Wiadomości

Udany debiut 4Mass – właściciela marki Claresa na NewConnect

Czwartek, 10 stycznia 2019
4Mass – spółka specjalizująca się w produkcji i dystrybucji lakierów hybrydowych – zadebiutowała dziś na NewConnect wzrostem o 48,5% do 0,49 złotych. Wartość obrotów po pół godziny handlu sięgnęła blisko 1 mln zł, a właściciela zmieniło w tym czasie ponad 2 mln akcji. Obecność na giełdzie pozwoli zwiększyć rozpoznawalność firmy oraz jej marek w oczach kontrahentów i instytucji finansowych. 4Mass jest 387. spółką notowaną na NewConnect i pierwszym debiutem na tym rynku w 2019 roku.
W ramach oferty prywatnej i publicznej, spółka pozyskała blisko 3 mln zł. Środki pozwoliły na rozbudowę sieci dystrybucji, prace nad systemem informatycznym, zwiększenie pozycji marek własnych 4Mass w kanale e-commerce, oraz rozbudowę parku maszynowego. Obecne moce produkcyjne firmy to 50 tys. sztuk lakierów dziennie na jednej zmianie.

– Dzisiejszy debiut to bardzo ważny moment dla naszej spółki. Cieszymy się, że rynek NewConnect jest otwarty na firmy, które posiadają produkty bliskie konsumentowi. To bardzo dobry kierunek rozwoju, mamy nadzieję, że debiutów marek konsumenckich będzie coraz więcej. – komentuje Sławomir Lutek, prezes spółki 4Mass.

4Mass specjalizuje się w produkcji lakierów klasycznych oraz hybrydowych. Najbardziej rozpoznawalną marką spółki jest firma Claresa działająca na rynku od 2016 roku. Obecnie z jej produktów korzysta ponad 100 tys. użytkowniczek. 4Mass zajmuje się również wytwarzaniem i kreowaniem marek dla innych podmiotów handlowych.

W okresie od I do III kwartału 2018 r. spółka osiągnęła zysk netto w wysokości ponad 0,77 mln zł, co stanowi wzrost o 231 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. Przychody spółki po pierwszych dziewięciu miesiącach 2018 r. wynosiły 8,85 mln zł, natomiast w analogicznym okresie w 2017 roku utrzymały się na poziomie 3,57 mln zł – co stanowi wzrost o 148 proc. 

Kapitalizacja spółki przy kursie odniesienia 0,33 zł wynosi blisko 11 mln zł.tagi: 4Mass, Claresa, NewConnect ,