Wiadomości

Abris kupuje Velvet CARE - lidera kategorii papierowych w Polsce

Piątek, 02 marca 2018
VLET Holdings S. a. r. l., spółka zależna funduszu Abris CEE Mid-Market III LP, zarządzanego przez Abris Capital Partners Ltd., 27 lutego 2018 roku podpisała z funduszem AVALLON umowę nabycia większościowego pakietu udziałów Velvet CARE Sp. z o. o., jednego z największych producentów papierowych wyrobów higienicznych w Polsce. Transakcja będzie jeszcze podlegać standardowej procedurze zatwierdzenia przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).
Velvet CARE jest wiodącym polskim producentem markowych celulozowych produktów higienicznych (m.in chusteczek higienicznych, papierów toaletowych, papierowych ręczników kuchennych) oraz właścicielem kultowej w Polsce marki Velvet, mogącej się pochwalić ponad 20- letnią historią sukcesu na polskim rynku oraz rozpoznawalnością wśród Polaków wynoszącą aż 96%.

Paweł Gieryński, Partner Zarządzający Abris Capital Partners, komentuje: „Kluczowym założeniem strategii Abris jest tworzenie z firm, które trafią pod nasze skrzydła, polskich i regionalnych czempionów w swoich branżach. Takie są też nasze ambicje w stosunku do Velvet CARE. Chcemy, aby w ciągu kilku lat spółka stała się liderem w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Zamierzamy to osiągnąć dwutorowo: z jednej strony poprzez rozwój organiczny, w czym niewątpliwie pomogą nam ostatnie duże inwestycje firmy znacząco zwiększające jej moce produkcyjne, a z drugiej poprzez przejęcia interesujących podmiotów w regionie.” Artur Pielak, Prezes Zarządu Velvet CARE Sp. z o. o., dodaje: „Marka Velvet jest od wielu lat liderem polskiego rynku, cieszącym się niesłabnącą popularnością wśród konsumentów, będąc zarazem dla nich synonimem najwyższej jakości papierniczych wyrobów higienicznych. Firma Velvet CARE jest nowoczesną organizacją o wielkim potencjale, dlatego cieszymy się, że dzięki dalszemu wsparciu i doświadczeniu Abris będziemy kontynuować strategiczny rozwój Velvet CARE w Polsce oraz stopniowo budować pozycję na rynkach eksportowych w celu osiągnięcie statusu lidera w Europie Środkowo-Wschodniej.”

Firma Velvet CARE powstała w sierpniu 2013 roku, ale jej korzenie sięgają znacznie dalej, bo aż do 1897 roku. To właśnie wtedy powstała Papiernia w Kluczach k. Olkusza, gdzie od 120 lat znajduje się główny zakład produkcyjny spółki.

„W 2013 roku AVALLON nabył Velvet CARE ze wsparciem menedżerów spółki od koncernu Kimberly Clark. Od momentu zakupu firma podwoiła sprzedaż, znacząco zwiększyła zyski, zainwestowała blisko 250 milionów złotych w rozwój, w tym w kluczowy dla dalszego wzrostu projekt nowej maszyny papierniczej. Spółka ma jeden z najlepszych zespołów menedżerskich w Polsce, który doskonale wpisał się w filozofię AVALLON opartą o wspólne inwestycje z menedżerami. Wraz z nowym, doświadczonym inwestorem zespół ma szansę na osiągnięcie kolejnego spektakularnego sukcesu.” – podsumowuje Tomasz Stamirowski, Partner Zarządzający AVALLON.


tagi: Abris, Velvet CARE, nabycie, sprzedaż, większościowy pakiet udziałów,