Wiadomości

Hochland wśród Orłów Wprost Regionu Wielkopolskiego!

Wtorek, 20 marca 2018
Firma Hochland Polska została nagrodzona Orłem Tygodnika „Wprost” dla Przedsiębiorstwa Regionu. Gala obejmująca Wielkopolskę odbyła się w poniedziałek 19 marca w hotelu Sheraton w Poznaniu. Orły Wprost to nagrody dla firm, samorządów, wybitnych osobowości regionu oraz projektów transgranicznych i ponadnarodowych.
To nagroda dla tych, którzy wnoszą szczególny wkład w rozwój gospodarki, regionu oraz kraju. Którzy na co dzień dbają o Rzeczpospolitą nie tylko w wielkich dziełach i czynach, ale w drobnych z pozoru decyzjach i działaniach, które w codziennych zmaganiach tworzą kształt Polski. Orły Wprost to nawiązanie do wyjątkowego wyróżnienia, które otrzymał wydawca „Wprost”, Michał Maciej Lisiecki, od Instytutu im. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego za to, iż w codziennej działalności dowiódł, że prowadząc biznes, można nieść białoczerwoną flagę wysoko, być patriotą i działać na rzecz Polski. Symbolem wyróżnienia stało się godło Państwa Polskiego - wizerunek Orła Białego - które wisiało w siedzibie Prezydenta i Rządu II RP od roku 1945 przy 43 Eaton Place w Londynie, tzw. „Zamku”. Statuetki dla wiodących przedsiębiorstw w regionie odebrały firmy z największym średnim zyskiem netto. Nagrodzonych wybrano na podstawie zestawienia przygotowanego przez firmę Bisnode, czynnikiem, który jest brany pod uwagę jest zysk netto z ostatnich 3 lat, a także największy średni procentowy wzrost zysku netto.

Spółka Hochland Polska została powołana do życia w 1993 roku, a w roku 1995 uruchomiono produkcję serów w fabryce Hochland Polska w Kaźmierzu. Hochland Polska należy do Grupy Hochland SE, która zatrudnia ponad 4.200 pracowników w wielu zakładach produkcyjnych i osiąga rocznie obroty rzędu 1,2 miliarda Euro. Tym samym Hochland należy do największych producentów i firm uszlachetniających sery w Europie. Sery z oferty firmy Hochland są sprzedawane w ponad 30 krajach. Hochland jest firmą rodzinną, której nazwa już od ponad 90 lat gwarantuje najwyższą jakość produktów. W ofercie firmy znajdują się kremowe sery topione, kremowe twarogowe (Almette), żółte dojrzewające, pleśniowe (Valbon) i wiele innych, które przeznaczone są dla handlu detalicznego, a koncepcje produktów dostosowane do potrzeb przemysłu spożywczego oraz gastronomii.

“Cieszy fakt, że to właśnie firma Hochland Polska została nagrodzona, jako jedno z największych, zyskownych przedsiębiorstw oraz najbardziej dynamicznie powiększających swoje zyski. Co ważne, firmy wyróżnione muszą spełniać dodatkowe warunki: brak strat, czyste konto w bazach nierzetelnych płatników i odpowiednia rentowność.” – powiedział Jacek Wyrzykiewicz, PR & Marketing Services Manager w Hochland Polska.tagi: Hochland, Orły Wprost Regionu Wielkopolskiego,