Wiadomości

Nestlé w rankingu 50 najbardziej innowacyjnych firm na świecie

Środa, 21 lutego 2018
Innowacja jest kluczowym aspektem funkcjonowania każdej, odnoszącej sukcesy firmy, a myślenie innowacyjne przybiera postać doskonałych produktów, które odnoszą sukces na rynku. W tegorocznym rankingu Boston Consulting Group 50 najbardziej innowacyjnych firm świata (50 Most Innovative Companies) znalazła się firma Nestlé.
W czołówce rankingu znalazły się firmy z grupy Digital Natives, takie jak Apple, Google, Amazon, Tesla, Facebook. Jest to także największa grupa stanowiąca 18 podmiotów spośród 50 wyróżnionych firm. Drugą pod względem liczebności reprezentację stworzyli dostawcy produktów i usług konsumenckich, w gronie których znalazła się firma Nestlé.

Ranking 50 najbardziej innowacyjnych firm na świecie „50 Most Innovative Companies“ jest przygotowywany w oparciu o opinie menadżerów, wskazujących najbardziej innowacyjne firmy z sektora, w którym są zatrudnieni. Jest to tym bardziej prestiżowe wyróżnienie, gdyż firmy doceniane są przez ekspertów orientujących się w warunkach biznesowych danej branży. Dodatkowo tegoroczny raport został rozszerzony o trzy kryteria finansowe: całkowity zwrot dla akcjonariuszy (TSR), wzrost przychodu oraz wzrost marży.

Więcej informacji: Link BCGtagi: Nestlé, ranking, innowacyjna firma,