Wiadomości

Kernel zrealizował strategię rozwoju banku ziemi

Środa, 12 lipca 2017
Kernel zrealizował ogłoszoną w ubiegłym roku strategię rozwoju banku ziemi rolnej. Chce się teraz skupić na integracji przejętych ostatnio aktywów - podała spółka w komunikacie.
W czerwcu Kernel sfinalizował przejęcie Ukrainian Agrarian Investments (UAI), zarządzającej ponad 190 tys. hektarami dzierżawionych gruntów rolnych i magazynami na ok. 200 tys. ton ziarna, a w lipcu spółka przejęła Agro Invest Ukraine z ponad 27,5 tys. hektarami dzierżawionych gruntów rolnych i magazynami na ok. 170 tys. ton ziarna.

"Akwizycje tych aktywów kończą naszą strategię ekspansji banku ziemi" - powiedział, cytowany w komunikacie, Evgeniy Osipov, dyrektor biznesu agro w Kernelu.

"UAI zarządza jednym z większych na Ukrainie banków ziemi rolnej wysokiej jakości, w pobliżu istniejących aktywów Kernela. Z kolei w przypadku Agro Invest Ukraine naszym głównym celem była światowej klasy infrastruktura magazynowa, która uzupełniła naszą ostatnią ekspansję banku ziemi w regionie. Przejęliśmy silosy z możliwościami magazynowymi na ponad 170 tys. ton ziarna, co zaoszczędziło nam dwóch lat budowy takich magazynów od zera. Dziś skupiamy się na integracji przejętych aktywów, by podnieść ich efektywność operacyjną i poziomy produktywności do standardów Kernela" - dodał dyrektor.źródło: bankier.pl


tagi: Kernel, strategia rozwoju, bank ziemi,