Wiadomości

Global Cosmed prognozuje 304 mln zł przychodów

Wtorek, 12 lutego 2019
Grupa Global Cosmed prognozuje, że przychody w 2019 roku wyniosą 304 mln zł, a EBITDA wyniesie 14 mln zł. Jak informuje spółka, prognoza nie uwzględnia ewentualnych akwizycji.
Jak czytamy w komunikacie spółki, prognoza zakłada urentownienie spółek dystrybucyjnych działających na rynkach zagranicznych w segmencie brandów oraz marek prywatnych, a także poprawę operacyjną w zakresie produkcji i logistyki. Opublikowana prognoza przychodów uwzględnia organiczny rozwój sprzedaży strategicznych brandów na wszystkich rynkach oraz optymalizację portfela marek prywatnych.

"Sprzedaż produktów pod markami należącymi do grupy Global Cosmed w ocenie zarządu zanotuje kolejne wzrosty, zarówno lokalnie, jak i na rynkach międzynarodowych. Zarząd zakłada jednocyfrową poprawę sprzedaży w 2019 roku rdr w Polsce oraz wysoką, dwucyfrową dynamikę sprzedaży za granicą" - podano w komunikacie.

"Planowana poprawa marży EBITDA do 4,6 proc. w 2019 roku z 3,4 proc. w roku 2018, będzie wynikać z rozwoju własnych brandów oraz lepszej efektywności w obszarze produkcji i logistyki" - podano w komunikacie.

"Kontynuowane będą inwestycje w wydajne maszyny produkcyjne w kosmetykach i chemii gospodarczej, z uwzględnieniem automatyzacji oraz dalszej integracji pionowej. Wydłużenie szarż produkcyjnych oraz bardziej efektywne planowanie, powinny przełożyć się na wydajność i przyśpieszenie rotacji, co w efekcie spowoduje bardziej optymalne rozłożenie kosztów stałych" - dodano.

"Spółka systematycznie monitoruje ten rynek w kraju i za granicą. Rozwój przez akwizycję jest elementem strategii rozwoju Global Cosmed i zarząd nie wyklucza takich transakcji" - podano w komunikacie.fot: globalcosmed.eu
źródło: bankier.pl

tagi: Global Cosmed, ekonomia, finanse,