulisowe można obejrzeć już teraz w serwisie YouTube pod linkiem: https://www.youtube.com/channel/UCr8eZHwuymj8B0xEHiSqN9g


tagi: Campari „Entering Red”, CEDC ,