Wiadomości

Właściciel Grupy KONSPOL - rodzina Pazganów, wybiera Cargill, globalnego lidera branży, jako gwaranta dalszego rozwoju firmy.

Piątek, 14 września 2018
W dniu 13 września br. doszło do zawarcia porozumienia w sprawie przejęcia podmiotów działających w ramach Grupy KONSPOL przez amerykański koncern Cargill. Właściciele KONSPOLU zdecydowali o pozyskaniu zewnętrznego inwestora, aby zapewnić firmie dalszy dynamiczny rozwój w obliczu postępującej konsolidacji rynku.
Zawarta umowa zobowiązuje obydwie strony do dokonania finalnej transakcji w momencie uzyskania pozytywnej weryfikacji ze strony właściwych organów. Przedmiotem transakcji są wszystkie podmioty Grupy KONSPOL wraz z zapleczem produkcyjnym i portfolio produktowym. Oznacza to przejęcie zakładu produkcji pasz, pięciu kompleksów hodowlanych, ubojni oraz dwóch zakładów produkcyjnych. W efekcie Cargill będzie w pełnym zakresie kontynuował działalność  Grupy KONSPOL i jej dynamiczny rozwój, zapewniając ciągłość funkcjonowania firmy i jej marek.

Cargill to firma o ogromnym dorobku i globalnym zasięgu. Jednocześnie pozostaje firmą prywatną znajdującą się w rękach rodziny. W trakcie negocjacji miałem okazję przekonać się, że podzielamy wiele wartości. Mam pewność, że to najlepsza gwarancja przyszłości KONSPOLU, który, wraz z rodziną, rozwijam od ponad 40 lat – mówi Kazimierz Pazgan, założyciel Grupy KONSPOL

Firmą KONSPOL kierują następcy Kazimierza Pazgana - córka Magdalena i syn Konrad. Zakłady produkcyjne KONSPOLU są zlokalizowane w Nowym Sączu i w Słupcy. W ostatnich latach podjęto szereg działań inwestycyjnych w obszarach hodowli drobiu i produkcji wyrobów mięsnych. W efekcie firma dysponuje nowoczesną infrastrukturą w całym łańcuchu produkcji wyrobów drobiowych, od produkcji pasz, aż po finalne artykuły spożywcze, w tym szeroki asortyment wyrobów convenience. Te ostatnie wyróżniają KONSPOL na tle konkurencji i są z dużym powodzeniem eksportowane do kilkunastu krajów świata. Wśród klientów Grupy są największe sieci detaliczne.

Firma Cargill to światowy lider w produkcji żywności, działający od 153 lat i kierujący swoją ofertę do klientów w ponad 125 krajach. Decyzja o inwestycji w KONSPOL to konsekwencja docenienia wysokiej jakości produktów, zróżnicowanego asortymentu i innowacyjności.

Zaangażowanie w produkcję wysokiej jakości żywności i pasja dla innowacji czynią KONSPOL doskonałym uzupełnieniem naszego globalnego biznesu drobiowego - mówi Chris Langholz, Prezes Cargill Global Poultry. KONSPOL od lat konsekwentnie budował pozycję nowoczesnego producenta żywności, którego produkty doceniają klienci, zarówno w Polsce, jak i na innych rynkach – dodaje Prezes Langholz

Przejęcie KONSPOLU zwiększa zaangażowanie inwestycyjne Cargill w Polsce – obecnie koncern ma pracowników w 29 zakładach na terenie kraju.

Grupę Konspol w procesie przygotowania transakcji, w wymiarze doradztwa finansowego obsługuje Robobank, wspierany przez M2G oraz White & Case, jako doradca prawny. Wsparcie prawne dla Cargill stanowi Kancelaria Sołtysiński, Kawecki & Szlęzak.

Docelowa transakcja zwiększy potencjał przedsiębiorstw pozostających w rękach rodziny Pazganów. Wśród ambitnych planów inwestycyjnych, wiodące są projekty w zakłady produkcyjne w Azji, między innymi realizowana już inwestycja w Indonezji. Pazganowie chcą też być aktywnymi inwestorami na dynamicznie rozwijających się rynkach Europy Wschodniej. Obok działalności hodowlanej i produkcyjnej, rodzina dysponuje dużym doświadczeniem w branży budowlanej i nieruchomości, które wyznacza kolejny potencjalny kierunek rozwoju.

Cargill
150 000 pracowników Cargill w 70 krajach nieustannie realizuje cel koncernu, którym jest dostarczanie światu żywności w sposób bezpieczny, odpowiedzialny i zrównoważony. Codziennie łączymy rolników z rynkami, klientów z surowcami, oraz ludzi i zwierzęta z niezbędnymi produktami żywnościowymi.

Łączymy 153 lata doświadczenia z nowymi technologiami i doświadczeniami, aby pełnić rolę zaufanego partnera klientów z branży spożywczej, finansowej i przemysłowej w ponad 125 krajach. Razem budujemy lepszą, zrównoważoną przyszłość rolnictwa. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź Cargill.com i nasze Centrum Prasowe.tagi: Grupa KONSPOL, Cargill, globalnego,