Wiadomości

CHEP i Endurance Technologies wyróżnione w konkursie Automotive Global Awards

Wtorek, 16 stycznia 2018
CHEP, lider w rozwiązaniach dla łańcucha dostaw, podczas szóstej edycji konkursu Automotive Global Awards otrzymała prestiżową nagrodę Environmental Sustainability Award za wiodącą rolę w promocji zrównoważonego rozwoju w globalnym łańcuchu dostaw. Wręczenie odbyło się 6 listopada w Londynie. Tę samą nagrodę otrzymał partner biznesowy CHEP – firma Endurance Technologies, lider w branży produkcji podzespołów samochodowych zlokalizowany w Indiach. Obydwie firmy wyróżniono za wspólne działania na rzecz redukcji emisji CO2 oraz zapobieganiu procesom deforestacji w globalnym łańcuchu dostaw.
Jury Automotive Global Awards doceniło doskonałe wyniki w 22 kategoriach logistyki automotive, zaopatrzenia i łańcucha dostaw. Na organizowaną przez dom medialny Three6Zero, coroczną światową galę wręczenia nagród zapraszani są liderzy branży przemysłowej i logistycznej, producenci OEM oraz zewnętrzni usługodawcy logistyczni (LSP), aby wspólnie celebrować innowacje i wzrost w branży samochodowej.

DK Rai, dyrektor CHEP Automotive India, podsumowuje: „Starania samej tylko firmy CHEP zapewniają ochronę około 360 drzew rocznie w zakresie pozyskiwania materiału i emisji CO2. Szeroki zakres działań operacji automotive i logistycznych w Indiach są dobrym przykładem na to, jak niewielka zmiana może zyskać duży wpływ w razie wdrożenia na dużą skalę”.

Firma CHEP już od 1975 roku współpracuje z ponad 3000 klientów z całego świata, w tym także z najważniejszymi producentami samochodów oraz wytwórcami z segmentu Tier1. Świadcząc proekologiczne, ograniczające koszty usługi poolingu nośników transportowych różnego typu, firma CHEP redukuje całkowity koszt łańcucha dostaw, jednocześnie poprawiając jego wydajność i minimalizując ślad węglowy uczestniczących klientów. Ponadto CHEP optymalizuje trasy transportowe w celu redukcji pustych przebiegów.

Atul Deodikar z firmy Endurance Technologies potwierdza: „Odnosimy duże korzyści w zakresie zrównoważonego rozwoju dzięki partnerstwu z CHEP – to najlepszy sposób na zredukowanie śladu węglowego. Opakowania CHEP wielokrotnego użytku dla komponentów samochodowych nie tylko oszczędzają lasy, ale także umożliwiają recykling materiałów opakowaniowych, dzięki czemu odpady nie trafiają na wysypiska. Model biznesowy CHEP bazujący na współdzieleniu, wielokrotnym użytkowaniu, recyklingu i ograniczeniu odpadów znakomicie sprawdził się w naszym przedsiębiorstwie. Pomaga on także w utrzymaniu zużycia zasobów logistycznych na minimalnym poziomie.

Jury skomentowało: „CHEP i Endurance Technologies są liderami kompleksowego zrównoważenia. W tym przypadku występuje konkretna i mierzalna redukcja zużycia paliw kopalnych w sieci transportowej – dotyczy to zarówno materiałów opakowaniowych i paliwa, jak i emisji. Można także stwierdzić pozytywny wpływ na nakłady siły roboczej dzięki ograniczeniu interwencji przeładunkowych oraz możliwościom, jakie stwarza pooling sprzętu. Opisany proces jest bardzo cenny i stanowi przykład pomyślnego wdrożenia opakowań wielokrotnego użytku”.

Nagroda Automotive Global Supplier Award już drugi rok z rzędu trafia do CHEP. W 2016 r. spółka CHEP Automotive Europe oraz producent segmentu Tier 1 – firma Eberspächer – wygrały nagrodę Product Innovation Award za promowanie innowacji. To wyróżnienie przyznano za nowe, wydajne opakowania wielokrotnego użytku, które zoptymalizowały międzykontynentalny łańcuch dostaw Eberspächer.
Informacje o firmie Endurance Technologies, Ltd.
Znana także jako grupa Endurance, firma Endurance Technologies Ltd. jest wiodącym indyjskim producentem komponentów samochodowych. Portfel produktów obejmuje m.in. odlewy aluminiowe (w tym także obręcze kół), zawieszenia, układy przeniesienia napędu oraz hamulce. Firma dysponuje 18 zakładami w Indiach i 8 zakładami w Europie. Więcej informacji można znaleźć w witrynie: https://endurancegroup.com.

Informacje o firmie CHEP
CHEP jest globalnym dostawcą rozwiązań z zakresu obsługi łańcucha dostaw świadczącym usługi dla firm z branży dóbr konsumpcyjnych, żywności, napojów, produkcji i handlu w ponad 60 krajach. CHEP oferuje szeroką gamę platform logistycznych i operacyjnych oraz usług wsparcia, których celem jest zwiększanie wydajności, obniżanie kosztów i udoskonalanie metod ochrony środowiska. CHEP zatrudnia 12 500 pracowników oraz dysponuje ponad 300 milionami platform wielokrotnego użytku (palet i kontenerów), obsługujących ponad 500 000 lokalizacji klientów, do których zaliczają się globalne marki, takie jak Procter & Gamble, Sysco, Kellogg’s czy Nestlé. CHEP należy do Grupy Brambles, w skład której wchodzi również IFCO, wiodący dostawca plastikowych pojemników wielokrotnego użytku (RPC) dla globalnego łańcuch dostaw świeżej żywności oraz specjalistycznych rozwiązań logistycznych dla przemysłu motoryzacyjnego. Więcej informacji można znaleźć w witrynie chep.com. Więcej informacji o grupie Brambles można znaleźć w witrynie: www.brambles.com.tagi: CHEP, Endurance Technologies, konkurs, Automotive Global Awards ,