Nowości

Majonez Kętrzyński bez glutenu

Czwartek, 01 października 2015
Zimne sosy z Kętrzyna są pozbawione składnika nietolerowanego przez osoby cierpiące na celiakię. – Z myślą o tej grupie konsumentów zwracamy uwagę na to, aby nasze produkty nie zawierały glutenu – mówi prezes firmy.
- Klienci zwracają coraz większą uwagę na skład produktów, które wkładają do sklepowego koszyka. Dokładnie zastanawiają się nad tym, co jedzą i jak wpłynie to na ich zdrowie – mówi Waldemar Pokojski, prezes Spółdzielni Pracy Produkcyjno-Handlowej „MAJONEZY” w Kętrzynie. – Coraz więcej osób cierpi też na celiakię, dlatego bardzo dbają o swoją dietę. Nasza firma również dostaje pytania o to, czy nasze specjały zawierają gluten. Niektórzy są na niego nadwrażliwi, inni wcale go nie tolerują. Zawsze staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Z myślą o tej grupie konsumentów zadbaliśmy o to, aby nasze majonezy były pozbawione tego składnika.

Firma zleciła specjalistom testy, których wyniki potwierdzają ten fakt. Glutenu nie zawiera nie tylko Majonez Kętrzyński Stołowy i Majonez Kętrzyński Lekki, ale również wszystkie jego smakowe odmiany czyli czosnkowy, chrzanowy, o smaku smażonej cebulki. Produkty są również bezmleczne, dzięki czemu spokojnie mogą je jeść mamy karmiące piersią. Dzieciom z pewnością nie grozi żadna alergia czy inne skutki uboczne.

- Dbamy o wysoką jakość naszego asortymentu. Bezpieczeństwo i zdrowie naszych klientów są dla nas najważniejsze, dlatego nasi pracownicy cały czas pracują nad udoskonalaniem receptur. Nadal są tradycyjne, ale dbamy o to, aby sprostać wyzwaniom współczesnego świata i zmieniającym się potrzebom żywieniowym konsumentów. Przy tym nadal zachowujemy doskonały smak i aromat naszego asortymentu – podsumowuje Waldemar Pokojski.


tagi: Majonez Kętrzyński, gluten ,