Wiadomości

Karlovarské minerální vody największym dystrybutorem napojów bezalkoholowych w Europe Środkowej

Piątek, 01 lutego 2019
Czeski urząd antymonopolowy zatwierdził nabycie licencji i aktywów spółki PepsiCo w Republice Czeskiej przez Karlovarské minerální vody, a.s. holding (KMV). Umowa, ogłoszona w styczniu tego roku, została już zatwierdzona przez władze we wszystkich krajach (Republika Czeska, Słowacja i Węgry). Dzięki temu przejęciu KMV stała się największym dystrybutorem napojów bezalkoholowych w Europie Środkowej.
Karlovarské minerální vody, dzięki 11 zakładom, 2 400 pracownikom i 12,5 mld CZK obrotu rocznego, stała się regionalnym liderem na rynku w Europie Środkowej.

“Integracja firm zostanie sfinalizowana w przeciągu nadchodzących miesięcy. Cieszę się, że mogę połączyć zarówno najlepsze portfolio marek i produktów, jak i nasze doskonałe zespoły” mówi Alessandro Pasquale, dyrektor generalny KMV. „Połączenie naszych kompetencji jest najlepszą gwarancją długoterminowego sukcesu. Z wielką przyjemnością witam wszystkich nowych członków naszej wspaniałej rodziny.”

Portfolio nowego holdingu oferuje szeroką gamę napojów bezalkoholowych od naturalnych i smakowych wód mineralnych (np. marki Mattoni, Magnesia, Aquila), gazowanych napojów bezalkoholowych (np. Pepsi, Schweppes, Mirinda, 7Up), soków (np. Granini, Toma), herbat mrożonych (np. Lipton, Veritea, Aquila) po syropy oraz dwie marki słonych przekąsek – Lay’s i Cheetos.

„Jesteśmy dumni z tego osiągnięcia, naszą wizją jest zapewnienie europejskim konsumentom najbardziej kompletnego asortymentu lokalnych i międzynarodowych marek, ze szczególnym naciskiem na zdrowe nawodnienie i zrównoważony rozwój” dodaje Alessandro Pasquale, dyrektor generalny KMV.


tagi: Karlovarské minerální vody, dystrybutor napojów bezalkoholowych, Europa Środkowa, PepsiCo,