Kategorie produktów

Trzy pytania do...

Środa, 15 czerwca 2016 HURT & DETAL Nr 06/124. Czerwiec 2016
Trzy pytania do Piotra Pietrzykowskiego, Prezesa Green Factory Logistics kieruje Joanna Kowalska.
Magazynowanie towarów jest szczególnie istotne dla firm, które nie posiadają warunków do samodzielnego ich przechowywania. Czym wyróżnia się Państwa oferta?

Cytując klasyka „Jeśli jest coś, czego nie potrafimy zrobić wydajniej, taniej i lepiej niż konkurenci, nie ma sensu, żebyśmy to robili i powinniśmy zatrudnić do wykonania tej pracy kogoś, kto zrobi to lepiej niż my”. Udział w kosztach transportu przedsiębiorstwa korzystającego z outsourcingu jest co prawda duży, ale udział w kosztach magazynowania już nie, co sumarycznie daje koszty średnie. Obsługa dystrybucji towaru o krótkiej dacie przydatności należy do najtrudniejszych. Spóźnienia czy brak realizacji dostawy skutkuje często karami finansowymi, a niekiedy zerwaniem współpracy. Doświadczenie jakie nabyliśmy przy realizacji dostaw Green Factory, dla których odmowa przyjęcia towaru wiąże się zazwyczaj z utylizacją, jest bardzo doceniane przez naszych obecnych partnerów biznesowych. Korzystając z naszych kompleksowych usług, mają możliwość bezproblemowo rozwijać własną sprzedaż, jak i dobre relacje z odbiorcą.

W GFL oferujemy najwyższą terminowość i poprawność wykonania zlecenia, przy zachowaniu temperatury w całym łańcuchu.

Posiadacie certyfikowane magazyny. Ile ich obecnie macie, jak wygląda ich zabezpieczenie i procedura przechowywania towarów?

Obecnie posiadamy certyfikaty w zakresie zgodności ze standardem IFS Logistics dla dwóch magazynów, w lokalizacjach w Sosnowcu oraz w Błoniu. Zapewniamy ochronę przed szkodnikami, posiadamy umowy w zakresie monitorowania oraz zwalczania szkodników przez firmy zewnętrzne, dodatkowo personel jest przeszkolony w zakresie postępowania w przypadku obecności szkodników w okolicach oraz wewnątrz magazynu. Kolejnym elementem jest przechowywanie produktów w odpowiednich warunkach (temperatura w zakresie od 2 do 6˚C lub inny odpowiedni dla produktów zakres, wilgotność poniżej 70%). W magazynach funkcjonuje stały monitoring temperatury i wilgotności, w przypadku przekroczeń natychmiastowy sygnał alarmowy powoduje podjęcie szybkich i skutecznych działań, aby przywrócić optymalne dla produktów wartości.

Co w ramach dystrybucji chłodniczej oferujecie swoim klientom?

W ramach dystrybucji nasi klienci mają zapewnione, że łańcuch zimna będzie zachowany. Produkty transportowane są w temperaturach zalecanych przez naszych zleceniodawców. Wszystkie załadunki z naszych magazynów są przewożone w zakresie od 2 do 4˚C. Przed załadunkiem u klientów oraz w momencie dostawy do punktów przeznaczenia, kierowcy mogą przygotować wydruk z rejestratora temperatury z naszych naczep.


tagi: Piotr Pietrzykowski, Green Factory Logistics,