Złoty Paragon

Konkurs „Złoty Paragon 2016 – Nagroda Kupców Polskich” rozstrzygnięty!

Poniedziałek, 06 czerwca 2016 Autor: Tomasz Pańczyk,
W dniu 2 czerwca podczas uroczystej Gali w warszawskim Teatrze Kamienica wręczone zostały prestiżowe statuetki "Złoty Paragon - Nagroda Kupców Polskich".

W dniu 2 czerwca 2016 już po raz szósty – dzięki czytelnikom miesięcznika Hurt & Detal, którzy wzięli udział w specjalnym głosowaniu – redakcja mogła zaprezentować te produkty, które w sposób szczególny wpłynęły w ubiegłym roku na rozwój handlu detalicznego w Polsce i nagrodzić te, które według nich wyróżniały się największą konkurencyjnością na rynku.
Do konkursu zgłoszonych zostało blisko 400 produktów w 65 kategoriach.

Podczas uroczystej Gali wręczono 66 prestiżowych statuetek „Złoty Paragon 2016” i 130 Wyróżnień w kategoriach produktowych „Lider Sprzedaży”.
Ponadto wręczono 14 statuetek specjalnych dla osób, firm i usług.
Podczas uroczystej Gali gościliśmy ponad 320 osób z branży FMCG.

Uroczystą galę poprowadził znakomity duet – Zygmunt Chajzer oraz Dorota Gardias. Specjalnie dla Gości Wydawnictwa – w fantastycznej sztuce – bogatej w błyskotliwe dialogi, dowcipne sytuacje oraz sceny pełne wzruszenia – wystąpiła plejada znakomitych aktorów. Wrażeń podczas spotkania dopełniło wyśmienite menu oraz niepowtarzalny klimat Teatru Kamienica.


Gala była też doskonałą okazją do świętowania 10-lecia miesięcznika Hurt & Detal, której kumulacją był okazały tort urodzinowy.

Kolegium Redakcyjne przyznało w tym roku statuetki specjalne w następujących kategoriach:


Nagrody Specjalne dla linii produktów:

• Linia naturalnych wędlin „Sokołów Naturrino”, firmy SOKOŁÓW S.A.
• Linia produktów „KARMELLOVE”, firmy Lotte Wedel Sp. z o.o.
• Linia pralin „Cherrissimo”, firmy ZPC Mieszko S.A.


Nagrody Specjalne od kolegium redakcyjnego w kategoriach:

• Osobowość Sektora FMCG: Jan Kolański, Prezes Zarządu Colian Holding

• Osobowość Handlu i Dystrybucji: Luis Amaral, Prezes Zarządu Grupy Eurocash

• Biznes, Rodzina, Tradycja: Józef i Marian Koral – twórcy sukcesu marki lodów „Bracia Koral”

• Społeczna Odpowiedzialność Biznesu: Carlsberg Polska Sp. z o.o. za kampanię „Weź mnie w obroty”

• Urządzenia fiskalne: Kasa fiskalna NOVITUS SENTO LAN E - firmy COMP S.A.

Nagrody Jubileuszowe:

• Andrzej Szumowski, Prezesa Stowarzyszenia Polska Wódka – za 10-letnią promocję polskiej wódki na rynku krajowym i za granicą w ramach PVA.

• Tadeusz Czarniecki – za wykreowanie znanych marek i linii produktowych herbat – liderów w swoich kategoriach.

• Marka TYMBARK – za 80-letnią obecność na polskim rynku, dynamiczny rozwój oraz bogatą ofertę produktową.

• Marka GELLWE – za 30 lat kultywowania polskiej tradycji kulinarnej.

• Marka KAMIS – za 25 lat obecności i rozwoju na polskim rynku

• CEDROB S.A. – za 25 lat obecności i rozwoju na polskim rynku.


W kategoriach "LIDER SPRZEDAŻY" Laureatami zostali:

Kategoria: HERBATY
Produkty Wyróżnione:
Big-Active Herbata Zielona z maliną i marakują 20 torebek (HERBAPOL-LUBLIN)
POSTI Rodzinna Klasyczna Herbata czarna (POSTI)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Minutka Herbata czarna ekspresowa 100 torebek (MOKATE)

Kategoria:  HERBATY FUNKCJONALNE I OWOCOWE
Produkty Wyróżnione:
POSTI Żurawina Herbata owocowa 20 torebek (POSTI)
LOYD Yerba Mate z mandarynką 20 torebek (MOKATE)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Herbaciany Ogród Malina 20 torebek (HERBAPOL-LUBLIN)

Kategoria: KAWY ROZPUSZCZALNE
Produkty Wyróżnione:
Caffetteria Mokate Cappuccino z magnezem 110 g (MOKATE)
Tchibo for Black 'N White Kawa rozpuszczalna 200 g (TCHIBO WARSZAWA)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Inka 150 g (GRANA)

Kategoria: KAWY W ZIARNACH I MIELONE
Produkty Wyróżnione:
WOSEBA MOCCA FIX GOLD Kawa mielona stabilo 250 g (WOSEBA)
Caffetteria Mokate Coffee Selected Africa 500 g (MOKATE)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon:Tchibo Family Kawa mielona 250 g (TCHIBO WARSZAWA)

Kategoria: WODY
Produkty Wyróżnione:
Żywiec Zdrój Woda Niegazowana 1,5 l (ŻYWIEC ZDRÓJ)
Kubuś Waterrr o smaku truskawki 0,5 l (TYMBARK – GRUPA MASPEX)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Cisowianka Lekko Gazowana 0,5 l (POLSKIE ZDROJE)

Kategoria:  NAPOJE
Produkty Wyróżnione:
Napój Tymbark Wiśnia-Jabłko w butelce PET 2 l (TYMBARK – GRUPA MASPEX)
Frugo czarne w lekkiej butelce 0,5 l (FOODCARE)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Coca-Cola 0,5 l (COCA-COLA HBC POLSKA)

Kategoria:  SOKI i NEKTARY
Produkty Wyróżnione:
Hortex Pomarańcza Sok 100% w butelce 1 l (HORTEX HOLDING)
ROKO PREMIUM Sok 100% Jabłko 1 l (ZBYSZKO COMPANY)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Tymbark Sok 100% Pomarańcza w kartonie 1 l (TYMBARK – GRUPA MASPEX)

Kategoria: SYROPY
Produkty Wyróżnione:
Syrop Łowicz Malina w szklanej butelce 440 ml (AGROS-NOVA GRUPA MASPEX)
Syrop Paola Malina 420 ml (HOOP POLSKA)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Syrop Herbapol Owocowa Spiżarnia Malina 420 ml (HERBAPOL - LUBLIN)

Kategoria:  NAPOJE ENERGETYCZNE I IZOTONICZNE
Produkty Wyróżnione:
BLACK ENERGY DRINK puszka 250 ml (FOODCARE)
Powerade Mountain Blast butelka 0,7 l (COCA-COLA HBC POLSKA)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: TIGER Classic puszka 250 ml (MWS GRUPA MASPEX)

Kategoria: PRODUKTY ŚNIADANIOWE I ZBOŻOWE
Produkty Wyróżnione:
Lubella Corn Flakes Klasyczne 500 g (LUBELLA GRUPA MASPEX)
Fitella Płatki ZERO cukru z truskawkami 225 g (FOODCARE)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Nestlé Corn Flakes 250 g (CPP TORUŃ PACIFIC)

Kategoria: DŻEMY, MARMOLADY, POWIDŁA, KONFITURY
Produkty Wyróżnione:
Konfitura Babuni z malin 250 g (STOVIT GROUP)
Dżem Truskawka z Lubelszczyzny 280 g (HERBAPOL-LUBLIN)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Dżem Truskawkowy Łowicz 280 g (AGROS-NOVA - GRUPA MASPEX)

Kategoria:  MAKARONY
Produkty Wyróżnione:
Barilla Penne Rigate n.73 500 g (BARILLA POLAND)
Krajanka 5-jajeczna 250 g (CZANIECKIE MAKARONY)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Makaron Lubella Świderki 400 g (LUBELLA - GRUPA MASPEX)

Kategoria: MAJONEZY
Produkty Wyróżnione:
Majonez stołowy Roleski 280 g (ROLESKI)
Majonez Sałatkowy Tarsmak 250 ml (TARSMAK)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Majonez Napoleoński MOSSO 320 ml (MOSSO „KWAŚNIEWSCY”)

Kategoria: KETCHUPY
Produkty Wyróżnione:
Ketchup Markowy Roleski Łagodny 450 g (ROLESKI)
Ketchup Kotlin Pikantny 450 g (AGROS-NOWA - GRUPA MASPEX)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Tortex Ketchup Łagodny 470 g (UNILEVER POLSKA)

Kategoria: MUSZTARDY I CHRZANY
Produkty Wyróżnione:
Musztarda Kielecka Delikatesowa Stołowa 190 g (WSP SPOŁEM KIELCE)
Chrzan Krakus 190 g (AGROS-NOVA GRUPA MASPEX)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Musztarda sarepska Kamis 185 g (MCCORMICK POLSKA)

Kategoria: DANIA GOTOWE INSTANT I FIXY
Produkty Wyróżnione:
Winiary Papirus Pomysł Na... Soczystą pierś kurczaka w suszonych pomidorach z bazylią (NESTLE POLSKA)
Fix do spaghetti Bolognese (CYKORIA)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Knorr Fix Spaghetti Bolognese (UNILEVER POLSKA)


Kategoria: DANIA GOTOWE W SŁOIKACH, PUSZKACH I KARTONACH
Produkty Wyróżnione:
Buraczki Zasmażane Babcine 520 g (PROVITUS)
Pulpety wegetariańskie w sosie pomidorowym „Weguś” 430 g (PRIMAVIKA)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Pulpety Łowicz w sosie pomidorowym, słoik 580 g (AGROS-NOVA, GRUPA MASPEX)

Kategoria: DANIA GOTOWE MROŻONE I SCHŁODZONE
Produkty Wyróżnione:
Hortex Włoszczyzna Paski 450 g (POLSKI OGRÓD)
Poltino Warzywa na Patelnię 450 g (HORTINO ZPOW LEŻAJSK)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Pizza Guseppe Ham & Mushroom (DR. OETKER POLSKA)

Kategoria: WARZYWA I PRZETWORY WARZYWNE
Produkty Wyróżnione:
Groszek Konserwowy Pudliszki 400 g (HJ HEINZ POLSKA)
Dawtona Pomidory Krojone 400 g (ZPOW DAWTONA)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon otrzymuje:
Kukurydza Złocista Bonduelle Naturalnie słodka 212 ml (BONDUELLE POLSKA)

Kategoria:  PRODUKTY SYPKIE
Produkty Wyróżnione:
Mąka Lubella Puszysta Tortowa 1 kg (LUBELLA – GRUPA MASPEX)
Cukier Trzcinowy Cukier Królewski 500 g (Südzucker Polska)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Mąka Szymanowska Uniwersalna typ 480, 1 kg (POLSKIE MŁYNY)

Kategoria: PÓŁPRODUKTY I PRODUKTY DO PIECZENIA CIAST, BAKALIE
Produkty Wyróżnione:
Masa makowa z bakaliami HELIO 850 g (Helio)
Kakao DecoMorreno kartonik 150 g (MASPEX)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Margaryna Palma 250 g (ZAKŁADY TŁUSZCZOWE „BIELMAR”)

Kategoria: DESERY INSTANT
Produkty Wyróżnione:
Słodka Chwila Rozgrzewająca malina i miód (DR. OETKER POLSKA)
Gellwe Słodki Kubek z żelkami o smaku Frugo (FOODCARE)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Delecta Owocowy Kubek Kisiel smak Owoce Leśne z kawałkami owoców (BAKALLAND)

Kategoria: PRZYPRAWY SUCHE
Produkty Wyróżnione:
Knorr Przyprawa do mięs 75 g (UNILEVER POLSKA)
VEGETA 200 g (PODRAVKA POLSKA)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Rosół drobiowy Winiary 60 g (NESTLÉ POLSKA)

Kategoria: PRZYPRAWY MOKRE
Produkty Wyróżnione:
Knorr Esencja do sosu pieczeniowego ciemnego (UNILEVER POLSKA)
Dawtona Sos boloński z ziołami 550 g (ZPOW DAWTONA)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Przecier Pomidorowy Podravka 500 g (PODRAVKA POLSKA)

Kategoria: OCTY
Produkty Wyróżnione:
Ocet z polskich jabłek Kamis 250 ml (MCCORMICK POLSKA)
Ocet Jabłkowy Octim 500 ml (OCTIM)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Ocet spirytusowy 10% kwasowości 500 ml Jamar (Z.P.S. „Jamar” Szczepaniak)

Kategoria: PRODUKTY SPOŻYWCZE EKO I BIO
Produkty Wyróżnione:
Mleko Ekologiczne Piątnica 1 l (OSM W PIĄTNICY)
Cukier Trzcinowy BIO Cukier Królewski 500 g (Südzucker Polska)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Monini Oliwa z oliwek Extra vergine Bios 500 ml, 100% BIO (MONINI POLSKA)

Kategoria: MLEKO I NAPOJE MLECZNE
Produkty Wyróżnione:
Mleko Wiejskie 3,2% 1 l (OSM W PIĄTNICY)
KEFIR Robico 1,5% tł.  250 g (ZUH  ROBICO)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Mleko UHT Łaciate 3,2% 1 l ( SM MLEKPOL W GRAJEWIE)

Kategoria: JOGURTY I DESERY MLECZNE
Produkty Wyróżnione:
Monte Cacao Cookies 125 g (ZOTT POLSKA)
Danio Shake It! Truskawkowy 240 g (DANONE)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Jogurt Naturalny Gęsty Bakoma 390 g (BAKOMA)

Kategoria: LODY
Produkty Wyróżnione:
Koral Lody Koktajlowe Krówka-Kukułka 400 ml (KORAL)
Oreo Stick Lody z kawałkami ciasteczek 110 g (ZIELONA BUDKA (MIELEC) )
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Algida śmietankowa 1000 ml (UNILEVER POLSKA)

Kategoria: SERKI KANAPKOWE I TOPIONE
Produkty Wyróżnione:
Serek śmietankowy Łaciaty Naturalny 135 g (SM MLEKPOL W GRAJEWIE)
Mój Ulubiony Twarożek kanapkowo-sernikowy 200 g (SDM WIELUŃ)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Almette śmietankowy, Puszysty serek twarogowy 150 g (HOCHLAND POLSKA)

Kategoria: SERY PLEŚNIOWE
Produkty Wyróżnione:
Castello Danish Blue 100 g (ARLA FOODS POLSKA)
La Polle Camembert 120 g (SPÓŁDZIELNIA MLECZARSKA MLEKOVITA)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: NaTurek Nasz Camembert Naturalny 120 g (MLECZARNIA TUREK)

Kategoria: SERY ŻÓŁTE TWARDE
Produkty Wyróżnione:
Ser Złoty Mazur plastry 150 g (SM MLEKPOL W GRAJEWIE)
Ser Sokół plastry 150 g (MLEKOVITA)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Ser Królewski blok 3,5 kg (OKRĘGOWA SPÓŁDZIELNIA MLECZARSKA W SIERPCU)

Kategoria: SERY POZOSTAŁE
Produkty Wyróżnione:
Serek wiejski Łaciaty Naturalny 200 g (SM MLEKPOL W GRAJEWIE)
Apetina Classic w kostkach 200 g (ARLA FOODS)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Zottarella Classic 125 g (ZOTT POLSKA)

Kategoria: MASŁA, MARGARYNY, MIXY
Produkty Wyróżnione:
Osełka Górska Masło Extra 300 g (SOBIK)
Masło Ekstra Łaciate 200 g (SM MLEKPOL W GRAJEWIE)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Kasia 250 g (UNILEVER BCS POLSKA)

Kategoria: OLIWY I OLEJE
Produkty Wyróżnione:
Olej Mazowiecki 900 ml (MOSSO KWAŚNIEWSCY)
Monini Oliwa z oliwek extra vergine Classico 500 ml (MONINI POLSKA)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Oliwa z oliwek Basso Extra vergine 500 ml (ITALMEX WARSZAWA)

Kategoria: WĘDLINY NA WAGĘ
Produkty Wyróżnione:
Kiełbasa Krakowska Pieczona Sucha (ZAKŁADY MIĘSNE OLEWNIK-BIS)
Szynka Szlachecka Pieczona „Gobarto”(CEDROB)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Szynka Pieczona Naturrino Sokołowska Spiżarnia (SOKOŁÓW)

Kategoria: WĘDLINY KONFEKCJONOWANE
Produkty Wyróżnione:
Kiełbaski śląskie „Znakomite” 280 g (KONSPOL HOLDING)
Parówki Jedynki Men 200 g (INDYKPOL)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Tarczyński Kabanos Exclusive Wieprzowy z dodatkiem wołowiny 120 g (TARCZYŃSKI)

Kategoria: PASZTETY I KONSERWY MIĘSNE
Produkty Wyróżnione:
Pasztet Podlaski Drobiowy 155 g (DROSED)
Pasztet pieczony Naturrino Sokołowska Spiżarnia (SOKOŁÓW)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Pasztet ciechanowski (CEDROB)

Kategoria: RYBY I PRZETWORY RYBNE
Produkty Wyróżnione:
Złote paluszki rybne 300 g (FROSTA)
Łosoś kawałki w lekkim sosie z suszonymi pomidorami, czosnkiem i bazylią (WILBO)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Filety z makreli w sosie pomidorowym 170 g (GRAAL)

Kategoria: PRODUKTY CZEKOLADOWE PACZKOWANE
Produkty Wyróżnione:
Mieszanka Wedlowska Classic 220 g (LOTTE WEDEL)
Śliwka Nałęczowska w czekoladzie 350 g (COLIAN)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Michałki Klasyczne 280 g (WAWEL)

Kategoria: PRALINY I BOMBONIERKI
Produkty Wyróżnione:
Kasztanki Kakaowe z wafelkami 430 g (WAWEL)
Cherrissimo Classic 310 g (MIESZKO)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Raffaello 150 g (FERRERO POLSKA COMMERCIAL)

Kategoria: CZEKOLADY W TABLICZKACH
Produkty Wyróżnione:
Milka Oreo 300 g (MONDELEZ EUROPE SERVICES)
Czekolada Chrrrup! mleczna z nadzieniem karmelowym i prażoną kukurydzą 90 g
(LOTTE WEDEL)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Kinder Chocolate 100 g (FERRERO POLSKA COMMERCIAL)

Kategoria: SŁODYCZE NIECZEKOLADOWE
Produkty Wyróżnione:
Fresh & Fruity Galaretki z nadzieniem kwaśne 280 g (WAWEL)
Zozole Musss Orange & Lemon 75 g (MIESZKO)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Nimm2 Boomki 90 g (STORCK)

Kategoria: CIASTKA
Produkty Wyróżnione:
Jeżyki Classic z bakaliami 140 g (COLIAN)
Oreo Original 176 g (MONDELEZ EUROPE SERVICES)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Hit Creme Brulee  220 g (BAHLSEN POLSKA)

Kategoria: BATONY I WAFELKI
Produkty Wyróżnione:
Kinder Bueno 43 g (2 x 21 g) (FERRERO POLSKA COMMERCIAL)
Góralki Mleczne 50 g (I.D.C. POLONIA)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Grześki kakaowe w czekoladzie Goplana 39 g (COLIAN)

Kategoria: PRZEKĄSKI SŁODKIE
Produkty Wyróżnione:
Krakuski Petit Beurre Pełnoziarniste 50 g (BAHLSEN POLSKA)
Zozole Hello Żelo Rainbow 75 g (MIESZKO)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Ciastka belVita Musli z owocami 300 g (Mondelez Europe Services)

Kategoria: PRZEKĄSKI SŁONE
Produkty Wyróżnione:
Beskidzkie Paluszki z solą 300 g (AKSAM)
Bruschette Maretti Mix warzyw 70 g (ITALMEX WARSZAWA)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Crunchips X-Cut Ser-Cebula 150 g (THE LORENZ BAHLSEN SNACK WORLD)

Kategoria: PRODUKTY IMPULSOWE SPOŻYWCZE
Produkty Wyróżnione:
Grześki MEGA kakaowe w czekoladzie deserowej 48 g (COLIAN)
Tygryski Pałeczki Kukurydziane 60 g (TBM)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Orbit Spearmint w torebce 25 drażetek (WRIGLEY POLAND)

Kategoria: PRODUKTY IMPULSOWE NON - FOOD
Produkty Wyróżnione:
Baterie Energizer Alkaline Power AAA opakowanie 4 szt. (ENERGIZER GROUP POLSKA)
Baterie alkaliczne GP Super Alkaline AA opakowanie 4 szt. (GP BATTERY POLAND)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Baterie VARTA Longlife AA opakowanie 4 szt. (SPECTRUM BRANDS POLAND)

Kategoria: KARMY DLA ZWIERZĄT
Produkty Wyróżnione:
GOURMET Gold Mus z kurczakiem 85 g (NESTLÉ PURINA PETCARE POLAND)
PreVital Saszetka dla kota Kurczak w sosie 100 g (PARTNER IN PET FOOD)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Teo® Pełnoporcjowa karma mokra dla kota z drobiem 415 g (PUPIL FOODS)

Kategoria: WINA
Produkty Wyróżnione:
Martini Bianco 1 l (BACARDI-MARTINI POLSKA)
Nalewka Babuni Wiśniowa 0,75 l (HENKELL & CO. POLSKA)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Carlo Rossi Pink Moscato 0,75 l (CEDC INTERNATIONAL)

Kategoria: WINA MUSUJĄCE I SZAMPANY
Produkty Wyróżnione:
CIN&CIN Prosecco 0,75 l (AMBRA)
Mionetto Prosecco D.O.C. Trevisio (HENKELL & CO. POLSKA)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Martini Prosecco 0,75 l (BACARDI-MARTINI POLSKA)

Kategoria: WÓDKI CZYSTE
Produkty Wyróżnione:
Żytniówka Czysta 0,5 l (CEDC INTERNATIONAL)
Krupnik Vodka 0,5 l (MARIE BRIZARD WINE & SPIRITS POLSKA)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Stock Sparkling Vodka 0,5 l (STOCK POLSKA)

Kategoria: WÓDKI KOLOROWE I SMAKOWE
Produkty Wyróżnione:
Absolwent Poziomka 0,2 l (CEDC INTERNATIONAL)
Stumbras Quince Pigwa 0,5 l (MV POLAND)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Absolut Pears 0,7 l (WYBOROWA PERNOD RICARD)

Kategoria: ALKOHOLE MOCNE KOLOROWE
Produkty Wyróżnione:
Ballantine's Hard Fired 0,7 l (WYBOROWA PERNOD RICARD)
Wild Turkey 81   0,7 l (CEDC INTERNATIONAL)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Johnnie Walker Black Label 0,7 l (DIAGEO POLSKA)

Kategoria:  ALKOHOLE MOCNE POZOSTAŁE
Produkty Wyróżnione:
Lubuski Gin 0,7 l (HENKELL & CO. POLSKA)
Bacardi Carta Blanca 0,7 l (BACARDI-MARTINI POLSKA)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Soplica Truskawkowa 0,5 l (CEDC INTERNATIONAL)

Kategoria:  NAPOJE NISKOALKOHOLOWE I CYDRY
Produkty Wyróżnione:
Cydr Lubelski butelka 1 l (AMBRA)
Dobroński Cydr butelka 0,75 l (JANTOŃ)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon otrzymuje: Dalkowski Advocaat Oryginalny Likier Jajeczny 0,5 l (HENKELL & CO. POLSKA)

Kategoria: PIWA
Produkty Wyróżnione:
Tyskie Gronie butelka 0,5 l (KOMPANIA PIWOWARSKA)
Harnaś Jasne Pełne butelka 0,5 l (CARLSBERG POLSKA)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Warka Classic butelka 0,5 l (GRUPA ŻYWIEC)

Kategoria: PIWA SMAKOWE I NISKOALKOHOLOWE
Produkty Wyróżnione:
Amber Czarny Bez, butelka 0,5 l (BROWAR AMBER)
Warka Radler 2% Czarna Porzeczka z Limonką, butelka 0,5 l (GRUPA ŻYWIEC)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Redd's Żurawina butelka 0,5 l (KOMPANIA PIWOWARSKA)

Kategoria: ARTYKUŁY HIGIENY OSOBISTEJ
Produkty Wyróżnione:
Wilkinson Xtreme3 Ultimate Plus (EDGEWELL PERSONAL CARE POLAND)
Żel pod prysznic Fa Magic Oil Pink Jasmine 250 ml (HENKEL POLSKA)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Papier Toaletowy Velvet Delikatnie Biały XXL (VELVET CARE)

Kategoria: ARTYKUŁY GOSPODARSTWA DOMOWEGO
Produkty Wyróżnione:
Worki na śmieci z uszami, wytrzymałe HDLD 60 l  20 szt. (STELLA PACK)
Gosia Mop żółta mikrofibra (POLITAN)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Folia Aluminiowa Jan Niezbędny 20 m (SARANTIS)

Kategoria: ŚRODKI DO MYCIA NACZYŃ
Produkty Wyróżnione:
Morning Fresh Lemon Płyn do mycia naczyń 450 ml (PZ CUSSONS POLSKA)
Gold Cytrus Płyn do mycia naczyń Aloes & Avocado 500 ml (GOLD DROP)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Ludwik Płyn do mycia naczyń miętowy 1000 g (GRUPA INCO)

Kategoria: ŚRODKI DO PRANIA
Produkty Wyróżnione:
Ariel Kapsułki 3 w 1 Color (PROCTER AND GAMBLE DS POLSKA)
Booster Uniwersalny płyn do prania 1 l (GOLD DROP)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Persil Power–Mix Caps Color (HENKEL POLSKA)

Kategoria: ŚRODKI DO PŁUKANIA
Produkty Wyróżnione:
Krochmal Ługa 500 ml (GOLD DROP)
Płyn do płukania K, Kwiatowy 500 ml (POLLENA - SAVONA)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Lenor Spring 1 l (PROCTER AND GAMBLE DS POLSKA)

Kategoria: POZOSTAŁA CHEMIA GOSPODARCZA
Produkty Wyróżnione:
Sidolux Uniwersalny płyn do mycia Mydło Marsylskie 1000 ml (LAKMA STREFA)
FLOOR Garden Flowers Uniwersalny płyn 1500 ml (GOLD DROP)
Pierwsze miejsce i Złoty Paragon: Bref Power Aktiv Lavender (HENKEL POLSKA)

Kategoria:  „Super Produkt 2016”
Największą liczbę głosów spośród wszystkich produktów zgłoszonych do Konkursu otrzymał Lenor Spring 1 l (PROCTER AND GAMBLE DS POLSKA)

Konkurs przebiegał pod nadzorem Instytutu Badawczego TNS Polska. Dane pochodziły ze wszystkich formatów sklepów oraz pełnego zakresu geograficznego kraju.

Redakcja miesięcznika Hurt & Detal serdecznie gratuluje wszystkim laureatom!

 

tagi: złoty paragon, konkurs, nagroda kupców polskich, nagrody, statuetki, fmcg,