Nowości

Orzechowe nowości od Bakalland

Wtorek, 16 stycznia 2018
Bakalland – lider rynku bakalii – rozszerza portfolio produktów o trzy nowe propozycje w kategorii orzechów: Migdały lekko solone, Nerkowce lekko solone, Orzechy laskowe prażone. Wszystkie nowości prażone w piecu pozbawione są dodatku tłuszczów i mają „czyste etykiety”. Dzięki temu doskonale sprawdzą się jako zdrowa, naturalna przekąska.
Orzechy idealnie wpisują się w panujące trendy żywieniowe i potrzeby Konsumentów, którzy szukają produktów prozdrowotnych, będących jednocześnie uzupełnieniem ich codziennej diety. Cenne właściwości orzechów dostrzegli również eksperci z Instytutu Żywności i Żywienia, włączając je na drugim miejscu do gruntownie przebudowanej piramidy zdrowia i aktywności fizycznej w 2016 r. Największą popularnością cieszą się migdały, nerkowce, orzechy włoskie i laskowe, które skupiają już prawie 90 proc. rynku orzechów*. Obok ich klasycznych wariantów, Konsumenci coraz chętniej sięgają również po odmiany przekąskowe, na przykład prażone czy z lekkim dodatkiem soli.

Nowości Bakalland to starannie dobrane orzechy: migdały, nerkowce, orzechy laskowe, pochodzące z najlepszych plantacji, prażone w piecu. Migdały i nerkowce dla podkreślenia smaku zostały dodatkowo oprószone solą. Dzięki odpowiedniej recepturze przygotowania, pozbawione są dodatku tłuszczów i mają w 100 proc. naturalny skład. Co więcej, poręczna gramatura opakowań (70 g, 90 g) „otwórz-zamknij” sprawia, że stanowią doskonałe rozwiązanie przekąskowe.

Orzechy zamknięte zostały w ekspozycyjnym opakowaniu, budującym blok, ze specjalnym okienkiem podkreślającym wysoką jakość produktu. O walorach orzechów przeczytać można również na opakowaniu – na odwrocie znajduje się atrakcyjna grafika zawierająca najistotniejsze informacje o składzie, pochodzeniu i wartościach odżywczych.

Orzechy to bardzo perspektywiczna kategoria w segmencie bakalii. Doskonale sprawdzają się nie tylko jako dodatek do dań, ale także pełnowartościowa przekąska między posiłkami, która dostarcza energii i niezbędnych składników odżywczych. Konsumenci chętnie sięgają po nie w ciągu dnia. Odpowiadając na ich potrzeby, postanowiliśmy wzbogacić nasze portfolio orzechów prażonych w piecu i obok pistacji zaoferować również prażone w piecu lekko solone migdały i nerkowce oraz blanszowane orzechy laskowe. Co ważne, wszystkie te produkty charakteryzują się czystym składem – bez dodatku tłuszczu – mówi Ewelina Haraburda, Kierownik Produktu marki Bakalland.

Migdały lekko solone (90 g), cena 8,99 zł
Migdały lekko solone to kompozycja orzechów prażonych w piecu, oprószonych solą. Dzięki specjalnej metodzie prażenia, nie zawierają dodatku tłuszczów i mają „czystą etykietę”. Migdały to bogactwo witaminy E, potasu i magnezu, stanowią więc naturalną, smaczną i zdrową przekąskę.

Nerkowce lekko solne (70 g), cena 8,99 zł
Nerkowce lekko solone Bakalland zawierają w 100 proc. naturalne składniki – tylko wysokiej jakości orzechy nerkowca i sól. Zostały odpowiednio uprażone w piecu, dzięki czemu w składzie nie zawierają dodatkowych tłuszczów i stanowią pełnowartościową, zdrową przekąskę. Orzechy nerkowca są doskonałym źródłem magnezu, cynku i żelaza.

Orzechy laskowe prażone, blanszowane (90 g), cena 8,99 zł

Orzechy laskowe prażone, blanszowane Bakalland to pełnowartościowy, w pełni naturalny produkt bez dodatku tłuszczów. Stanowią cenne źródło witaminy E, potasu i żelaza, dzięki czemu mogą być zarówno zdrową przekąską w ciągu dnia, jak i dodatkiem do dań wytrwanych i sałatek.

Od stycznia bakalie, przekąski w postaci batonów zbożowych, batonów proteinowych, produkty śniadaniowe oraz produky do wypieków marek Bakalland i Delecta można kupić za pośrednictwem pierwszej na polskim rynku Platformy Zakupowej ebakalland.pl.
* Bakalland za Nielsen – Panel Handlu Detalicznego, Cała Polska jako suma rynków: Hipermarkety, Supermarkety bez Dyskontów, Dyskonty (metoda paragonowa), Duże sklepy spożywcze z wyłączeniem sieci chemicznych, Średnie sklepy spożywcze, Małe sklepy spożywcze, Sklepy winno-cukiernicze, Kioski, Stacje benzynowe,  sprzedaż wartościowa, grudzień 2016-listopad 2017 w kategorii Orzechy czyste.


tagi: Bakalland, bakalie,