Drogeria

Pielęgnacja tkanin z korzyścią dla środowiska

Poniedziałek, 21 stycznia 2019
W dobie powszechnego użycia plastiku, rozwiązania pozwalające na ponowne przetwarzanie tworzyw sztucznych, mogą mieć znaczący wpływ na przyszłą kondycję środowiska naturalnego. Dzięki działaniom Procter & Gamble dążącym do idei gospodarki o obiegu zamkniętym, na polskim rynku dostępne są produkty Lenor i Lenor Unstoppables, których butelki w 50% wykonane są z materiałów z recyklingu. To jeden z elementów strategii zrównoważonego rozwoju firmy, zakładającej, że do 2030 r. wszystkie opakowania produktów P&G będą się nadawały do recyklingu.
  • Firma Procter & Gamble, jeden z największych światowych producentów branży FMCG, oferująca takie marki jak Vizir, Ariel, Pantene, Pampers, Head & Shoulders, Lenor, Fairy czy Gillette, przyspiesza swoje działania zmierzające do pozytywnego oddziaływania na środowisko naturalne.
  • W ramach tego zobowiązania, do produkcji opakowań produktów P&G w coraz większym stopniu wykorzystuje tworzywo sztuczne pochodzące z recyklingu, czyli tzw. PCR (Post Consumer Recycled Resin).tagi: Procter & Gamble, pielęgnacja tkanin, drogeria,